Prusa mk3s - prawie...

Wyłącznie Prusa i3 - oryginał i klony
Awatar użytkownika
Marvin27
Postów w temacie: 5
Posty: 709
Rejestracja: 26 paź 2017, 19:00
Lokalizacja: Wielka Wieś k./Wojnicza
Drukarka: Prusa MINI
x 170

Re: Prusa mk3s - prawie...

Post autor: Marvin27 »

JGFTW pisze:
Marvin27 pisze:Jakiś zamiennik dla 3 mm nylon ? Ten potrzebny do kabli przy karetce osi X.
(Napisałem Ci na SB, ale w razie jakby Ci umknęło.)

Ja osobiście wrzucam normalne 2/3 nitki 1.75mm PETG i nie przytwierdzam ich do końców mocowań tylko luźno w peszlu lub owijce, jedynie w kilku miejscach trytkami do wiązki kabli i daje to wystarczające ułożenie kabli po pożądanym łuku.

Jednak, jeżeli mimo to będziesz chciał zrobić tak jak Prusa to w sklepie budowlanym na pewno znajdziesz żyłke do kosiarki (która to z tego co wiem jest właśnie z Nylonu)
Tu z castoramy: https://www.castorama.pl/zylka-tnaca-ma ... 31548.html
Tu jakiś pierwszy-lepszy link z allegro: https://allegro.pl/oferta/zylka-tnaca-d ... 2461946261
Tu w obi: https://www.obi.pl/akcesoria-do-podkasz ... /p/6525810
2gi z obi jakiś wzmacniany: https://www.obi.pl/akcesoria-do-podkasz ... /p/6517882
;)
Dzięki, zastanawiałem się właśnie co mogę znaleźć w domu, by zastąpić ten filament, niestety żyłki do kosy spalinowej brak, przeszukałem garaż i pomieszczenie gospodarcze i nic. Mam też stalkę po światłowodzie 2mm, ale jest zbyt twarda jednak bo przesuwa karetkę swoim naprężeniem. Może jakbym miał stalkę z mikro kabla (48j) co Orange kładzie to by się lepiej nadała. Więc jutro jakiś sklep ogrodniczy trzeba zahaczyć.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Prusa mk3s - prawie...

Post autor: Pjoter »

Odezwij się na priv to ci odetne kilka metrów za etykietę inpost
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 54
Posty: 383
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 518

Re: Prusa mk3s - prawie...

Post autor: fyme »

Nadejszla wiekopomna chwila! Odpaliłem drukarkę :D

Pierwsza kalibracja przeszła bez problemów. Za to miałem rebus z silnikiem eksteudera bo kręcił odwrotnie. Przełożyłem kable na wtyczce i wszystko ładnie działa :)

Dzięki panowie za pomoc :piwo:

Teraz jeszcze usadowie drukarkę na właściwym miejscu i zaczynam drukowanie.
Załączniki
IMG_20220915_095728.jpg
morf
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 3231
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1596

Re: Prusa mk3s - prawie...

Post autor: morf »

Czysciutko, pieknie !
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 54
Posty: 383
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 518

Re: Prusa mk3s - prawie...

Post autor: fyme »

To niestety miejsce poprzedniej drukarki. Nowa ma surowsze warunki ale powoli i to ogarnę :)
Załączniki
IMG_20220915_203140.jpg
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 54
Posty: 383
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 518

Re: Prusa mk3s - prawie...

Post autor: fyme »

Wzialem na próbę wałek liniowy od igusa. Założę w Y. Łożyska igus też mam. Się zobaczy co to warte :DD
A że igus liczy sobie 12 PLN za każde cięcie wałka to wziąłem w 1 kawałku ;) sam sobie przytnę do wymiaru.

Ale wielki plus za pakowanie. Nie mogło się po drodze nic wydarzyć. I mega minus na czas realizacji zamówienia. Chwalą się że ogarniają w 48 godzin a tymczasem od zamówienia do dostawy minęło 3 tygodnie :no:
Załączniki
IMG20221209205023.jpg
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 1343
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 710

Re: Prusa mk3s - prawie...

Post autor: JGFTW »

Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Prusa mk3s - prawie...

Post autor: dziobu »

Żadna nowość :D
Wystarczyło nie spać na fizyce w podstawówce/liceum jak była mowa o tarciu statycznym i dynamicznym.
IGUSy są dobre do wielu rzeczy; drukarka nie jest jedną z nich.
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 54
Posty: 383
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 518

Re: Prusa mk3s - prawie...

Post autor: fyme »

I ja to wszystko wiem :D Mimo to ciekawość zwyciężyła i kupiłem ten wałek z pełną premedytacją :D
Akurat rozsypało mi się jedno z łożysk misumi i miałem je wymieniać więc nadarzyła się okazja by sprawdzić w praktyce to o czym wszyscy piszą :cool2:
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Prusa mk3s - prawie...

Post autor: dziobu »

To przed Tobą jeszcze zbadanie tych fajnych kulek biegających pod dywanie po rozwaleniu tremometru rtęciowego, bajeczne iskierki gdy wsadzi się śrubokręt w gniazdko czy zabawa w Arniego biegającego z miotaczem płomieni jak zajumasz kobiecie gazowane pachnidło i zapalisz strumień zapalniczką.
Ale nic w tym złego; chłopakowie nie dorastają nigdy :P

btw.
Zmorph ma łożyska ślizgowe; a w osi Y są takie fajne profile ("T", jakieś japońskie). Działa to fajnie i cicho, ale też istotne elementy konstrukcji są wystarczająco sztywne żeby zminimalizować efekty tarcia a sama konstrukcja zapewnia odpowiednie mocowania żeby ślizgacze się nie wycierały (inaczej dupa). Niemniej i tak muszę co jakiś czas przetrzeć wszystkie wałki/profile i kapię tam olejem. Pewnie ktoś napisze że nie wolno/nie trzeba, ale po tym pracuje jak zupełnie inny sprzęt. Przy okazji oceniam w jakim to wszystko jest stanie i nie musiałem w żadnej drukarce niczego wymieniać, a mają już po parę lat.

Zmorph cudem techniki nie jest, ale to pancerna konstrukcja. W czymś pokroju Kossela (tym który mi się rozjechał mechanicznie bo go przeniosłem na drugą stronę pokoju) takie ślizgacze wyrobisz w miesiąc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prusa i3”