3DPrintingforUkraine.com - stazy taktyczne, wolontariat

Wszelka okazjonalna pomoc i wsparcie. Zbiórki, projekty i wydruki pomocowe, itp. Wszystko dotyczące sytuacji których nikt nie chciał a niektórzy doświadczają.
Problem z drukarką? - to NIE tutaj.
Jakub Kaminski
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2022, 19:26
x 5

3DPrintingforUkraine.com - stazy taktyczne, wolontariat

Post autor: Jakub Kaminski »

Szanowni Forumowicze,
Zwracam się do Was z prośbą o wsparcie z drukiem 3D. Możemy wspólnie pomóc, podczas gdy staz taktycznych nadal brakuje na Ukrainie.
Jestem twórcą projektu https://3dprintingforukraine.com Żołnierze Ukraińskiej Armii oraz Obrony Terytorialnej używają dziś pomyślnie naszych staz taktycznych. Przekonaliśmy już wiele osób, które zawiodły się prostymi drukowanymi opaskami z początku wojny.

Jak wygląda akcja:
1. Zgłaszacie się przez formularz na stronie: https://3dprintingforukraine.com (zakładka print/drukuj)
2. System wysyła pliki (spersonalizowane specjalnym wzorem dla każdego z Was) i instrukcje.
3. Jeśli zaznaczycie kraj "Polska", to kontaktujemy się z Wami w sprawie wysyłki paczkomatem. Alternatwnie napiszcie do mnie jkaminski@wpi.edu)
4. Wysyłamy Wam materiał od Devil Design (dla osób w Polsce)
5. Odsyłacie wydruki na adres w Polsce

Następnie wydruki wysyłamy do osób szyjących na Ukrainie i kolejno na front.

Cała akcja i nasza praca jest wolontariacka, niekomercyjna. Używamy najlepszych materiałów (taśmy nośne i rzepy) takich jak w oryginalnych opaskach CAT gen7.


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=EXc_UVwjZks

Publikuję ten projekt po wielu testach, które wykonali na naszych opaskach lekarze, sanitariusze batalionów medycznych i sami żołnierze. Sam projekt rozwijamy już ponad 2 miesiące. Nie chcieliśmy go publikować dopóki nie będzie wystarczająco dobry i sprawdzony.
Mamy filament, tkaniny i profesjonalistów do szycia. Najbliższe partie wydruków trafią do naszych wolontariuszy w Zaporożu gdzie jest teraz ciężko.

Kilka kluczowych materiałów:
Strona projektu: https://3dprintingforukraine.com
Partnerstwa/Dokumenty: https://drive.google.com/drive/u/0/fold ... PsrSlspPLy
Dokumentacja EN (starsza generacja 5, aktualne wymiary szycia, stare rendery): https://drive.google.com/file/d/1gQ3qo1 ... sp=sharing
Dokumentacja UA (starsza generacja 5, aktualne wymiary szycia, stare rendery): https://drive.google.com/file/d/11c2I2_ ... sp=sharing
Grupa fb: https://www.facebook.com/groups/3dprintingforukraine

Dlaczego kolejny projekt opaski?
Nasz projekt jest zaprojektowany z użyciem specjalnego rzepa do staz taktycznch (Velcro OmniTape, mamy na ok. 12 000 sztuk), ktory kupiliśmy na początku wojny gdy jeszcze był dostępny (teraz lead time to min. 2.5 miesiąca). Niemal każde inne rozwiązanie OpenSource stara się zastąpić ten rzep innymi, niesprawdzonymi sposobami mocowania co jest ryzykowaniem życia osoby rannej. Nasz projekt to bardzo dokładna, wysokiej jakości kopią opaski CAT gen 7. Zaczerpnęliśmy też z doświadczeń zespołu opaski GLIA dotyczących druku 3D, ale wprowadziliśmy kilka usprawnień dla jeszcze lepszego bezpieczeństwa opaski (takich jak eliminacja nitowania i obciążonych szwów blisko elementu "buckle") oraz o wiele mocniejszą konstrukcję wybranych elementów drukowanych. Śledzimy też produkcję każdej części dzięki specjalnemu indywidualnemu kodowaniu części.

