3DPrintingforUkraine.com - stazy taktyczne, wolontariat

Wszelka okazjonalna pomoc i wsparcie. Zbiórki, projekty i wydruki pomocowe, itp. Wszystko dotyczące sytuacji których nikt nie chciał a niektórzy doświadczają.
Problem z drukarką? - to NIE tutaj.
Dectro
Postów w temacie: 2
Posty: 69
Rejestracja: 19 gru 2021, 23:54
x 26

Re: 3DPrintingforUkraine.com - stazy taktyczne, wolontariat

Post autor: Dectro »

Niestety formularz nadal nie działa, przed chwilą puściłem i na końcu nadal błąd captcha, spróbuj ponownie.
Rolkę PET-G mogę dla was przepuścić ale ten formularz mnie zniechęca aby ponownie go klikać..

edit:
Zrobiłęm symulację z plików z thingiverse i czas druku 1 zestawu u mnie wychodzi 1h50min (100mm/s), a z rolki powinno wyjść ok 30 zestawów.

Pytanie do autora, czemu tylko czarny kolor? (akuratnie mi się on skończył :sad: )
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 769
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 441

Re: 3DPrintingforUkraine.com - stazy taktyczne, wolontariat

Post autor: majek »

@Jakub Kaminski, teraz trochę jaśniej :-)

Chociaż zgadzam się z @morf, że na stronie czy w pierwszym poście jest bardzo dużo 'wody', natomiast jakieś wymagania techniczne druku znalazłem dopiero na Thingiverse, a nie na stronie projektu.
Tego pdf-a wypadałoby przynajmniej gdzieś na stronie udostępnić, minimum to w faq podać linka. Albo najlepiej zrobić osobną podstronę na opis jak drukować i testować (wtedy w odpowiednich miejscach można wkleić właściwe filmy czego nie da się zrobić w pdf-ie, a pdf i tak odsyła do strony po filmy!).


Dobrze też byłoby udostępnić listę pytań z tego formularza zgłoszeniowego (albo go przeorganizować), żeby było wiadomo czego się spodziewać, bo szczerze mówiąc jak pierwsze pytania są o imię i nazwisko, e-mail, kraj, kod pocztowy (a nie 'w czym chciałbyś pomóc'), to mam wrażenie, że kolejne będą o pesel i pin do karty :pardon: A w każdym razie zanim dojdę do najważniejszego pytania, na które jednak może odpowiem 'nie', to już podałem za dużo swoich danych. Albo nie dochodzę do najważniejszego pytania, bo mam opory przed podaniem swoich danych w niewiadomym celu.

Co do GDPR, to fajnie byłoby przy danych osobowych podać do czego jest to potrzebne, bo jeżeli ktoś wybierze opcję 'drukuję z własnego materiału', to imię/nazwisko nie jest w niczym Wam potrzebne i stanowią nadmiarową informację, której nawet nie powinniście zbierać (może to być wtedy np. nick lub nawet nic, bo można człowieka identyfikować nadal po mailu). Chyba, że ktoś świadomie chce zostawić te dane wiedząc, że nie są wymagane.

Ja bym proponował przeorganizować ten formularz i zacząć od pytania z wariantami współpracy, możliwości technicznych, a później dane osobowe i odpowiednio skomentować te pola, np:
- name (potrzebne do zaadresowania przesyłki, jeżeli drukujesz w własnych materiałów, to możesz wpisać Nick lub zostawić puste)
- e-mail (potrzebne do komunikacji z nami, na ten adres wyślemy pliki stl oraz będzie to identyfikator w formularzu odesłania wydrukowanych części)
- cośtam connected (Twój adres e-mail i Name/Nick - no właśnie, co się z tym stanie? zostanie udostępnione na jakiejś stronie? wysłane do wszystkich? wysłane do wszystkich z danego miasta/okolicy? dopisane do listy mailingowej (inni nie będą widzieć maila) czy jak?)
itd.
morf, cyfron
Holgin
Postów w temacie: 2
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: 3DPrintingforUkraine.com - stazy taktyczne, wolontariat

Post autor: Holgin »

Wypełniłem drugi raz, ale wciąż nie dostałem maila. Co do captcha - ma dość krótki czas ważności, więc po wypełnieniu całego formularza, cofnąłem się do niej, kliknąłem drugi raz i niby poszło.
denior
Postów w temacie: 3
Posty: 394
Rejestracja: 04 maja 2020, 15:26
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Ender 3 Pro
x 154

Re: 3DPrintingforUkraine.com - stazy taktyczne, wolontariat

Post autor: denior »

Holgin pisze:Wypełniłem drugi raz, ale wciąż nie dostałem maila. Co do captcha - ma dość krótki czas ważności, więc po wypełnieniu całego formularza, cofnąłem się do niej, kliknąłem drugi raz i niby poszło.
Spróbuj w innej przeglądarce, firefox bez problemu wypełniłem i dostałem maila natychmiast
Drukarka Ender 3 Pro
Direct custom extruder + hydra
chłodzenie hydra 2x5015
Dual Z
Jakub Kaminski
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2022, 19:26
x 5

Re: 3DPrintingforUkraine.com - stazy taktyczne, wolontariat

Post autor: Jakub Kaminski »

Dziękuję za komentarze, zgłoszenia i cierpliwość!

@majek: Jest update w pierwszym poście. (Dziękuję Adminom!). Opis jest długi żeby wyjaśnić sceptyczne kwestie znane branży. Myślę, że z perspektywy ograniczonego zaufania masz rację dot. danych. Dodałem info o nicku. Nie chciałem userów odczłowieczać, stąd imię.
Zrobiłem teraz miasto i kod pocztowy zależny od odpowiedzi o społeczność.
@Holgin: Od dzisiaj od rana psuje się Captcha tj. nie wyświetla się i nie można przejść. Captchę przesunąłem znów na koniec. Napisałem PW.
@Dectro: Przepraszam, spróbuj teraz, jeśli nie będzie działać to napisz do mnie. Wprowadzę manualnie wtedy. Z kilkograma około 18 zestawów, jeśli drukujecie wszystko z plate.
@cyfron: Wysyłka zwrotna też paczkomatem.
majek
Dectro
Postów w temacie: 2
Posty: 69
Rejestracja: 19 gru 2021, 23:54
x 26

Re: 3DPrintingforUkraine.com - stazy taktyczne, wolontariat

Post autor: Dectro »

Dzięki za informację, teraz udało się zapisać. Tym razem nie było w ogóle captcha więc musicie uważać na boty. Może zamiast tego lepiej na końcu dodać jakieś równanie i wynik wpisać w formularz.

Pytałem o inny kolor ponieważ już teraz ruszyłbym z drukiem, a tak muszę poczekać bo nie mam na stanie czarnego petg ;)

edit:
Też jestem z wro więc druki mogę przywieźć do siedziby.
Awatar użytkownika
Jose
Postów w temacie: 1
Posty: 88
Rejestracja: 24 paź 2019, 21:50
x 21

Re: 3DPrintingforUkraine.com - stazy taktyczne, wolontariat

Post autor: Jose »

Jak ktoś ma problemy z formularzem to możliwe ze adblock coś miesza. U mnie poszło dopiero jak go dezaktywowałem na czas rejestracji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc i wsparcie”