Anycubic Photon S

Drukarki tworzące wydruki poprzez naświetlanie żywic.
rexus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 10
Rejestracja: 24 lip 2019, 11:49
x 4

Anycubic Photon S

Post autor: rexus »

Rozważam zakup "ulepszonej" wersji znanego Photona - nie znalazlem informacj na forum stad nowy temat.

Czy ktoś ma? Czy warto trochę dopłacić.
Głównie przekonuje mnie poprawione prowadzenie w Z.

Drugie pytanie ogolnie do DLP - jak bardzo to faktycznie śmierdzi? :D
Planuję puszczać wydruki na tym u siebie w biurze gdzies 1-2 razy w tygodniu.
Nowy photon ma niby jakieś filtry, ktoś wie czy to pomaga?

I ostatnie pytanie - czy ktoś zamawiał z oficjalnej strony Anycubic lub przez Ali z wysyłką z Europy?
Czy jest opcja żeby wystawili fakturę?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Anycubic Photon S

Post autor: dziobu »

rexus pisze:Rozważam zakup "ulepszonej" wersji znanego Photona - nie znalazlem informacj na forum stad nowy temat.
Tak od końca - toto ma plastikową obudowę. Mnie to zniechęciło.
rexus pisze:Czy ktoś ma? Czy warto trochę dopłacić.
Głównie przekonuje mnie poprawione prowadzenie w Z.
Prowadzenie w starym Photonie też możesz sobie zmienić. Pytanie czy trzeba.
rexus pisze:Drugie pytanie ogolnie do DLP - jak bardzo to faktycznie śmierdzi? :D
Zależnie od żywicy.
Jednym strasznie śmierdzi, drudzy niczego nie czują.
rexus pisze:Planuję puszczać wydruki na tym u siebie w biurze gdzies 1-2 razy w tygodniu.
Nowy photon ma niby jakieś filtry, ktoś wie czy to pomaga?
Stary też ma filtr (super mega filtr węglowy, tj czarna gąbka). Znacznie pomaga jak się go wywali (tj wentylator który wyciąga powietrze ze środka) - nie dość że znacząco mniej czuć drukarkę na zewnątrz (po co wywiewać powietrze?) to jeszcze jest ciszej. Dużo ciszej.
rexus pisze:I ostatnie pytanie - czy ktoś zamawiał z oficjalnej strony Anycubic lub przez Ali z wysyłką z Europy?
Czy jest opcja żeby wystawili fakturę?
Rachunek wystawić mogą, ale żebyś miał z niego jakiś użytek to musisz przejść przez cło i VAT. Dużo prościej i szybciej będzie to kupić lokalnie, bo jeszcze dostaniesz gwarancję.
rexus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 10
Rejestracja: 24 lip 2019, 11:49
x 4

Re: Anycubic Photon S

Post autor: rexus »

Dziękuję za rady:-)

Oczywiscie że najłatwiej kupić na allegro, lub w polskim sklepie tylko różnica w cenie jest znacznie wieksza niż VAT + cło

Jak Aliexpress znalazłem z wysyłką z Polski za 1500zł to chyba przeboleje ten brak faktury ;)

https://tiny.pl/tfnrt

Czy warto zamawiać z żywicą z Anycubic? czy lepiej od razu przerzucić się na cos innego?
Możecie polecić jakąś dobrą żywicę na początek? Wydruki będą raczej estetyczne - nie muszą być bardzo wytrzymałe.
Zależałoby mi na minimalizacji smrodu:-)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Anycubic Photon S

Post autor: dziobu »

rexus pisze:Oczywiscie że najłatwiej kupić na allegro, lub w polskim sklepie tylko różnica w cenie jest znacznie wieksza niż VAT + cło
Bo w tym masz jeszcze gwarancje i pośrednia.
rexus pisze:Czy warto zamawiać z żywicą z Anycubic? czy lepiej od razu przerzucić się na cos innego?
Możecie polecić jakąś dobrą żywicę na początek? Wydruki będą raczej estetyczne - nie muszą być bardzo wytrzymałe.
Zależałoby mi na minimalizacji smrodu:-)
Ale na forum szukałeś?
Awatar użytkownika
corristo25
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 172
Rejestracja: 30 wrz 2017, 15:44
Lokalizacja: BB
Drukarka: FDM+Resin
x 59

