Prusa i3 MK2S - Problem przy wydruku

Jakość druku Cię nie zadowala?
BIG LAME
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 22
Rejestracja: 07 kwie 2017, 23:46
Lokalizacja: Kraków

Prusa i3 MK2S - Problem przy wydruku

Post autor: BIG LAME »

Witam was,
Mam problem z którym nie mogę się uporać. Dotyczy on prusy i3 mk2s. Podczas próby druku, czy to plików do kalibracji, czy jakichkolwiek innych, pierwszy pasek testowy, rpzed drukiem właściwym, jest już dziwnie poskręcany, przybiera formę sinusoidy. Sam druk jakby nie był w stanie się przykleić należycie do stołu (odczyściłem go acetonem), sam filament wydaje się byc w ogóle za cienki.

Z rzeczy które już zrobiłem z różnych wzgledów. Nowy termistor , grzałka, rurka teflonowa, końcówka dyszy, rurka dyszy ekstrudera, aktualizacja oprogramowania do najnowszej wersji, kalibracja PINDy (po wgraniu aktualizacji doszlą ta opcja), kalibracja PID, ponowna kalibracja stołu. Żadna z tych czynności nie pomogła rozwiązać istniejącego problemu, dlatego też poniżej załączam zdjęcia które wykonałem "na szybko" aby pokazać jak przedstawia się problem.

Czy ktoś może mi coś jeszce podpowiedzieć, bo chyba wyłysieję (a właściwie wyłysieję drugi raz, o ile to możliwe), tudzież jest w stanie pomóc mi z tym lokalnie (Kraków).

Ach, testy na filamencie PLA, caly czas ten sam na którym wcześniej drukowalem z powodzeniem od momentu złożenia drukarki.

Pozdrawiam,

Obrazek
Obrazek
tanczacy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 39
Rejestracja: 19 sty 2017, 11:04
x 1

Re: Prusa i3 MK2S - Problem przy wydruku

Post autor: tanczacy »

Jak dla mnie to nadal dysza za wysoko nad stołem.

U mnie te drukarki spisują się bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Prusa i3 MK2S - Problem przy wydruku

Post autor: Zepco »

Druk (w tym mesh bed leveling) robisz na rozgrzanym stole czy startujesz od temp pokojowej? PINDA mimo kalibracji potrafi wariować. Ja robię tak, że po kalibracji osi Z zmieniam odległość dyszy od stołu przykładając szczelinomierz.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
tpila1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 128
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:04
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 34

Re: Prusa i3 MK2S - Problem przy wydruku

Post autor: tpila1 »

Zabrzmi to może głupio, ale wiesz, że podczas druku masz opcję Live Z adjust? Ja po wykonaniu XYZ calibration odpalam ten plik kalibracyjny i z menu po kliknięciu w trakcie druku reguluję Z tak, aby przynajmniej na oko linia dobrze wyglądała, później już do dokładniejszej regulacji używam innego wydruku.
Prusa i3 MK3(S)
Prusa i3 MK2 3030 Haribo Edition
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2667

Re: Prusa i3 MK2S - Problem przy wydruku

Post autor: Berg »

1. można używać acetonu na ten stół?
2. jak uniesiesz głowicę i przepuścisz filament to wypływa równa, prosta stożka? Ja tak sorawdazam, czy głowica jest ok. Oglądam jakość takiego swobodnego wypływu.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 5
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Prusa i3 MK2S - Problem przy wydruku

Post autor: marek91 »

Obniż głowicę, filament musi być lekko "wcierany" w stół, a nie "układany" na nim.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Prusa i3 MK2S - Problem przy wydruku

Post autor: Zepco »

Tylko druk zaczynaj na zimnym stole, żeby PINDA przy poziomowaniu nie głupiała, bo wtedy nawet obniżenie stołu nie pomoże.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
BIG LAME
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 22
Rejestracja: 07 kwie 2017, 23:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Prusa i3 MK2S - Problem przy wydruku

Post autor: BIG LAME »

Zepco pisze:Druk (w tym mesh bed leveling) robisz na rozgrzanym stole czy startujesz od temp pokojowej? PINDA mimo kalibracji potrafi wariować. Ja robię tak, że po kalibracji osi Z zmieniam odległość dyszy od stołu przykładając szczelinomierz.
Tak, startuję na preset'cie pod PLA (przedtem nei bylo problemu na tych ustawieniach).
tpila1 pisze:Zabrzmi to może głupio, ale wiesz, że podczas druku masz opcję Live Z adjust? Ja po wykonaniu XYZ calibration odpalam ten plik kalibracyjny i z menu po kliknięciu w trakcie druku reguluję Z tak, aby przynajmniej na oko linia dobrze wyglądała, później już do dokładniejszej regulacji używam innego wydruku.
Wiem, wiem bawiłem się tym i zaraz po złożęniu i teraz kiedy mam problemy i ponownie kalibrowałem. O ile dawniej nie miałem z tym problemu tak teraz druk cały czas się odkleja i wygląda jakby filament też był za cienki i nie trzymałsię stołu.
rafaljot pisze:1. można używać acetonu na ten stół?
2. jak uniesiesz głowicę i przepuścisz filament to wypływa równa, prosta stożka? Ja tak sorawdazam, czy głowica jest ok. Oglądam jakość takiego swobodnego wypływu.
1. Wyczytałem, że tak.
2. Tak, płynie równo i takiej średnicy jakiej być powinno
marek91 pisze:Obniż głowicę, filament musi być lekko "wcierany" w stół, a nie "układany" na nim.
Zszedłem do -0.450 um , jest płasko ale filament dalej drukuje się na powierzchni za cienko i dalej nie trzyma się stołu.
Zepco pisze:Tylko druk zaczynaj na zimnym stole, żeby PINDA przy poziomowaniu nie głupiała, bo wtedy nawet obniżenie stołu nie pomoże.
Zacząłem, dalej drukuje cienką linią, faluje na odcinku testowym (w rogu stołu co widać na zalączonym zdjęciu) i dalej się odkleja :(
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 5
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Prusa i3 MK2S - Problem przy wydruku

Post autor: marek91 »

1. Daj zdjęcie jak to się rozmazuje.
2. Co masz na stole? Dimafix? Cokolwiek?
BIG LAME
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 22
Rejestracja: 07 kwie 2017, 23:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Prusa i3 MK2S - Problem przy wydruku

Post autor: BIG LAME »

marek91 pisze:1. Daj zdjęcie jak to się rozmazuje.
2. Co masz na stole? Dimafix? Cokolwiek?
1. Tak to wygląda
Obrazek
A tak sam wydruk testowy do kalibracji, paski.
Obrazek

I dalje nie rozumiem czemu z ekstrudera pionowo wychodzi równy filament, a na stole cienki.

2. Niczego jeszcze nie psikałem na sół od dnia złożenia drukarki. Może przyszła pora?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”