Jakie macie prędkości na standardowych konstrukcjach ?

Wyłącznie Prusa i3 - oryginał i klony
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Jakie macie prędkości na standardowych konstrukcjach ?

Post autor: dale »

Slicer podaje pewne prędkości, zależnie od materiałów. Ja ich używam, ale zastanawiam się czy nie można ich nieco podkręcić bez straty jakości. Mam w związku z tym dwa ogólne pytania:

- jeżeli optymalizowaliście prędkości - to jakie macie obecnie przy np. petg lub czystm pla? I jaka średnica głowicy/dokładność?

- czy coś modyfikowaliście by uzyskać lepsze czasy wydruków przy zachowaniu tej samej, jakości?

Od razu zaznaczam ze raczej wolał bym nie iść w większą dyszę, bo często drukuję elementy, gdzie zależy mi na małym i dobrze wydrukowanym detalu.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Jakie macie prędkości na standardowych konstrukcjach ?

Post autor: dziobu »

dale pisze:jeżeli optymalizowaliście prędkości - to jakie macie obecnie przy np. petg lub czystm pla? I jaka średnica głowicy/dokładność?
Gumy (direct, 0.4): 15..35mm/s,
PLA (direct, 0.4): 60..80mm/s,
PLA (bowden, 0.6): 60mm/s
PET-G (direct, 0.4): 60mm/s,
PET-G (bowden, 0.6): 40mm/s (mój kiepski ekstruder i 60cm bowdena),
ABS/ASA/HIPS - 40..60mm/s (to zależy od detalu i chodzi o skurcz/chłodzenie)
ABS (0.2, direct): 80mm/s (tu spokojnie leci do ~120mm/s)

Wszystko powyżej dla warstwy = 1/2 średnicy dyszy,
dale pisze:- czy coś modyfikowaliście by uzyskać lepsze czasy wydruków przy zachowaniu tej samej, jakości?
Wzmocnienie konstrukcji, nadmuch.

Jeśli chodzi o samą szybkość to zobacz sobie w tym wątku: viewtopic.php?f=72&t=6013 przy jakich parametrach grzałka 30W (E3D) przestałą dawać radę.
btw.
Wspomniana tam dysza to - przy spełnieniu opisanych tam warunków - chyba najmniej inwazyjny sposób na zwiększenie szybkości druku.
dale pisze:Od razu zaznaczam ze raczej wolał bym nie iść w większą dyszę, bo często drukuję elementy, gdzie zależy mi na małym i dobrze wydrukowanym detalu.
[/quote]
Wymieniaj dysze, albo jak masz jak - głowice.
S3b
Awatar użytkownika
Stanley_B
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 306
Rejestracja: 16 kwie 2020, 00:22
Lokalizacja: UK
Drukarka: Kossel Plus
x 88

Re: Jakie macie prędkości na standardowych konstrukcjach ?

Post autor: Stanley_B »

dale pisze:często drukuję elementy, gdzie zależy mi na małym i dobrze wydrukowanym detalu.
A drukowałeś już coś z dyszą 02-03mm?
Bo mam wrażenie, że nie.
Jak dla mnie niżej niż 0.2mm już nie działa z moją drukarką, ale np. 0.2 daje niesamowitą jakość szczegółów.
I nie oczekuję wtedy, że figurka wyskoczy gotowa po 15 minutach, zamiast po 3 godzinach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prusa i3”