MMU 3

Wyłącznie Prusa i3 - oryginał i klony
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 21
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: MMU 3

Post autor: Igor »

Po podporach PLA do PETD (i vice versa) się wiele nie spodziewaj. Te materiały się świetnie łączą ze sobą. Nie na tyle żeby robić obciążone części ale wystarczająco mocno żeby podpora była niemal równie trudna do usunięcia jak PETG z PETG.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 1
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: MMU 3

Post autor: Trolinka »

Dupa tam, tak świetnie się nie łącza :P Support interface jest świetny. Zresztą już testował sam tylko ręcznie zmieniając filamenty :-)
Działa toto tak https://youtu.be/Matf1Mna2zI?t=374
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
konradsdev1
Postów w temacie: 3
Posty: 455
Rejestracja: 30 wrz 2020, 16:55
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: VORON 0
x 178

Re: MMU 3

Post autor: konradsdev1 »

Igor pisze: 12 wrz 2023, 11:02Po podporach PLA do PETD (i vice versa) się wiele nie spodziewaj. Te materiały się świetnie łączą ze sobą. Nie na tyle żeby robić obciążone części ale wystarczająco mocno żeby podpora była niemal równie trudna do usunięcia jak PETG z PETG.
Już kiedyś ktoś wrzucał ten film, według niego podpory bez problemu odchodzą i pozostaje ładna powierzchnia.


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=8oWAacnuViU
"Everybody needs a hobby" (Tony Stark).
VORON V0.2 (BTT SKR Pico + RPi 4B + Phaetus x Voron Dragon Hotend ST)
DIY MK4 + VORON Stealthburner (BTT SKR PRO V1.1 + RPi Zero 2 W)
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 53
Posty: 383
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 518

Re: MMU 3

Post autor: fyme »

Igor pisze: 12 wrz 2023, 11:02 Po podporach PLA do PETD (i vice versa) się wiele nie spodziewaj. Te materiały się świetnie łączą ze sobą. Nie na tyle żeby robić obciążone części ale wystarczająco mocno żeby podpora była niemal równie trudna do usunięcia jak PETG z PETG.
Temat mam już przetestowany i działa świetnie z tym że filamenty zmieniam ręcznie a to żmudny proces. Także jak dla mnie jeśli to zatrzybi to będę mega szczęśliwy
Matowa powierzchnia była podparta pla. Cały druk jest z petg. Jak dla mnie wyszło kozacko.
Załączniki
IMG20230604114027.jpg
konradsdev1
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 21
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: MMU 3

Post autor: Igor »

Rzeczywiście kozacko. Odpalę MMU wersja 2->3 to wrócę do tematu.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 3233
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: MMU 3

Post autor: morf »

Przedrukowalem wszystkie czesci do MMU3 i buffers, czekam na dostawe upgrade KIT - wstepnie końcówka listopada.
Albo nie bylo release jeszcze albo ja ślepy ale nie widze manuala dot. upgrade MMU2S->MMU3.
Jedynie składania MMU3 (jako całości) https://help.prusa3d.com/category/origi ... embly_1757

EDIT:
to jest jako podpunkt w w/w instrukcji: https://help.prusa3d.com/guide/2-mmu2s- ... upg_327801
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 33
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: MMU 3

Post autor: Kopytko »

Jak już lecimy z tym tematem :P To gdyby ktoś był zainteresowany "nieoficjalną" przeróbką na MMU3 z 2 to jedyna cześć mechaniczna do zakupienia:
https://pl.aliexpress.com/item/4000221287535.html
Wersja 5mm do wybrania.

Oczywiście nie będzie tego modułu elektronicznego , jednak po wgraniu nowego firmware do mmu2 to też to śmiga już świetnie. Ew do przerobienia ręcznie to podbicie napięcia.
morf
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Darkman
Postów w temacie: 6
Posty: 59
Rejestracja: 10 maja 2020, 22:26
Lokalizacja: Thorn
Drukarka: Prusa i3 MK3S+ MMU3
x 40

Re: MMU 3

Post autor: Darkman »

Mam niestety bardzo złe wspomnienia z MMU2S. Myśliczie, że MMU3 będzie działąć "normalniej"?
Też się zastanawiam nad abgrejdem,
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 53
Posty: 383
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 518

Re: MMU 3

Post autor: fyme »

Nadzieja umiera ostatnia ;)
Ja jestem pełny nadzieji że będzie git. Na szczęście nie miałem styczności z poprzednimi wersjami więc moje obawy są mniejsze
morf
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 21
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: MMU 3

Post autor: Igor »

@darkman, po prostu apgrejdnij soft w drukarce i MMU do identycznej wersji i już będzie o niebo lepiej bo jest normalna komunikacja przez LCD. Potem ten stabilizator.
Metalowa nakrętka jest bardziej częścią tej szopki "To nowe urządzenie a nie poprawka" niż rzeczywiście potrzebną zmianą. Nie z nakrętki brała się zawodność MMU2s.

Znalazłem w gratach nowiutka Muratę NPH10S2405i. Armata na wróbla w tym przypadku - bo to przetwornica 10W 24V->5.1V uzywana w urządzeniach medycznych - ale powinno chodzić :P Ino ciągle brak czasu na prototypiarni żeby apgrejd dokończyć.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prusa i3”