Hackatone - kompaktowa drukarka do materiałów wysokotemperaturowych (forumowa drukarka)

Regulamin forum
1. Dział "B+R, innowacje i pomysły" jest miejscem służącym do dyskusji o nowych pomysłach i opracowywania nowych rozwiązań w duchu idei open source.
2. O ile nie zaznaczono inaczej, wątki w dziale "B+R, innowacje i pomysły" stanowią oddolną inicjatywę forumowiczów, a właściciele forum nie nadzorują prowadzonych prac.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2668

Re: Hackatone - zgłoszenia (forumowa drukarka)

Post autor: Berg »

FlameRunner pisze: Cały czas myślałem, że chodzi o dział, w którym można założyć dużo wątków i swobodnie prowadzić w nim prace nad projektem.
No i tu niestety musze się zgodzić, że Forum nie nadaje się nawet w najmniejszym stopniu do teamworkingu. Choćby w zakresie
Dawid.S pisze: możliwość edytowania pierwszego postu forum
bo
FlameRunner pisze:Nie mam obecnie czasu, by się tym zająć.
tak gdzieś od 2016r
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Hackatone - zgłoszenia (forumowa drukarka)

Post autor: FlameRunner »

Muszę przyznać, że w świetle utworzenia działu B+R, możliwość edytowania pierwszego posta w wątku bez limitu czasowego ma więcej sensu niż kiedykolwiek.
Dawid.S, Sekal, dragonn
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Hackatone - zgłoszenia (forumowa drukarka)

Post autor: McKee »

Ke?
Źle widzę?
FR w końcu dopuścił do siebie myśl że może jednak warto zająć się tematem edycji pierwszej wypowiedzi w wątku?
Ala chyba zbyt daleko idące wnioski wysnuwam :cry:

:rotfl:
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 2
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Hackatone - zgłoszenia (forumowa drukarka)

Post autor: marek91 »

-Strona projektu
-grupa na fb
-jakaś ankieta w googlu...

Po co ten dział na forum? :unknown:
Awatar użytkownika
Dawid.S
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 198
Rejestracja: 13 lut 2019, 19:11
Lokalizacja: Gdańsk/Olsztyn/Inowrocław
x 42

Re: Hackatone - zgłoszenia (forumowa drukarka)

Post autor: Dawid.S »

marek91 pisze:-Strona projektu
-grupa na fb
-jakaś ankieta w googlu...

Po co ten dział na forum? :unknown:
Dawid.S pisze:
FlameRunner pisze:Po co było to całe "utworzenie działu badań i rozwoju"...?
Szukam optymalnego rozwiązania by nie zaciapać sie kierowaniu wątkiem, dla porządku uznałem ze warto na forum wrzucać do działu r&d wpisy ze znaczacymi postepami lub zasiegac po opinie ogółu. Bez sensu teraz zasmiecac dział wszystkim watkami organizacyjnymi. Gdybym miał możliwość edytowania pierwszego postu forum można by juz np zrezygnować ze strony dla projektu, wtedy ten pierwszy wpis pelnil by role landing page projektu - teraz to bardzo utrudnione. Sam dział mamy od 24h i jeszcze trzeba go dopracować by realizowal funkcje dla których powstał. W międzyczasie projekt drukarki forumowej juz ruszył. Jeśli chodzi o mnie to bardzo chętnie bede go prowadził w pierwszym poście a nawet namawiam do tego typu praktyki związanej z tym działem.
PS: spokojnie, jeszcze nawet nie wiemy co będziemy budować a już wymagacie byśmy zakładali dedykowane poszczególnym opcją wątki w dziale :D
Akademickie rozważania zawsze bywają korzystne dla studiujących temat :geek:
Awatar użytkownika
Sekal
Postów w temacie: 4
Posty: 90
Rejestracja: 24 kwie 2016, 00:50
x 40

Re: Hackatone - zgłoszenia (forumowa drukarka)

Post autor: Sekal »

Dawid.S pisze:
Sekal pisze:Ja się zastanawiam jaki jest cel projektu?
Zebrać wiedzę rozrzuconą w wielu głowach pod jedną flagą
W jednym projekcie? To raczej monografię. Jest sporo rozwiązań alternatywnych. Wybierzesz jedno to drugiego już nie umieścisz (i wiedza z nim związane nie będzie już pod tą twoją wymarzoną flagą).
- Dni Druku 3D, Kielce
- Drukarki w układzie delta
- Drukowanie z mas
Awatar użytkownika
Dawid.S
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 198
Rejestracja: 13 lut 2019, 19:11
Lokalizacja: Gdańsk/Olsztyn/Inowrocław
x 42

Re: Hackatone - zgłoszenia (forumowa drukarka)

Post autor: Dawid.S »

Nie w jednym ale od czegoś trzeba zacząć by się zgrać..
Akademickie rozważania zawsze bywają korzystne dla studiujących temat :geek:
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Hackatone - zgłoszenia (forumowa drukarka)

Post autor: McKee »

Zgrać mówisz ...
To ja mam taką propozycję (z góry przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać):

Zasady gry:
Przed spotkaniem wejdź na tę stronę i ją wydrukuj (Ctrl+P). Zabierz wydruk ze sobą na spotkanie. Nie zapomnij o wydrukowaniu innych wersji dla kolegów - odświeżenie strony (F5) generuje nową macierz Bullshit Bingo.

Należy zgromadzić komplet skreśleń w tym samym wierszu, kolumnie lub na ukos. Dane słowo może pojawić się w dowolnej formie – np. w innym przypadku lub jako inna część mowy. Pierwsza osoba, która skreśli pięć słów w poziomie, pięć w pionie lub pięć po skosie, wstaje i woła: „Bullshit” – jest zwycięzcą w korporacyjnym bingo. Gratulacje!
Bingo.jpg
Uwaga: Rysunek-macierz trzeba dopasować do tematu budowy drukarek 3D -> przykładowe słownictwo zostało już wcześniej użyte w tym wątku: "Organizacja prac, Kanały komunikacji, Podział obowiązków, Zaangażowanie" - należy dodać też swoje własne "słowa kluczowe" (liczymy na inwencję uczestników gry - przecież nie ma być łatwo).

PS.: Przepraszam jeżeli ktoś ma kołek w d... i poczuje się obrażony - naprawdę nie chcę nikogo zniechęcać ani obrażać ... ale nie mogłem wytrzymać.
I szczerze przepraszam - to nie jest OK żeby tak skrzydła podcinać i wyśmiewać projekt. Bardzo zła cecha. Dzięki której Polacy jeszcze nie są panami świata (jak Amerykanie, którzy się uśmiechają i największe głupoty wspierają....). No ale geny swoje robią ... jestem jaki jestem. Przepraszam. Miłej gry!
Dawid.S, Berg
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2668

Re: Hackatone - zgłoszenia (forumowa drukarka)

Post autor: Berg »

to ja mam pytanie?

Mogę?

Skreślać trzeba każde słowo pojedynczo, czy jak skreślę pięć jednym pociągnięciem to też może być ?
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Hackatone - zgłoszenia (forumowa drukarka)

Post autor: McKee »

Nie wiwm jak na forum, ale w zyciu to tak wyvląda, że jeżeli przygotowałeś dobrą listę " bullshit words" to wygrywasz w pierwszych minutach wypowiedzi Prezesa na spotkaniu z pracownikami.

A jak krzykniesz Bingo! w odpowiednim momencie (wypowiedzi Prezesa) to jeszcze ci współpracownicy brawo biją :lol: (ci niezorientowani / niegrajäcy).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „B+R, innowacje i pomysły”