Współpracujemy z Ukrainian Catholic University we Lwowie. Wspiera nas filamentem Devil Design (już ponad 100kg, dziękujemy!), spośród osób, które dotychczas nam pomogły jest kilku kolegów z forum: PrzemoS, 3Lian, TDI-CAD wsparli nas w inicjatywie wydrukiem prototypów. Stary temat można znaleźć na forum: viewtopic.php?f=79&t=8851 Dziękuję za Wasze zaufanie.

Opaski trafiają za darmo bezpośrednio do potrzebujących żołnierzy. Dbają o to nasi wolontariusze we Lwowie, Zaporożu, Kijowie i Tarnopolu.

Szyją dla nas profesjonaliści na Ukrainie. Mamy własną logistykę dzięki wsparciu Ukrainian Catholic University, Faculty of Applied Sciences we Lwowie.

Zrobiliśmy też pomyślne testy wytrzymałościowe na zrywarkach dla elementu "szlufki" (buckle) (wcześniejsza wersja wytrzymała 680N, wprowadziliśmy dodatkowe ulepszenia) oraz skany tomografii komputerowej druków korby obrotowej którą ręcznie wyginano przez kilka minut. Natomiast element Clip nie łamie się nawet po przejechaniu wozem strażackim (przykład używany w zupełnej ostateczności :) ).

Proszę o Waszą pomoc w imieniu całego zespołu i ludzi, którzy dzielnie szyją, testują i dowożą na front opaski.
Formularz do pobrania plików ze specjalnym znakowaniem dla każdego użytkownika: https://3dprintingforukraine.com/print/

W razie jakichkolwiek pytań lub chęci krytyki, proszę o sugestie.

Dziękuję!


P.S. Proszę Was o dużą pomoc, i wiem że takie humanitarne akcje w trakcie wojny zawsze budzą wątpliwości.
Nie chcę się afiszować, ale mogę pomóc "credibility" naszej inicjatywy publicznie się identyfikując:
Nazywam się Jakub Kamiński, jestem inżynierem robotyki medycznej [url]httips://jakub-kaminski.com/[/url], obecnie na Worcester Polytechnic Institute, MA. Drukuję od 2013, albo od 2015 gdyby licząc właściwe wyregulowanie pasków MendelMax 1.5 ;)
Z Januszem Wójcikiem i Pawłem Rokitą zainstalowaliśmy kiedyś dużą Gaia Multitool w Dreźnie (TU Dresden);
(Nie wiem czy mogą za mnie poręczyć :) ale dziękuję serdecznie za zaaranżowanie kontaktu z kilkoma firmami przy tym projekcie!)
Mój uniwersytecki email: jkaminski@wpi.edu
render-with-logo.jpg
pulling.png
doppler.png
cross-section.jpg
windlas.png
our-tourniquet.png
flex.png
bend.png
Pjoter, PrzemoS, dziobu
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 3
Posty: 1422
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: 3DPrintingforUkraine.com - stazy taktyczne, wolontariat

Post autor: cyfron »

Formularz na stronie skutecznie zniechęca.
Jakub Kaminski
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2022, 19:26
x 5

Re: 3DPrintingforUkraine.com - stazy taktyczne, wolontariat

Post autor: Jakub Kaminski »

@cyfron dzięki za informacje zwrotną. Jesteś kolejną osobą, która to mówi. Skonsolidowałem kilka pytań. Powinno być teraz 25% krócej. Projekt dotyczy urządzenia, którego produkcja wymaga szczególnej uwagi, co odzwierciedlał poziom szczegółów formularza. Niemniej jednak są teraz zmiany.
denior
Postów w temacie: 3
Posty: 393
Rejestracja: 04 maja 2020, 15:26
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Ender 3 Pro
x 142

