Oryginal prusa i3 mk2s Kalibracja przed wydrukiem

Jakość druku Cię nie zadowala?
raficold
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 04 maja 2017, 23:02

Oryginal prusa i3 mk2s Kalibracja przed wydrukiem

Post autor: raficold »

WItam

Mam pytanie czy da sie wyłączyć kalibrowanie stołu przed każdym wydrukiem??? mój czujnik PINDA często szaleje i psuje wydruki i najlepiej by było skalibrować drukarkę na zimno i mieć spokój
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Oryginal prusa i3 mk2s Kalibracja przed wydrukiem

Post autor: dragonn »

raficold
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 04 maja 2017, 23:02

Re: Oryginal prusa i3 mk2s Kalibracja przed wydrukiem

Post autor: raficold »

Niestety nie rozwiąże. przy cieplnej kalibracji jeszcze bardziej szaleje :( czekam na dostawę nowego czujnika tylko pewnie to trochę potrwa a do tego czasu przydało by się wyłączyć kalibracje
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Oryginal prusa i3 mk2s Kalibracja przed wydrukiem

Post autor: dragonn »

nie mam mk2s ale poczytaj jak to działa, tutaj chodzi o to że stopniowo rozgrzewasz i soft sobie wyłapuje o ile szaleje przy jakiej temp i to redukuje. Tylko trzeba soft zaktualizować w drukarce.
raficold
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 04 maja 2017, 23:02

Re: Oryginal prusa i3 mk2s Kalibracja przed wydrukiem

Post autor: raficold »

Mam najnowszy soft FIRMWARE 3.0.11 (MAY 19, 2017 na czujnik założona osłonka cieplna kalibracja jest zrobiona do tej pory drukowało idealnie ale od kilku dni zaczęło szaleć i jak jest zimna daje auto home to dysza idealnie ustawia się nad stołem a gdy tylko włączę wydruk dysza podjeżdża nad stół zaczyna ją grzać przez 120 sek i wtedy dzieją się cuda po kalibracji dysza z lewej strony stołu jest za wysoko a z prawej jest ok zatrzymuje wydruk
włączam ponownie ten sam wydruk dysza się grzeje przez 120 sek i za drugim razem np lewa strona jest ok a dół jest za wysoko dla mnie ewidentne czujnik jest uszkodzony i chciałem w ogóle wyłączyć tą kalibracje przed wydrukiem
tpila1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 128
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:04
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 34

Re: Oryginal prusa i3 mk2s Kalibracja przed wydrukiem

Post autor: tpila1 »

Te nagrzewanie przed wydrukiem możesz wyłączyć, jest to w menu calibration -> temp. calibration i tam wybierasz na off i gotowe, wtedy wszystko działa po staremu. U mnie też to robiło więcej złego niż dobrego, więc to olałem.
Prusa i3 MK3(S)
Prusa i3 MK2 3030 Haribo Edition
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Oryginal prusa i3 mk2s Kalibracja przed wydrukiem

Post autor: Zepco »

Ewentualnie w slicerze (ja używam Cura więc nie wiem jak jest w slic3r) usuń lub zakomentuj linię

Kod: Zaznacz cały

G80 ; mesh bed leveling
Aktualizacja softu i kalibracja czujnika niestety niewiele pomaga. Nadal się gubi i pierwsza warstwa za każdym razem jest losowa.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”