Brak kompatybilności filamentu w Prusie

Wyłącznie Prusa i3 - oryginał i klony
Zielonyw3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 23 maja 2022, 15:35

Brak kompatybilności filamentu w Prusie

Post autor: Zielonyw3D »

Witajcie,
Dostałem Prusę, złożyłem a ile się nabluźniłem to już moje. Tyle tam pierdołowatej roboty...
Tak czy siak jakoś działa. Są wydruki lepsze i do dupy, ale to trzeba jakoś ogarnąć.
Problem mam z kompatybilnością materiałów wg. Silcera od Prusy. Przechodząc kreatora mam błędy że filament PLA Fibrelogy jest niekompatybilny, jak zresztą wiele innych co widać na zdjęciach.
Pytanie, jak mam interpretować tą kompatybilność? To wymysł producenta aby swoje chwalić czy co? Szukałem w google o kompatybilnościach ale jedyne co znalazłem to ogólne informacje że w zasadzie każdy filament pasuje do drukarek tylko kwestia ustawienia dla niego temperatury, szybkości druku itp. Wiadomo że te najtańsze nie trzymają wymiarów itd. no ale owa "kompatybilność" to definicji się nie doczekała, co to dokładnie jest.
fila2.jpg
fila1.jpg
PS. Żelki w paczce były i nawet są, Kiedyś pewnie będą zjedzone :)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Brak kompatybilności filamentu w Prusie

Post autor: dziobu »

Przeczytaj uważnie:
Filamenty oznaczone symbolem * są niekompatybilne z niektórymi zainstalowanymi drukarkami.
A zainstalowane masz dwie - odznacz Endera to wszystkie będą bez gwiazdek.
Niemniej to tylko znaczek. Kompatybilność wiąże się ze średnicą druta, temperaturą i ew ścieralnością filamentu. No i może elastyczność.
Tu masz slicera do Prusy, więc ma działać dobrze z Prusą.
Zielonyw3D, morf
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1517
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 326

Re: Brak kompatybilności filamentu w Prusie

Post autor: Jarewa »

Chodzi o to że te profile nie są przeznaczone do drukarki eder 3 co masz na liście dlatego masz opisane "*" to są profile tylko dla oryginalnej drukarki. Jest też powiązane z chłodzeniem, retrakcją bardzo dużo ustawień dla filamentu.
Zielonyw3D pisze: Pytanie, jak mam interpretować tą kompatybilność? To wymysł producenta aby swoje chwalić czy co? Szukałem w google o kompatybilnościach ale jedyne co znalazłem to ogólne informacje że w zasadzie każdy filament pasuje do drukarek tylko kwestia ustawienia dla niego temperatury, szybkości druku itp.
A widzisz w prusie to jest inaczej, nic nie trzeba ustawiać bo te profile są już ustawione, dlatego mówi się że prusa jest prosta i gotowa do drukowania po wyciągnięciu z pudełka. Bo ma wszystko ustawione właśnie w tych profilach które są aktualizowane na bieżąco..
Zielonyw3D, cyfron
Awatar użytkownika
Orzel
Postów w temacie: 1
Posty: 47
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:04
x 50

Re: Brak kompatybilności filamentu w Prusie

Post autor: Orzel »

Jarewa pisze: A widzisz w prusie to jest inaczej, nic nie trzeba ustawiać bo te profile są już ustawione, dlatego mówi się że prusa jest prosta i gotowa do drukowania po wyciągnięciu z pudełka. Bo ma wszystko ustawione właśnie w tych profilach które są aktualizowane na bieżąco..
Może i jest gotowa ale nie zmienia to faktu, że profile są tylko bazą wyjściową i czasem warto coś tam w nich grzebnąć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prusa i3”