Re: 3DPrintingforUkraine.com - stazy taktyczne, wolontariat

Post autor: denior »

Wypełniłem formularz ale nie rozumiem do końca jak to ma wyglądać, przysyłacie filament i drukujemy, czy drukujemy ze swojego materiału i odsyłacie filament po wydrukowaniu i wysłaniu wydruków?
Drukarka Ender 3 Pro
Direct custom extruder + hydra
chłodzenie hydra 2x5015
Dual Z
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: 3DPrintingforUkraine.com - stazy taktyczne, wolontariat

Post autor: morf »

Ogólnie za dużo tekstu w tym poście a brak konkretów.
Nie ma nawet instrukcji druku (zalecana orientacja itp), jaki materiał testowaliscie (zakładam że pewnie petg i te bardziej elastyczne)
Może te info są na stronie ale nie wchodziłem.

Tak wg mnie możnaby to streścić w 3punktach:
1. Model
2. Materiał, zalecenia druku, dodatkowe wymagania
3. Co z tym potem zrobić (odesłać czy ktoś zbiera itp ..)

Może się czepiam ale jeśli mamy pomoc to wazne żeby powyższe tematy były wyjaśnione.
cyfron
Done is better than perfect.
denior
Postów w temacie: 3
Posty: 393
Rejestracja: 04 maja 2020, 15:26
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Ender 3 Pro
x 142

Re: 3DPrintingforUkraine.com - stazy taktyczne, wolontariat

Post autor: denior »

Wszystko jest w instrukcji która przychodzi mailem po rejestracji, tylko jezyk angielski, przydało by się zrobić polską wersję
Drukarka Ender 3 Pro
Direct custom extruder + hydra
chłodzenie hydra 2x5015
Dual Z
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 3
Posty: 1422
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: 3DPrintingforUkraine.com - stazy taktyczne, wolontariat

Post autor: cyfron »

Mała uwaga do modelu - jeżeli to ma być przede wszystkim praktyczne a nie piękne, to napis wręcz przeszkadza, po po pierwsze wydłuża niepotrzebnie czas druku, po drugie w pewnym stopniu go osłabia.
Holgin
Postów w temacie: 2
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: 3DPrintingforUkraine.com - stazy taktyczne, wolontariat

Post autor: Holgin »

Kiedy powinienem dostać maila? Zatrzymało się na 100% i wyszarzonym przycisku Submit i na razie tyle.
Jakub Kaminski
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2022, 19:26
x 5

Re: 3DPrintingforUkraine.com - stazy taktyczne, wolontariat

Post autor: Jakub Kaminski »

Cześć,
Przepraszam wszystkich, że tak obszernie w poście. Strona jest o wiele bardziej zwięzła.

@morf
Dla uproszczenia:
Celem projektu jest druk staz taktycznych dla Ukrainy, które są mocne, przetestowane i już się dobrze sprawdzają na froncie.

Jak wygląda akcja:
wstawione do pierwszego posta
viewtopic.php?f=79&t=8967


@cyfron trzeba by zrobić testy porównawcze z tekstem i bez. Żołnierze uwielbiają ten napis, nie byli w stanie złamać elementu. Na dyszy 0.8mm tekst to raczej taki "grawer". Mimo wszystko taką sympatię powinniśmy zamienić na bezpieczeństwo zawsze kiedy to możliwe. Usunę napis zapobiegawczo, może kiedyś go dodamy jeśli definitywne, mierzalne testy pokażą nieznaczne różnice.

@denior już robię wersję polską instrukcji. Wyślę stosowny update mailem.

@Holgin formularz już znowu działa. Przepraszam, Captcha się nie wyświetlała z jakiegoś powodu.
cyfron
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 3
Posty: 1422
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: 3DPrintingforUkraine.com - stazy taktyczne, wolontariat

Post autor: cyfron »

Dzięki za wyjaśnienie jak to działa.
- Ile mniej więcej wychodzi wydruków z 1kg PETG?
- Odesłanie również paczkomatem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc i wsparcie”