Wymiar płyty / blatu pod Prusa i3 mk3+

Wyłącznie Prusa i3 - oryginał i klony
Marcin Gutek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2022, 10:05
x 30

Wymiar płyty / blatu pod Prusa i3 mk3+

Post autor: Marcin Gutek »

witam

Jako że dopiero w drugiej połowie lutego dojedzie do Mnie zamówiona drukarka Prusa i3 mk3+, nie mam możliwości zmierzenia wymiaru rozstawu stopek drukarki, aby naszykować jakiś blat, płytę pod drukarkę

Czy mógłby ktoś podać mi wymiar blatu jaki powinien być pod drukarkę aby nie spadła, nie zsunęła się

Na stronie Prusa podająwymiar 50×55×40 cm - ale nie wiem czy to jest wymiar po obrysie drukarki - skrajne punkty ?

Chyba blat 50 x 55 cm - będzie za duży ?
Original Prusa i3 MK3S+ :yahoo:
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1336
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 710

Re: Wymiar płyty / blatu pod Prusa i3 mk3+

Post autor: JGFTW »

Oczywiście, że masz możliwość sprawdzenia - wystarczy popatrzeć na modelu CAD.
mk3-base.png
Widać na nim, że podstawa jest mniejsza niż maksymalna szerokość całej maszyny. To co podałeś to skrajne punkty.

Blat będzie za duży jak chodzi o samą podstawę, którą zmieścisz na tej płycie betonowej (35x35x5cm https://www.leroymerlin.pl/architektura ... ,l303.html), jednak ja zdecydowanie wolę większą i cięższą plytę. Ta o wymiarach 50x50x7cm (https://www.leroymerlin.pl/architektura ... ,l303.html)) pasuję do obudowy ze stolików lack. Pamiętaj, żeby do tego dać jakąś gumę. Powinieneś znaleźć w sklepie budowlanym również gumową podkładkę o pasujących wymiarach (pewnie na tym samym dziale).
Marcin Gutek
Marcin Gutek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2022, 10:05
x 30

Re: Wymiar płyty / blatu pod Prusa i3 mk3+

Post autor: Marcin Gutek »

akurat wybieram się do leroymerlin to nabędę, chociaż myślę o tej mniejszej płycie, jako że drukarka ma stać na komodzie u syna w pokoju... choć taki stolik lack też jest spoko... dziękuję za pomoc

PS> rozumiem że model cad ze strony Prusa ? szukałem i tylko modele wydruków części znalazłem.
Original Prusa i3 MK3S+ :yahoo:
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 1
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Wymiar płyty / blatu pod Prusa i3 mk3+

Post autor: dekas »

A zaplanowałeś miejsce by postawić drugi filament przy zmianie?
Butelkę z izo czy jakiś Hegron?
Klapcęgi do dyszy?
Przy robocie wygodnie mieć takie rzeczy pod ręką, a nie w szafie.
Ale kupując Prusę nie potrzebujesz miejsca na części i śrubki kiedy się w grzebie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prusa i3”