Re: Anycubic Photon S

Post autor: corristo25 »

Zamówiłem niedawno Photona S z Official store na Aliexpress. Wysyłka z Polski czyli z Niemiec ^^
Wraz z drukarką masz 250ml żywicy, naprawdopodobniej zielonej transparentnej i zapasową folie FEP. Zamówiłem zestaw z dodatkowym litrem żywicy, żeby mieć na czym poćwiczyć - trafiła się aqua blue nieprzezroczysta, na której dużo lepiej widać detal.
Odnośnie smrodku, to zielona ma inny zapach niż niebieska. Koleżanka w pracy stwierdziła że jej to pachnie :O Natomiast mnie przy pierwszych drukach zaczęła głowa boleć, teraz drukarka ma wydech za okno :P Nie mniej jednak nie śmierdzi to jakoś drastycznie, trochę jak zapach taniej plastikowej chińszczyzny. Tak czy inaczej otwarte okna wskazane. Zresztą puścisz druk w biurze i wyjdzie czy wytrzymasz prace w tym zapachu :P
Niby filtry są, na thingiverse masz moduły do ich zwiększenia, ale to i tak nie zastąpi odprowadzenia oparów na zewnątrz.

Co do budowy drukarki. Ekran LCD czuły i responsywny, menu działa szybko. Podwójne prowadzenie w Z na plus, tym bardziej jeśli nie chce Ci się bawić z przeróbkami. Względem Photona masz matryce LED UV zamiast punktowego żródła. No i wspomniany już plastik fantastik. Photon był w metalowej obudowie, Photon S wrzucili do plastiku, ale nie jakiegoś nędznego. Forma konstrukcji obudowy nie zapewnia za bardzo sztywności, tylko czy to aż taki problem w sprzęcie który stoi na stoliku i jedyny ruch wykonuje w osi Z?

Kupując na Ali masz teoretycznie roczną gwarancje producenta. Mam nadzieję że nie bd musiał korzystać :)
Nie mniej jednak Anycubic nie wypina się na klienta. W dostarczonej do drukarki kuwecie była zarysowana folia FEP - fotka i ticket na stronie anycubic. Pierwsza odpowiedź od razu rekompensatą w formie nowej folii - parę maili i nowa folia w drodze :)

Link to zestawienia ustawień druku - dobra baza wyjściowa na start.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

P.S Zamówienie robiłem z Planetplus i wpadło jeszcze 115 zł cashback'u :D
Załączniki
2019-08-14 21.19.36.jpg
2019-08-14 21.19.48.jpg
2019-08-14 21.19.56.jpg
dziobu
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Anycubic Photon S

Post autor: dziobu »

corristo25 pisze:(...)Zamówiłem zestaw z dodatkowym litrem żywicy(...)Natomiast mnie przy pierwszych drukach zaczęła głowa boleć,
Anycubicowe żywice mają jeden plus - działają od kopa na domyślnych parametrach.
I to tyle.
Mechanicznie - kiepsko. Natomiast śmierdzą bardziej niż chyba wszystkie inne jakie miałem razem wzięte. I są gęste.
corristo25 pisze:Względem Photona masz matryce LED UV zamiast punktowego żródła.
Taka ciekawostka - nie pasuje to do oficjalnych grafik, ale ponoć tak wygląda oryginalny Anycubicowy moduł LED UV do Photona "S": (50W)
ps.jpg
A to świeci w starym modelu: (40W)
p.jpg
Ciekawostka 2 - podawane tu i tam różnice w czasach naświetlania tych samych żywic to 20-30% (na korzyść "S"). Porównania jakości wydruków nie widziałem, a to tu w sumie może być różnica - zwłaszcza na rogach.
corristo25 pisze:No i wspomniany już plastik fantastik. Photon był w metalowej obudowie, Photon S wrzucili do plastiku, ale nie jakiegoś nędznego. Forma konstrukcji obudowy nie zapewnia za bardzo sztywności, tylko czy to aż taki problem w sprzęcie który stoi na stoliku i jedyny ruch wykonuje w osi Z?
To czy ma znaczenie zobaczysz na wydrukach.
Plastik natomiast może mieć inny problem - żywice są różne, pytanie czy nie będą z obudową w jakiś sposób reagowały.


