Sterownik drukarki - octoprint czy coś lepszego?

Wyłącznie Prusa i3 - oryginał i klony
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Sterownik drukarki - octoprint czy coś lepszego?

Post autor: dale »

Koledzy,
jestem ciekaw jakich sterowników używacie do drukarek? Octoprint? A może coś lepszego? bardzo bym był wdzięczny za informacje, bo mam trochę czasu i mógłbym coś pokombinować. Wcześniej chciałbym dowiedzieć się do czego Wy je używacie? Oraz z jakich komponentów są złożone - nie ukrywam - że tak trochę na leniwca podchodzę :) Żeby nie wyważać otwartych drzwi i nie popełniać tych samych błędów :)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Sterownik drukarki - octoprint czy coś lepszego?

Post autor: Berg »

Kolego @dale , jeśli nie chcesz wyważać otwartych drzwi, to poczytaj forum, wątki o Octoprint, esp3d, MainSail, Fluid dwc2-for-klipper. Wszystko jest w odpowiednim dziale zatytułowanym ..."Firmware'y i hosty"

viewforum.php?f=14

Nie wiem jaki był sens zakładania nowego wątku. W dodatku w dziale o Prusie.
morf
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: Sterownik drukarki - octoprint czy coś lepszego?

Post autor: dale »

Dzięki za wskazanie:), a sens był taki, że spotkałem się z informacjami o indywidualnych problemach w zestawie sterownik+drukarka, jak również kilka osób chwaliło sobie różne rozwiązania, przy innych tematach. Dlatego, owszem, mogłem samemu pogooglować - znając słowa klucze, ale skoro są już sprawdzone rozwiązania - zapytałem. Poza tym, założyłem że nie każdy od razu będzie wstawiał np. fotorelację i dokładny opis z budowy. No i przy okazji takiego wątku można przegadać dane rozwiązanie w grupie osób zainteresowanych.
Ale skoro temat jest powieleniem istniejących wątków, tylko ja, nie byłem w stanie ich odnaleźć, to rozumiem Twoją frustrację czy zniecierpliwienie.
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 1
Posty: 703
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Sterownik drukarki - octoprint czy coś lepszego?

Post autor: japim »

Forum to nie fejsbuk gdzie wiedza ginie w odmętach chłamu. I co chwilę trzeba pytać o to samo...
Używasz szukajki i dopiero jak nie znajdziesz to pytasz. I oczywiście w odpowiednim dziale - co wykaże że chociaż pofatygowałeś sie do znalezienia odpowiedniego miejsca.
morf
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3216
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1592

Re: Sterownik drukarki - octoprint czy coś lepszego?

Post autor: morf »

Konkludujac do Prusy ori zostaje w zasadzie octoprint.
Jest o tyle wygodne że działa i przy korzystaniu z prusaslicera w zasadzie "transparentne".
Po pokrojeniu modelu masz guzik "send to printer(octoprint)"
dale
Done is better than perfect.
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: Sterownik drukarki - octoprint czy coś lepszego?

Post autor: dale »

Znalazłem całe dwa tematy gdzie było wspomniane o octoprincie i prusie - w jednym z nich były opisane problemy, w drugim też tylko lakoniczne informacje. Nie ma ani jednego wątku gdzie było by to opisane - co - jak i dlaczego.
Był jeden czy dwa wątki o innych rozwiązaniach, ale też bardzo wybiórczo opisane, nawet nie koniecznie w kontekście prusy.
Ale OK, nie ma problemu z mojej strony, rozumiem że nie każdy ma czas żeby podstawy tłumaczyć, mój angielski zaś nie jest wystarczająco dobry by poradzić sobie z terminologią techniczną.
W związku z powyższym, proszę Admina o skasowanie wątku - szkoda zaśmiecać forum.

ps. Morf :) Dziękuję - jak zwykle, na Tobie się nie zawiodłem :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prusa i3”