geeetech Gt2560A+

Wyłącznie Prusa i3 - oryginał i klony
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 4
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: geeetech Gt2560A+

Post autor: TDI-CAD »

Masz wymmienne stepstiki to podmien na Z.
stachss
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2021, 09:56

Re: geeetech Gt2560A+

Post autor: stachss »

To też nic nie zmienia.. sprawdzone stepstiki, kable, stepmotor. Wgrany nowy soft, Zero jakiejkolwiek reakcji ze strony Extrudera. Dzisiaj odsyłam zamówioną płytę do sprzedawcy, Na 100prc. jest uwalone cos na płytce. Czy jest możliwość zgrania zawartości płyty która przyjdzie bo nie chciałbym aby się okazało, że jak coś pozmieniam i wgram soft ze strony producenta to coś będzie nie tak znowu.
Pytam bo problem jest tego typu, płytka przysłana z oryginalnym oprogramowaniem na osi z ma krok obliczony do śruby pociągowej trapezowej, a w moim prezenciku jest standardowa śruba M8 o skoku 1.25mm/obr. Więc potrzeba zmienić w pliku konfiguracyjnym na 2560 skoków na obrót., ... albo kombinować ze zworkami na płycie głównej, ale to nie daje zadowalającego efektu.
Chyba, że ktoś ma inne pomysły. Pozdrawiam
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: geeetech Gt2560A+

Post autor: mcxmcx »

Ilość kroków zmieniasz komenda w g code I zapisujesz przez M500.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: geeetech Gt2560A+

Post autor: virgin71 »

Ta płytka tak ma. Trzeba przerzuć w sofcie wszystko na drugi E (A) i tam wpiąć się z E1. Nie wiem dlaczego, ale miałem kilka tych płytek i zawsze to samo.
stachss
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2021, 09:56

Re: geeetech Gt2560A+

Post autor: stachss »

Dzisiaj doszła nowa płytka. Na pierwszy strzał podłączenie wszystkiego w powietrzu.... i działa. Teraz pozostaje mi poskładać to wszystko w sensowna całość, dokładnie wypoziomować, skalibrować i zobaczymy jak będzie wyglądał pierwszy wydruk z ABS . Jakieś sugestie.??. Aby już nie kombinować z silnikami krokowymi standardową śrubę m8/1,25mm zamieniłem na śrubę pociągową traper M8, więc temat zmian skoku w kodzie tez już mnie ominął.
Pozdrawiam wszystkich i życzę wesołych świąt.
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: geeetech Gt2560A+

Post autor: Tuchajbej »

stachss pisze:zobaczymy jak będzie wyglądał pierwszy wydruk z ABS . Jakieś sugestie.??. .
Chcesz sugestię to nie zaczynaj od absu na otwartej drukarce, w mieszkaniu, nie mając jeszcze za bardzo pojęcia.
Zacznij od PLA, PET-G a jak bardzo chcesz styreny to bardzo ew. ASA albo ABS+.
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
stachss
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2021, 09:56

Re: geeetech Gt2560A+

Post autor: stachss »

Witam forumowiczów, wszystko ruszyło z kopyta, pierwsze drukowanie z PLA *jednak),wyszło całkiem nieźle, wynik nie jest oszałamiający ale zadawalający.. Pozdrawiam i życzę wesołych świąt.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prusa i3”