Druk zatrzymuje się na początku

Jakość druku Cię nie zadowala?
mgorzula
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 25
Rejestracja: 06 lip 2017, 00:22

Druk zatrzymuje się na początku

Post autor: mgorzula »

Witam!

Mam problem z drukarka i3 - mianowicie na samym początku druk sam się przerywa ( film: https://www.youtube.com/watch?v=e5nd8fyBPcw ). Tam jeszcze go zawija ale wcześniej miałem tam niebieską taśmę i druk siadał ok ale robił dokładnie to samo. Co może być przyczyną?

Filament to Devil Design PLA - eks na 200C a stół na 64C
Elektronika: Arduino mega 2560 + RAMPS 1.4 Wyświetlacz Discount Smart Controller 2004
Sterowniki silników krokowych DVR8825
Głowica grzejna J-Head E3D-V6

Tyle jest w stanie wydrukować :
https://ibb.co/g9emkF
Awatar użytkownika
5t0z3k
Postów w temacie: 1
Posty: 93
Rejestracja: 30 maja 2017, 23:40
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Creality K1 Max
x 11

Re: Druk zatrzymuje się na początku

Post autor: 5t0z3k »

Wygląda na problem z zasilaniem
Nie ma rzeczy które nie "wejdą", są tylko zbyt lekkie młotki.
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: Druk zatrzymuje się na początku

Post autor: Domell »

Jakieś zwarcie, sprawdź kable od stołu i czy termistor z grzałką głowicy się nie stykają, jak zaczynałem przygode z 3d to też tak miałem, przez niedbalstwo i pośpiech, brak izolacji na kablach lub brak końcówek pozaciskanych na kablach a wystarczy że kabel grzałki lub termistora zewrze do bloku grzewczego.

Edit: Może też być przegrzany stepstick. Chłodzisz elektronikę?

T.
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Druk zatrzymuje się na początku

Post autor: Kopytko »

Dodatkowo pytanie czy drukujesz przez usb. Mialem tak kiedys z 5m kabkem usb gdzie tracik polaczenie i nawuazywal poniwnie. A wiadomo firmware restartuje sie po nawiazaniu polaczenia z usb. Ale bardziej wyglada na jakies zwarcie. Sprawdz rowniez zolte bezpieczniki na ramps czy sie nie przegrzewaja.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Druk zatrzymuje się na początku

Post autor: FlameRunner »

Oddaję swój głos na coś w okolicach:
- Zasilacz nie wyrabia.
- Coś zwiera.
- Coś nie styka.
Proszę także zwrócić uwagę na następujący fenomen: po przygaśnięciu wyświetlacza znacznie spada odczyt temperatury stołu.

Przegrzany stepstick bądź problemy z komunikacją nie tłumaczą efektów dźwiękowych i przygasającego wyświetlacza.
marek91, mgorzula
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 1
Posty: 1023
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Druk zatrzymuje się na początku

Post autor: samezrp »

Problem z zasilaczem można wyeliminować nie podgrzewając stołu na próbę. Osobiście też bym tu szukał, a efekt dźwiękowy właśnie przy nagłym zastopowaniu silników może wystąpić.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Druk zatrzymuje się na początku

Post autor: dziobu »

mgorzula pisze:Witam!
Mam problem z drukarka i3 - mianowicie na samym początku druk sam się przerywa ( film: https://www.youtube.com/watch?v=e5nd8fyBPcw ). Tam jeszcze go zawija ale wcześniej miałem tam niebieską taśmę i druk siadał ok ale robił dokładnie to samo. Co może być przyczyną?
https://ibb.co/g9emkF
(niezależnie co sprawdzasz, zwróć uwagę czy w elektronice coś nie śmierdzi spalenizną lub zbytnio się nie grzeje).
1. Da się jeździć ręcznie napędami do woli? Tak z kilka minut osią X/Y pomiędzy krańcówkami?
2. Puść wydruk bez plastiku i bez grzania głowicy. Też się wyłoży?
3. Włącz grzanie głowicy i poruszaj kablami do niej.

I daj znać w którym punkcie się zresetował.
mgorzula
mgorzula
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 25
Rejestracja: 06 lip 2017, 00:22

Re: Druk zatrzymuje się na początku

Post autor: mgorzula »

Sprawdzę to wszystko dzisiaj po pracy. To co udało mi się jeszcze sprawdzić wczoraj po opublikowaniu posta to, że napięcie na molexie z atxa spada do 11.08V w trakcie druku. Poradzono mi 2x rezystor 10ohm 5W na dowolnym molexie szeregowo na 5V - co ma pomóc w obciążeniu tego zasilacza aby pracował na pełnej mocy. Ma to sens?

Opisane jest to tutaj: https://majsterkowo.pl/zasilacz-warszta ... lacza-atx/
Ostatnio zmieniony 06 lip 2017, 14:42 przez mgorzula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Druk zatrzymuje się na początku

Post autor: dragonn »

Tutaj chodzi o to że przy obciążeniu na 12V bez obciążenia na 5V rośnie napięcie na linii 5V przez co wywala zabezpieczenie. Jeśli zasilacz się nie wyłącza w trakcie wydruku to to raczej sensu nie ma, ale spróbuj bo nie zaszkodzi dąć ten rezystor. Po jakim czasie drukarka się wyłącza? Bo miałem podobny problem i u mnie przyczyną były te shitowe bezpiecznik polimerowe w RAMPS, sprawdź czy nie są gorące jak się wyłączy drukarka.
mgorzula
mgorzula
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 25
Rejestracja: 06 lip 2017, 00:22

Re: Druk zatrzymuje się na początku

Post autor: mgorzula »

Ok, sprawdzę bezpieczniki - ew na jakie je wymienić bo zaraz po pracy będę w elektronicznym po rezystory więc mogę na wszelki wypadek wziąć.
Drukarka drukuje z 3-4 warstwy i dochodzi do tego zatrzymania. Dokładnie tyle https://ibb.co/g9emkF

W trakcie druku dotykałem stepsticków i są letnie/ciepłe ale nie wrzące. Nie są dodatkowo chłodzone.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2017, 14:50 przez mgorzula, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”