miniprusa MC3 - Mała Czarna (Prusa) i3

Wyłącznie Prusa i3 - oryginał i klony
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 769
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 441

Re: miniprusa MC3 - Mała Czarna (Prusa) i3

Post autor: majek »

JGFTW pisze:Ze stołem były lekkie cyrki, bo najpierw nakleiłem tylko matę magnetyczną 0.7mm, ale nie trzymało blachy
W delcie mam matę 1.5mm grubości i trzyma całkiem mocno podkładkę ze sprężynowej od Energetic (to był komplet).

Ale w nowej drukarce chciałem stół grzać czasem nawet do 100C, a te maty podobno wytrzymują tylko do 80C. Poza tym Prusa dała magnesy, więc coś w tym musi być :-)
JGFTW pisze:Mając to na uwadze raczej 20 magnesów na stół 300x300 to wydaję się minimum albo nawet trochę za mało ;)
Jak kupowałem magnesy, to zdawało mi się, że 12 wystarczy (20x10x5) :rotfl: , ale kupiłem od razu 20 (Smart :DD ). Jak zacząłem to rozrysowywać, to zaczęło to tak średnio wyglądać nawet z 20 i stąd pytanie jak to rzeczywiście trzyma (stół mam 3mm) i czy muszę się nastawiać na dokupienie magnesów. I po tym co piszesz, to chyba trzeba będzie ich dokupić.

Tak mi to wychodzi przy 20:
magnesy20.png
magnesy20.png (5.72 KiB) Przejrzano 3036 razy
JGFTW pisze:Co do blachy to jest to stal ocynkowana 0.5mm (taka z której robi się dachówki) :D
Sto razy lepsza od nierdzewki z 'energetic' xD
W czym lepsza? Mam w delcie 'energetic'a z PEI i wg. mnie to był najlepszy upgrade tej drukarki jaki zrobiłem i nie mam z nią żadnych problemów, a już ze 2 lata jej używam.
JGFTW pisze:Jak chcesz jakąś kupną to super jest ta podwójnie teksturowana od trójkątnych (co prawda nie jestem fanem jak ta tekstura wyglada, ale działa super) ;)
Akurat do nowej drukarki mam już kupioną gładką od Energetic czy TT (jakoś bardziej mi pasują płaskie powierzchnie) jak i tekstrurowaną od Biqu - zobaczę 'w praniu' jak ta druga będzie się sprawdzać, bo czasem jednak tekstura się przydaje.
pma_
Postów w temacie: 1
Posty: 147
Rejestracja: 15 wrz 2021, 22:00
x 27

Re: miniprusa MC3 - Mała Czarna (Prusa) i3

Post autor: pma_ »

Mam matę i magnes ziflex https://www.3djake.pl/zimple/ziflex-ult ... p?sai=7093 w voron 0 i regularnie drukuję ze stołem na ponad 100st
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 801
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 350

Re: miniprusa MC3 - Mała Czarna (Prusa) i3

Post autor: Abys »

majek pisze:.
Kupiłem 13x10x5 i przy stole 235x235 3mm Ender 3 będzie trzymać jak głupie :shock: bo teraz jest to na szkle ~4mm (3.80mm)
Wstępnie tak ułożyłem:
20220622_161112.jpg
Finalnie miało być tak:
20220619_145607.jpg
Powiem tak, dodaj na rogach magnesy i będzie git.
Bez tytuł2.jpg
Będzie ciężko oderwać w tym ułożeniu ale cieńsze blaszki będą się lepiej trzymać, jak położysz na to blachę 1mm (co kiedyś było na nie zamówienie) to już chyba butem będziesz ją odrywał :)
Mam taką 1mm i nawet nie próbuję, chyba trzeba karton między nie postawić aby było lżej a te blaszki 0.5mm sprawdzają się super i nawet ciut za mocno trzyma tylko rogi poprawię.
Będę się siłował ale te cieńsze blaszki będzie mi lepiej trzymać, albo odejmę ze środka i dam na rogi.
Przyklej tak jak ja taśmą, daj między nie szkło i sprawdź jak pasuje.

A jeżeli ktoś się uparł na matę to bym poszedł w tą: https://uniqueprints.shop/shop/magnets/ ... iflex-200/
(Ludzie polecają ją do Vorona, kilka pozytywnych opinii więc może to jest rozwiązanie przy macie)
majek, JGFTW
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prusa i3”