Photon S - wydruk (w ogóle?) nie trzyma się platformy

Drukarki tworzące wydruki poprzez naświetlanie żywic.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 1
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Photon S - wydruk (w ogóle?) nie trzyma się platformy

Post autor: Drunk_ZoZol »

Poziomuje się na kartkę papieru, bo najczęściej folia FEP założona pierwotnie w drukarce ma grubość 100um = 0.1mm - choć zdarzają się też grubsze folie (Phrozen w standardzie montuje 150um). Kartka xero (80-100gram) ma podobną grubosc, dlatego ją się stosuje do poziomowania.

Napisałeś że masz Photon'a S - Powierzchnia stołu jest tak samo anodowana jak reszta czy jest fabrycznie zeszlifowana?

Jeśli prawidłowo poziomujesz stół - czyli kartka ciężko sie porusza pod stołem (Ciężko, ponieważ po dokręceniu śruby stół delikatnie jest dociskany, po prawidłowym poziomowaniu kartka jest właściwie nie do ruszenia) - to wina może być w adhezji stołu.

Co do nierówności ekranu z folią FEP - Sprawdź czy ekran jest na równo z całym blatem drukarki tak jak zalecił to Dziobu, choć nie powinno to też wnikać na funkcjonalność drukarki - u mnie ekran jest opuszczony o 0.2mm i nie mam takich problemów. ;)
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
SzymonS
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 09 gru 2022, 12:46

Re: Photon S - wydruk (w ogóle?) nie trzyma się platformy

Post autor: SzymonS »

Odnawiam temat.
Anycubic Photon X 6K . Wydruk testowy kostka poszedł normalnie lecz z pewnymi ubytkami . drugi już wydruk figurki przykleił się do kuwety.
Wszystko robiłem tak jak wyżej
kota
Postów w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 26 paź 2023, 18:08

Re: Photon S - wydruk (w ogóle?) nie trzyma się platformy

Post autor: kota »

Dobry wieczór ,
mam pytanie co do kalibrowania - poziomowania
mam do wymiany folię fep , kupiłem kilka takich samych , czy jak zrobię poziomowanie na folii a nie na kartce to będzie OK,
czy podczas drukowania płyta zjeżdża minimalnie wyżej niż grubość foli ( kalibracja ) tak żeby powstała warstwa na żywicę ( pierwsza warstwa naświetlania )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki 3D "żywicowe" - UV-LCD, MSLA, DLP, SLA itp.”