A poza tym wszystkim - dobry wybór, to fajna zabawka jest :)
rexus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 10
Rejestracja: 24 lip 2019, 11:49
x 4

Re: Anycubic Photon S

Post autor: rexus »

Zamowilem ostatecznie "zwyklego" Photona z nową żywica Plant-based 500ml że stronki anycubic, podobno żywica na bazie soi, nie śmierdzi i nie jest toksyczna, pytanie tylko jakie wydruki z tego wychodzą;-) Dam znać jak przyjdzie.
Awatar użytkownika
corristo25
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 172
Rejestracja: 30 wrz 2017, 15:44
Lokalizacja: BB
Drukarka: FDM+Resin
x 59

Re: Anycubic Photon S

Post autor: corristo25 »

dziobu pisze:To czy ma znaczenie zobaczysz na wydrukach.
Plastik natomiast może mieć inny problem - żywice są różne, pytanie czy nie będą z obudową w jakiś sposób reagowały.
Logiczne że może mieć, ale z drugiej strony Ska ma w końcu to podwójne prowadzenie, a cała obudowa to tylko puszka zamykająca całość a nie element konstrukcyjny. Nie rozbierałem jej jeszcze, więc nie jestem do końca pewny :P
dziobu pisze:A poza tym wszystkim - dobry wybór, to fajna zabawka jest :)
Photon to chyba najbardziej rozsądne wejście w temat. :)

Na razie nie mogę ogarnąć jak ustawić supporty pod wiszącymi elementami. Jak dotąd każda figurka jest pozbawiona ręki :lol:
Używam meshmixera+ wlasne poprawki. Supporty się drukują, natomiast nad suportami już jest pusto :P
Załączniki
2019-08-16 11.13.40.jpg
tiriri
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2019, 13:47

Re: Anycubic Photon S

Post autor: tiriri »

Panowie doradźcie w wyborze pomiędzy pomiędzy zwykłą wersją, a Ską. Nie wiem czy jest sens przepłacać prawie 2x za w zasadzie tylko szybszy wydruk o te kilkanaście %
Potrzebuje drukować jakieś "chałupnicze detale" do elektroniki. W przyszłości może się rozpędzę do kilkunastu detali w ciągu tygodnia.

Drukarkę brał bym na firmę i tu widzę potencjalny problem z cłem. Wysyłka jest z terenu Uni, ale faktura z Chin, trzeba się będzie gimnastykować żeby to legitnie sprowadzić..
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 2
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Anycubic Photon S

Post autor: Julian »

tiriri pisze:Panowie doradźcie w wyborze pomiędzy pomiędzy zwykłą wersją, a Ską. Nie wiem czy jest sens przepłacać prawie 2x za w zasadzie tylko szybszy wydruk o te kilkanaście %
Potrzebuje drukować jakieś "chałupnicze detale" do elektroniki. W przyszłości może się rozpędzę do kilkunastu detali w ciągu tygodnia.

Drukarkę brał bym na firmę i tu widzę potencjalny problem z cłem. Wysyłka jest z terenu Uni, ale faktura z Chin, trzeba się będzie gimnastykować żeby to legitnie sprowadzić..
Cześć,
Różnica nie jest aż tak duża. JA bym brał "eSkę". Głównie przez podwójną prowadnicę osi Z. Różnica w cenie, "na polskie" to jedno wyjście do kina z kolacją w dobrej knajpie ;-).
Odezwij się na PW. Zwykłe mamy od ręki już w magazynie, a "eSki" jadą.
Właśnie pracuję nad instrukcją obsługi w języku Polskim.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki 3D "żywicowe" - UV-LCD, MSLA, DLP, SLA itp.”