Podwijanie krawędzi

Jakość druku Cię nie zadowala?
hobelik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 11
Rejestracja: 29 kwie 2016, 06:05
Lokalizacja: Łaziska Górne
Drukarka: ZONESTAR P802M
x 1
Kontakt:

Re: Podwijanie krawędzi

Post autor: hobelik »

McKee pisze:Post autor: McKee » 29 kwie 2016, 08:21
Duża różnica temperatur (te 16 stopni w pomieszczeniu) - raczej nie służy wydruków - materiał się schładza, kurczy i odkleja. Jak materiał jest bardziej płynny to przy chłodzeniu będzie miał większe skurcze / tendencje do odklejania.
Moje propozycje:
1. Taśma malarska trzyma (moim zdaniem) dość słabo. Spróbuj użyć dimafix - u mnie trzyma kilkukrotnie lepiej niż taśma. Na taśmie drukuje tylko mało-wymagające elementy.
2. Zmniejsz temperaturę głowicy.
Ad1
Mam problemy z oderwaniem od stołu ... więc trzyma OK taśma firmy delfin czy coś:D
Ad2
220 ?? Czy ile spróbować ??
FlameRunner pisze:Pokaż pierwszą warstwę raftu.
Spróbuj drukować na gołej, czystej szybie. Naprawdę czystej - zeskrob wszystko, dokładnie umyj rozpusczalnikiem i na koniec octem. Do trzymania PLA i PET-G powinno wystarczać nawet z nadmiarem.
Co do temperatury stołu to posprawdzaj 20°C w obie strony, ale te 75°C powinno jakoś działać.

16°C w pomieszczeniu to jeszcze nie tragedia przy druku z PET-G.
Raft już zerwany więc nie pokaże ale podwijanie pojawia się dopiero po najwcześniej 5 warstwach.

Pla próbowałem na czystej szybie i jak dla mnie porażka taśma to jest to i dla pla grzeję stół na 60 i jest super jak dodam brim :D
PET nie testowałem ale najpierw zobaczę czy obniżenie temperatury pomoże bo to brzmi obiecująco
marek91 pisze:Ja napiszę to samo co zwykle, używam tylko i wyłącznie taśmy kaptonowej na stół i działa mi to ze wszystkimi materiałami które robię.
Dużo ludzi chwali dimafix - warto spróbować.
Przy druku z PET-G nie powinieneś mieć żadnych problemów jak chodzi o skurcz czy spajalność warstw.
Niebieska taśma z tego co pamiętam była stosowana głównie do PLA w drukarkach bez grzanego stołu.
Kapton idzie z chin :P Ja jestem biedny informatyk i nie stać mnie na takie produkty w Polsce a na niebieskiej kupa ludzi drukuje z podgrzewaniem PLA.
tanifilament3d.pl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:25

Re: Podwijanie krawędzi

Post autor: tanifilament3d.pl »

Ja drukuje PET-G na czystej szybie bez grzanego stołu i trzyma się wyśmienicie a jak posmaruje klejem (zwykły biurowy w sztyfcie) przy większych wydrukach dla pewności to mam problem z oderwaniem :)
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: Podwijanie krawędzi

Post autor: Domell »

Potwierdzam, nie ma opcji na zwykłym kleju żeby to oderwać, jak temp spadnie to samo odchodzi :-)
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Podwijanie krawędzi

Post autor: virgin71 »

hobelik pisze: Kapton idzie z chin :P Ja jestem biedny informatyk i nie stać mnie na takie produkty w Polsce a na niebieskiej kupa ludzi drukuje z podgrzewaniem PLA.
Za 20zł warto czekać na chińczyka, który może być wątpliwej jakości?
hobelik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 11
Rejestracja: 29 kwie 2016, 06:05
Lokalizacja: Łaziska Górne
Drukarka: ZONESTAR P802M
x 1
Kontakt:

Re: Podwijanie krawędzi

Post autor: hobelik »

Mieć 20 a nie mieć 20 To 40 zł... A to już pół kilo filamentu[emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”