Drukarka Kelant s400

Drukarki tworzące wydruki poprzez naświetlanie żywic.
Marek79
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 47
Rejestracja: 12 kwie 2019, 13:05
x 1

Drukarka Kelant s400

Post autor: Marek79 »

Witam wszystkich
Zakupiłem drukarkę Kelant s400 ,lecz nie drukuje .
Zrobiłem też wydruk na sucho i nie widzę ,aby na wyświetlaczu pod zbiornikiem z żywicą wyświetlał się obraz z obrysem warstwy .Oczywiście wyświetlacz świeci na niebiesko . Czy może być to związane z tym że czynnikiem roboczym ma być tu laser ? Jeżeli tak to jak zobaczyć czy laser pracuje ?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 7565
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2669

Re: Drukarka Kelant s400

Post autor: Berg »

1. Jaki laser? Nie znam tej drukarki, rzuciłem okiem tylko na opis na aliexpress. Tam nie ma żadnego lasera.
https://www.aliexpress.com/item/32985961383.html?
"beautiful gift for children" - co za goście...
2. co to znaczy "świeci na niebiesko" , "obrysem warstwy". Powinien świecić nie tylko obrys, tylko cały pełen kształt warstwy. Możesz wrzucić zdjęcie ?
3. Był dołączony gdzieś na karcie SD, pendrive, stronie supportu albo coś jakiś wydruk testowy? Jeśli tak, to czy próbowałeś go uruchomić?
4. Jaką masz żywicę ?
5. Co to zanaczy "nie drukuje" co było z w zbiorniku, na stoliku po wydruku, po wylaniu żywicy? Nic, czysto? Wrzuć zdjęcia.

6. Czemu kupiłeś akurat tę drukarkę? Ktoś ją polecał, czy coś?
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 3
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Drukarka Kelant s400

Post autor: SQ9KRD »

Marek79 pisze:Witam wszystkich
Zakupiłem drukarkę ,lecz nie drukuje .
Zrobiłem też wydruk na sucho i nie widzę ,aby na wyświetlaczu pod zbiornikiem z żywicą wyświetlał się obraz z obrysem warstwy .Oczywiście wyświetlacz świeci na niebiesko . Czy może być to związane z tym że czynnikiem roboczym ma być tu laser ? Jeżeli tak to jak zobaczyć czy laser pracuje ?
Marku zrób proszę jakąś recenzję tej drukarki.
Tzn jakieś dodatkowe zdjęcia, uwagi, sugestie może coś na temat slicera.
Widziałem ją już jakiś czas temu i mnie kusi dużym polem roboczym i nie najwyższą ceną.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Marek79
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 47
Rejestracja: 12 kwie 2019, 13:05
x 1

Re: Drukarka Kelant s400

Post autor: Marek79 »

Narazie nie pisze żadnej recenzji bo mam ja o 1 dnia i jeszcze nie uruchomiłem.

Link yt
https://youtu.be/iEyfJbH-V3Q
Marek79
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 47
Rejestracja: 12 kwie 2019, 13:05
x 1

Re: Drukarka Kelant s400

Post autor: Marek79 »

https://youtu.be/iEyfJbH-V3Q


rafaljot pisze:1. Jaki laser? Nie znam tej drukarki, rzuciłem okiem tylko na opis na aliexpress. Tam nie ma żadnego lasera.
https://www.aliexpress.com/item/32985961383.html?
"beautiful gift for children" - co za goście...
2. co to znaczy "świeci na niebiesko" , "obrysem warstwy". Powinien świecić nie tylko obrys, tylko cały pełen kształt warstwy. Możesz wrzucić zdjęcie ?
3. Był dołączony gdzieś na karcie SD, pendrive, stronie supportu albo coś jakiś wydruk testowy? Jeśli tak, to czy próbowałeś go uruchomić?
4. Jaką masz żywicę ?
5. Co to zanaczy "nie drukuje" co było z w zbiorniku, na stoliku po wydruku, po wylaniu żywicy? Nic, czysto? Wrzuć zdjęcia.

6. Czemu kupiłeś akurat tę drukarkę? Ktoś ją polecał, czy coś?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5843
Kontakt:

Re: Drukarka Kelant s400

Post autor: dziobu »

Jak tak będziesz odpowiadał na pytania, to wątek skończy się dość szybko.
dragonn, Berg
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: Drukarka Kelant s400

Post autor: JGFTW »

Zobaczyłem temat,; total random chińska drukarka i nie działa, troche mało info - wchodze na ali i oczywiscie mega noname sprzet, ale patrząc po parametrach wyglada nieźle. Ciekawe o co chodzi, tak jak myslalem ktoś pyta o więcej info, ale to odpowiedź 30s filmikiem z YT na 6pktów pomocnego rafaljota przypomniało mi skądś ten scenariusz, więc hiperlinkiem na profil i oczywiście - autor to ten sam gościu od tematu o Jenny printer viewtopic.php?t=4330 :D To oficjalne nic sie nie dowiemy, a co sie dowiemy to i tak nie pomoże uruchomić sprzętu ;)
dziobu, Berg, dragonn
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 7565
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2669

Re: Drukarka Kelant s400

Post autor: Berg »

Dajcie spokój. Ciekaw jestem jaka to żywica.
Marek79
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 47
Rejestracja: 12 kwie 2019, 13:05
x 1

Re: Drukarka Kelant s400

Post autor: Marek79 »

Żywica to Momocure Rapid

Wkładam pendrive , z pozycji wyświetlacza urządzenia wybieram plik i następnie klikam start . Płytka drukarki zanuża sie w żywicy (wcześniej odstęp między płytką a wyświetlaczem uv był kalibrowany zg. z instrukcją producenta ) , po bokach urządzenia widać niebieską poświatę ,więc wyświetlacz uv działa .Płyta co warstwę zjeżdża na dół wanny i następnie po chwili podnosi itd. Po komunikacie finish , otwieram drzwiczki i nie ma żadnego wydruku ,żadnych grud w żywicy nic . Próbowałem też wydrukowielająwać jakiś model testowy od producenta i też nic. Więc usunąłem wannę z żywica i płytę ,aby zaobserwować co się dzieje na wyświetlaczu podczas drukowania i wg mnie nic się nie dzieje , oprócz tego że diody led podświetają powieszenie tak jak to widać na video. Wg producenta jakiś laser utwardza żywicę...
Marek79
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 47
Rejestracja: 12 kwie 2019, 13:05
x 1

Re: Drukarka Kelant s400

Post autor: Marek79 »

Z góry dziękuję za hejt...

JGFTW pisze:Zobaczyłem temat,; total random chińska drukarka i nie działa, troche mało info - wchodze na ali i oczywiscie mega noname sprzet, ale patrząc po parametrach wyglada nieźle. Ciekawe o co chodzi, tak jak myslalem ktoś pyta o więcej info, ale to odpowiedź 30s filmikiem z YT na 6pktów pomocnego rafaljota przypomniało mi skądś ten scenariusz, więc hiperlinkiem na profil i oczywiście - autor to ten sam gościu od tematu o Jenny printer viewtopic.php?t=4330 :D To oficjalne nic sie nie dowiemy, a co sie dowiemy to i tak nie pomoże uruchomić sprzętu ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki 3D "żywicowe" - UV-LCD, MSLA, DLP, SLA itp.”