Jakoś↑ wydrukowanej przyłbicy

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
raczix
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2020, 19:24

Jakoś↑ wydrukowanej przyłbicy

Post autor: raczix »

Mam problem z jakością wydruku moich przyłbic. Posiadam CR10-S, jest to moja pierwsza drukarka, którą mam od 3 dni. Kupiona tylko i wyłącznie w celu drukowania przyłbic do szpitala i przychodni, w których pracuje kilku członków mojej rodziny.
Na wstępie proszę o wyrozumiałość, wiem, że wszystko można znaleźć w sieci lub dojść metodą prób i błędów, ale drukarką zajmuję się po godzinach i po prostu nie mam już ochoty na dalszą walkę.. Wykonałem już około 40 przyłbic, każda ma ten sam problem. Pojedyncze "kulki" na bocznej ścianie, nie potrafię zlokalizować problemu. W załączniku zdjęcie wydruku, jakieś sugestie, które oszczędziłby dalszej obróbki po wydrukowaniu?

Dodatkowo pytanie odnośnie stołu, chciałem używać samego szkła jednak druk podwija się po kilku warstwach. Używam PETG od Devil Design, temp stołu 68*, dysza 1 warstwa 250* 0% fan, kolejne warstwy 240*, 50% fan. Dopiero po użyciu kleju w sztyfcie problem znikł. Czy w ogóle drukowanie na tej drukarce na samej tafli szkła jest realne? Czy papier wodny o gradacji ~1000 pomógłby w tej kwestii?
Załączniki
20200416_211846.jpg
jakubperson
Postów w temacie: 1
Posty: 271
Rejestracja: 19 lis 2019, 20:50
x 73

Re: Jakoś↑ wydrukowanej przyłbicy

Post autor: jakubperson »

Wygląda chyba na problem z retrakcją - spróbuj może dłuższą lub szybszą / wolniejszą (niestety metoda prób i błędów).
I ewentualnie niższa temperatura, PETG od DD u mnie się drukuje świetnie w okolicy 225-230 stopni :-). Pierwsza warstwa na stole 80 stopni, potem 70 i się trzyma.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Jakoś↑ wydrukowanej przyłbicy

Post autor: dziobu »

raczix pisze:Pojedyncze "kulki" na bocznej ścianie, nie potrafię zlokalizować problemu. W załączniku zdjęcie wydruku, jakieś sugestie, które oszczędziłby dalszej obróbki po wydrukowaniu?
To ślady po retrakcji.

Bez grubszych modyfikacji możesz tego nie zwalczyż w tej drukarce. Ale nie jest to tragedia - bierzesz skalpel i sprawnym ruchem odcinasz. Ja zasuwam normalnie cały łuk, nie wybieram po kawałeczku.
raczix pisze:Dodatkowo pytanie odnośnie stołu, chciałem używać samego szkła jednak druk podwija się po kilku warstwach. Używam PETG od Devil Design, temp stołu 68*,
Czyste szkło. Ja je myje szarym papierem i zwykłą wodą - w sumie w jednej drukarce stół myję co szpulę oprawek... :D
Temperatura - 80°C. Trzyma się idealnie; jak po wydruku spada do 45-50 to detale da się zdjąć.
jak się podwija - drukuj nieco niżej, albo sprawdź wypoziomowanie stołu.
raczix pisze:Czy papier wodny o gradacji ~1000 pomógłby w tej kwestii?
Nie ma takiej potrzeby.

btw.
PET-G klei się do idealnie czystego stołu (przemytego np acetonem) czasem na tyle dobrze że po wydruku odrywa się je razem z fragmentami szkła... Akurat do PETa używam lepiszcza (dimafix, klej DD) po to żeby po wydruku móc je bezpiecznie zdjąć. Ale przyłbice jadą na czystym - nie chce mi się ich potem myć.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Jakoś↑ wydrukowanej przyłbicy

Post autor: Zepco »

Może zaczynasz ciut za wysoko?
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”