Creality LD-006

Drukarki tworzące wydruki poprzez naświetlanie żywic.
Awatar użytkownika
Hrumque
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 43
Rejestracja: 20 kwie 2016, 21:15
x 13

Creality LD-006

Post autor: Hrumque »

Drukarka - jak na żywicową - ogromna. Kloc jak byk
IMG_20220303_232837.jpg
Konkrety techniczne:
Budę robi Creality, ale realnie w środku płyta główna ChiTu M1 na Stm32F407, USB i Ethernet 10/100 (!), do tego touchLCD 4.3"
https://pl.aliexpress.com/item/4001080531316.html
LCD to monochrom 4K 8.9"

Ciekawostki:
0. jest port Ethernet. Nigdzie nic na ten temat - ale port działa! Drukarka pobiera IP z automatu z DHCP. W oryginalnym firmware od CR - nie ma na LCD konfiguracji sieci. Na firmware od ChiTu - jest screen konfiguracji ethernet i wifi (jak się dołoży wifi na ESP, ale jest bezużyteczne - samo Chitu o tym pisze - ESP za wolne do plików przesyłania, i niestabilne, najwyżej nadaje się do przesyłania komend i statusu, dlatego zrezygnowali z dokładania)

1. Moja drukarka przyszła z firmware 4.3.17 - Niestety - na firmware 4.3.17 z współczesnymi slicerami ChituBox 1.9.0 i nowszymi - nie rozpoznaje wygenerowanych plików (unknown file format) = trzeba by używać jakiegoś starego chituboxa 1.7.x to wtedy działa... Albo zupgradować

2. WAŻNE by do aktualizacji firmware używać pendrive 8GB fat32. Np tego dołączonego do drukarki. Nie wiem czemu. Z pendrive 4GB i 16GB (fat32, formatowane, sprawne) - nie udało mi się zaktualizować firmware - drukarka restartowała się od razu. W kwestii wydruków już

3. Na stronie creality > download > resin printers > ld-006 jest najnowsze oprogramowanie 4.4.3 - dwa pliki w zipie (plus instrukcja). update.lcd to główne firmware, po jego zaktualizowaniu - drukarka zgłasza się jako 4.4.3 i już działa z ChituBox 1.9.1 bez problemu.
Drugi plik .bin - to "interfejs UI" ekranu - ikonki i inne pierdoły.

Na stronie ChiTu jest link do firmware tutaj leżącego: https://www.dropbox.com/sh/379eoba1h49a ... egWYa?dl=0 - dla tej płyty M1, wyświetlacza 4,3 i drukarki wybieramy

Kod: Zaznacz cały

【CBD-Tech General】L M1 for TM-(UI+Firmware+FPGA)-0890-4K-V443-CHITUBOX Pro compatible-20210708
a z niego update.lcd oraz interfejs UI z

Kod: Zaznacz cały

【Touch Screen UI 4.3&5.0】L M1-UI-D-V1.0u-R4.3&5.0-480x272-0890-4K-20210605.bin 
= to firmware ma kilka(naście) języków do wyboru, konfigurator TCP/IP itd. Po aktualizacji update.LCD (jak wsadzimy pendrive z takim plikiem i włączymy drukarkę - sama się zaktualizuje) "drukujemy" na drukarcie wybrany plik interfejsu UI .bin - drukarka aktualizuje sobie interfejs. I gotowe.
Uwaga - u mnie musiałem zmienić nazwę pliku .bin (pomimo że wszędzie piszą by nie zmieniać nazwy pliku do aktualizacji!) - wyrzucić z przodu pliku fragment w dziwnych nawiasach (spoza kodów znaków ascii) - bo nie umiało rozpoznać pliku.

Jeszcze można zmieniać bootscreen - plikiem 480x320.logo - ale tego nie robiłem, nie jest to istotne.

4. Gdy wybierzemy oryginał firmware - to mamy w System > Information drukarkę jako Creality LD-006, gdy wybierzemy firmware od ChiTu - to drukarka się przedstawia jako ChiTu Systems. Ale jedno i drugie jest 4.4.3 - i działa...

5. DRUKOWANIE PRZEZ SIEĆ ETHERNET!
Instalujemy ChituBox oprogramowanie. Intuicyjne ... po chińsku. Tworzymy sobie profil drukarki naszej.
Działa ale nie ma opcji druku przez sieć! Da się tylko zapisywać na pendrive, i przekładać go do drukarki...
ALE - gdy tworzymy inną drukarkę - konkretnie np Default - default (całkiem pusty profil) - to po slicowaniu pliku ponad guzikiem Save - jest guzik Net Sending - i sam wykrywa naszą drukarkę w sieci (ew można wybrać z listy - jeśli mamy ich więcej niż jedną) i wysyła pliki na pendrive, i może kazać rozpocząć wydruk.
Tutaj niestety jest podobny burdel, co w PrusaSlicerze z okrojonymi profilami konkretnych drukarek, i kompatybilnych do nich filamentów - trzeba sobie ręcznie odblokować w plikach konfiguracyjnych, by się pojawiły inne żywice i opcje, niż to co Creality chciało dać. I tak samo - odblokować przycisk "net sending" wysyłający po sieci ethernet plik na pendrive do drukarki (tak czy inaczej - pendrive musi być włożony do drukarki, ale może sobie tam zostać już na stałe)
network sending.png
Domyślny profil LD-006 leży tu:

Kod: Zaznacz cały

C:\Program Files\ChiTuBox64 V1.9.1\resource\machine\CREALITY_LD_006.cfg
W nim musimy znaleźć linijkę

Kod: Zaznacz cały

bNetSending:0
i zmienić 0 na 1 - od tego momentu mamy przycisk Network Sending :)

Dodatkowo - możemy sobie poprzenosić z plików innych drukarek w tym katalogu - definicje-profile innych płynów. OCZYWIŚCIE dla tej drukarki - będzie trzeba je stuningować do jej właściwości - ale można zacząć już czymś się sugerować, zamiast tworzyć profile każdej żywicy od zera.
dziobu
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8941
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Creality LD-006

Post autor: dziobu »

Hrumque pisze:2. WAŻNE by do aktualizacji firmware używać pendrive 8GB fat32. Np tego dołączonego do drukarki. Nie wiem czemu. Z pendrive 4GB i 16GB (fat32, formatowane, sprawne) - nie udało mi się zaktualizować firmware - drukarka restartowała się od razu.
Nie rozwodząc się nad szczegółami: to wina kontrolera USB w STM32F407 i nic się z tym nie da zrobić. To zależy od klucza (tego jak się identyfikuje) a nie od pojemności czy systemu plików.
mcxmcx, Hrumque
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki 3D "żywicowe" - UV-LCD, MSLA, DLP, SLA itp.”