Przyłbica lite; model "B" - nieoficjalna prośba

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Przyłbica lite; model "B" - nieoficjalna prośba

Post autor: dziobu »

Witam,

Drukuję przyłbice wg swojego projektu viewtopic.php?f=75&t=5785&start=60#p98794.
Folię mam, gumek trochę mam (szczęśliwie, jak życie pokazało to jest najmniejszy problem), nie wyrabiam natomiast z wydrukiem oprawek. Jeśli ktoś nie załapał się na oficjalną akcję, a ma materiał i chęci to chętnie przyjmę każdą ilość.
Potrzebne są tylko oprawki; zapinek mam nadmiar (z drukarek o mniejszym polu roboczym).

I najważniejsze - potrzebuję normalnych wydruków, bez smarowania tego jakimiś alkoholami, wypalania czy pakowania w torebeczki. Odbiorcy mają warunki, środki i wiedzę jak to prawidłowo odkazić i nie ma co się spinać w warunkach domowych. Zwłaszcza że i tak to robią.

Jest to zupełnie prywatna inicjatywa; poza szczerym uśmiechem nic w zamian nie oferuję. Środki poszły na materiały zarówno do druku jak i folie.
Większość wyląduje w małopolsce czy na podhalu ale uczciwie wspomnę że część z tych przyłbic trafi do Włoch.
Zepco, fredator, Abys, sagittario, tig33r
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Przyłbica lite; model "B" - nieoficjalna prośba

Post autor: Zepco »

Czy Włochy czy Polska nie ma znaczenia, wirus jest wszędzie i musimy zrobić wszystko żeby go powstrzymać. PETG mam pod dostatkiem, jednak moce przerobowe drukarek są ograniczone. Tak czy inaczej postaram się wycisnąć ile da radę. Od siebie dorzucę jeszcze ok 40m gumki z otworami.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
fredator
Postów w temacie: 1
Posty: 64
Rejestracja: 07 gru 2018, 08:02
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Ender 3
x 82

Re: Przyłbica lite; model "B" - nieoficjalna prośba

Post autor: fredator »

Nie załapałem się na akcję i chętnie pomogę. Projekt jest bardzo dobry - szybko i ładnie się drukuje. Mam tylko problem ze zmieszczeniem się z nim na stole mojego zmodowanego Endera. Jeżeli nie jest problemem to, że trochę go zwęziłem w slicerze w osi X i rozciągnąłem w osi Y (tak żeby kartka A4 zmieściła się poziomo) to mogę Cię wspomóc.
Na ten moment pewnie koło 20szt./dobę.

Moje uwagi/pytania:
- Fajnie by było jakbyś zrobił jakąś wersję z kilkoma elementami ułożonymi jeden na drugim (jak sugerował Zepco w w/w wątku)
- Czy można wysłać Ci to paczkomatem? Może jest jakaś inna tańsza/preferowana metoda wysyłki? (wiem że są jakieś kody z DHL w wątku "głównym")
Ender 3 - direct z Bondtechem i Micro-Swissem oraz MKS Gen L
Ender 3 - direct z BMG i SKR v1.1
ForkLIFT na ramie od Hypercube 2020 - bowden i SKR v1.3 - buildlog
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Przyłbica lite; model "B" - nieoficjalna prośba

Post autor: dziobu »

fredator pisze:(...)Jeżeli nie jest problemem(...)
Wiesz jak ma to działać. Jeśli działa - to jest OK.
Nikt nie będzie z tego strzelał :D
fredator pisze:- Fajnie by było jakbyś zrobił jakąś wersję z kilkoma elementami ułożonymi jeden na drugim (jak sugerował Zepco w w/w wątku)
Przygotuję. Chwilowo kombinuję u siebie co i jak. Udostępnię stosowne pliki jak tylko dojdę do czegoś użytecznego.
fredator pisze:- Czy można wysłać Ci to paczkomatem? Może jest jakaś inna tańsza/preferowana metoda wysyłki? (wiem że są jakieś kody z DHL w wątku "głównym")
Tańszej nie mam; a paczkomat jest OK.

KRA47A (Kobierzyńska 161, Kraków)
502-567-572, pk()xyzyk.pl
Awatar użytkownika
sagittario
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 334
Rejestracja: 27 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Nysa
Drukarka: Anet A8, Inventor
x 133

Re: Przyłbica lite; model "B" - nieoficjalna prośba

Post autor: sagittario »

Jeśli chcesz to mogę Ci pomóc. Na razie mam 4 wydruki ale widzę, że źle nie wychodzą. Mam trochę folii, gumki powinny być wtorek-środa. Nie mam woreczków strunowych. Spróbuję wysłać (niewiele ale chociaż) w czwartek inpostem.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Przyłbica lite; model "B" - nieoficjalna prośba

Post autor: dziobu »

Jak masz chęć i możliwości to zapraszam.
freitag
Postów w temacie: 1
Posty: 63
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:29
Lokalizacja: Łazy
Drukarka: własna :-)
x 21

Re: Przyłbica lite; model "B" - nieoficjalna prośba

Post autor: freitag »

Zapuściłem swoją drukarkę, dwie się mieszczą na stole i jest to niecałe 3 godz. realnego druku. To co wydrukowałem z projektu prusy to wyślę poza oficjalną listą do Devil Design. A to co uda mi się wydrukować...z tego projektu. Jak wrócę z pracy to ze dwa trzy razy zapuszczę drukarkę. Bez nadzoru wolę jej nie zostawiać :oops: To postaram się wysłać pod koniec tygodnia.
pozdrawiam Irek
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Przyłbica lite; model "B" - nieoficjalna prośba

Post autor: dziobu »

Głodni?
f1.jpg
Jeszcze bardziej?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
to smacznego :D
f2.jpg
Z przyczyn organizacyjnych muszę chwilowo/tymczasowo/na stałe zawiesić akcję. Bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom. Jak ktoś bardzo chciał a jest nieśmiały i nie wyrobił się z wysyłką, to tragedii nie ma i może dosłać. Zapotrzebowanie niestety nie znika. Pewne ilości dalej będę rozprowadzał niczym osiedlowy diler ale zwyczajnie nie mam dostatecznie dużo czasu i środków żeby przepychać aż takie ilości.

Obecny stan akcji to jakieś 200% tego co chciałem osiągnąć. Niemniej i ta nadwyżka rozejdzie się wśród potrzebujących i nie będzie to allegro ;)
f3.jpg
238 oprawek; PET-G, ABS
0.6kg zapinek :D
Andrzej_W, sonnae, emartinelli, Yorg 68, dragonn, fredator
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Przyłbica lite; model "B" - nieoficjalna prośba

Post autor: dziobu »

Akcja tymczasowo/stale zdechła z powoduje mojej niewydolności. Ale nie powiem że nie bez sukcesu.
Zrzynając pomysł z oficjalnego wątku podsumuję to i owo:
Dziobu report :P 14.04.2020
PRZYGOTOWANY FILAMENT n/d
WYSŁANY FILAMENT n/d
STAN FILAMENTU (DO WYSYŁKI) :)
MOŻLIWA PRODUKCJA PRZYŁBIC 190 (trochę źle wyliczyłem, trochę rozdałem osobno i mi się spinki skończyły ;p)
WYPRODUKOWANE PRZYŁBICE 640
STAN PRZYŁBIC 20
WYSŁANE PRZYŁBICE 430
Berg, SQ9KRD, Zepco, sonnae, sagittario, emartinelli
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”