Photon Mono X - Lychee slicer i inne problemy

Drukarki tworzące wydruki poprzez naświetlanie żywic.
jakowalc
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2021, 15:54

Photon Mono X - Lychee slicer i inne problemy

Post autor: jakowalc »

Witam Panowie , jestem tu nowy .
Od dwóch dni jestem posiadaczem photona mono x i nie mogę sobie z nim poradzić . Drukarka w ogóle nie czyta plików z work schopa 64 . Sprzedawca polecił żeby skorzystać z Lychee slycera i tak jak powiedział drukarka nie odmawia współpracy z tymi plikami . Niestety ustawienia w jednym i drugim programie są całkowicie odmienne i tak naprawdę sam nie wiem jakie powinny być. Finalnie próbowałem drukować 45 krotnie i za każdym razem wydruk nie łapie się platformy. Nie wiem czy to kwestia ustawień slaysingu , czy też czego innego . Czy ktoś może mi podać wszystkie parametry wydruku do żywicy Anycubic basic white na Lychee slaysera . Blat wypoziomowany , folia nowa, temp pokojowa. Jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
sobal
Postów w temacie: 1
Posty: 116
Rejestracja: 09 wrz 2020, 19:35
x 47

Re: Photon Mono X - Lychee slicer i inne problemy

Post autor: sobal »

Tu masz wszystko, zazwyczaj działa jak złoto:
https://docs.google.com/spreadsheets/u/ ... 1rVsftOLqw#

Lychee jest świetny, ale abonamentowy. Photon Workshop jest za free i w sumie też sobie świetnie radzi.
Voron 2.4 350^3 | Fysetc Spider v1 | Klipper | Fluidd | Phaetus Dragon HF
Ender 3 Pro | SKR mini E3 2.0 | Klipper | Octoprint | BIQU Phaetus Dragon | BLV Mod | BLT | DirecDrive BMG
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Photon Mono X - Lychee slicer i inne problemy

Post autor: kapi »

jest jeszcze Chitubox,
techniki są różne. niektórzy używaja PrusaSlicer by wygenerować podpory, i np.Chitubox by wygenerować kod z tak przygotowanego modelu.

jeszcze jedno - masz papier ścierny ? - spróbuj przetrzeć blat by nabrał chropowatości.
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki 3D "żywicowe" - UV-LCD, MSLA, DLP, SLA itp.”