Koncept stołu modularnego

Regulamin forum
1. Dział "B+R, innowacje i pomysły" jest miejscem służącym do dyskusji o nowych pomysłach i opracowywania nowych rozwiązań w duchu idei open source.
2. O ile nie zaznaczono inaczej, wątki w dziale "B+R, innowacje i pomysły" stanowią oddolną inicjatywę forumowiczów, a właściciele forum nie nadzorują prowadzonych prac.
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: Koncept stołu modularnego

Post autor: Cosik »

Jeżeli pod nazwą sloty chodzi o te nacięcia, to są one po to żeby ograniczyć straty ciepła podczas grzania np tylko środkowej części. Muszę usiąść do tego i rozpracować symulator rozpraszania ciepła.
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
mobile4you
Postów w temacie: 1
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Koncept stołu modularnego

Post autor: mobile4you »

Cosik pisze:W prusie te kwadraty są mechanicznie połączone ze sobą coś takiego jak na rysunku który zrobiłem.

Symulacji nie robiłem. Są to przecięcia w celu izolacji sekcji. Tak jak pisałem, póki co to jest PoC poddany dyskusji.

Bardziej zależy mi na dyskusji właśnie od stronych mechanicznej. Ogarniecie pod kątem firmware to pikuś.
Zobacz tutaj: https://reprap.org/forum/read.php?2,768088
Patrz też w linki załączników!
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 1
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: Koncept stołu modularnego

Post autor: Janek_Porzycz »

mobile4you pisze:
Cosik pisze:W prusie te kwadraty są mechanicznie połączone ze sobą coś takiego jak na rysunku który zrobiłem.

Symulacji nie robiłem. Są to przecięcia w celu izolacji sekcji. Tak jak pisałem, póki co to jest PoC poddany dyskusji.

Bardziej zależy mi na dyskusji właśnie od stronych mechanicznej. Ogarniecie pod kątem firmware to pikuś.
Zobacz tutaj: https://reprap.org/forum/read.php?2,768088
Patrz też w linki załączników!
Podoba mi sie to ;) Rozpałka juz w pakiecie. Nie no kurna chyba jak na moje oko to przekombinowany pomysl. Chyba tylko pod wzgledem kosztow ewentualnego zuzycia energii mialoby to sens.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2668

Re: Koncept stołu modularnego

Post autor: Berg »

Jeśli chodzi o to by niepotrzebnie nie grzać nieużywanej części, to jestem przekonany, że lepiej, prościej, taniej zrobić łatwo wymienne np trzy stoły. Jeden kwadratowy, jeden prostokątny 1/2 powierzchni i np trzeci mały kwadrat (1/4 pow).

Jeśli chodzi tylko o zapewnienie strefowego grzania dużej powierzchni to można spoko ale myślę, że nie jest to niezbędne ani jakoś istotne.
Myślę, że wystarczy odpowienio dobrać grzałki.
obrms
ODPOWIEDZ

Wróć do „B+R, innowacje i pomysły”