Pomiary twardości materiału

Regulamin forum
1. Dział "B+R, innowacje i pomysły" jest miejscem służącym do dyskusji o nowych pomysłach i opracowywania nowych rozwiązań w duchu idei open source.
2. O ile nie zaznaczono inaczej, wątki w dziale "B+R, innowacje i pomysły" stanowią oddolną inicjatywę forumowiczów, a właściciele forum nie nadzorują prowadzonych prac.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Drukarka: owszem :)
x 2112

Re: Pomiary twardości materiału

Postautor: FlameRunner » 09 wrz 2020, 14:57

Stefek96 pisze: Zaskoczony jestem bardzo podobną twardością PET-G a ABS który przecież jest tak cudownie wychwalany i wszyscy chcą tylko z ABS drukować. Zapewne ABS po za twardością ma inne zalety ale tak czy siak jak będę robił jakiś test to będę się wzorował na twoim opracowaniu.

Twardość to tylko jeden z parametrów i nie mówi w zasadzie nic o ogólnie rozumianej "wytrzymałości" danego materiału. ;)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Drukarka: LUME
x 1152

Postautor: dragonn » 09 wrz 2020, 15:01

Stefek96 pisze:Dziękuje Pjoter za opracowanie. Zaskoczony jestem bardzo podobną twardością PET-G a ABS który przecież jest tak cudownie wychwalany i wszyscy chcą tylko z ABS drukować. Zapewne ABS po za twardością ma inne zalety ale tak czy siak jak będę robił jakiś test to będę się wzorował na twoim opracowaniu. Oczywiście wielki plusik leci ^^

Nie wiem kto wychwala ABS. ABS ma to zaletę że jest bardziej plastyczny i prędzej detal się odkształci niż pęknie, no i wytrzymałościowy na temperaturę.
Ale jeśli coś np. ma być maksymalnie sztywne to najlepszym wyborem jest PLA :D.
emartinelli
LUME PRO - mody: E3D Lite6 w bowden + Titan, silniki 42BYGHM809
Awatar użytkownika
Ciaho
x 118

Postautor: Ciaho » 09 wrz 2020, 15:57

Good job.
Ciaho

Wróć do „B+R, innowacje i pomysły”