'Martwy punkt' na stole renkforce rf100

Jakość druku Cię nie zadowala?
scuffle
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 23 wrz 2017, 17:25

'Martwy punkt' na stole renkforce rf100

Post autor: scuffle »

Hej, pierwszy post!

Kupiłem kilka dni temu za grosze Renkforce rf100, dokupiłem oryginalny stół (nie było w zestawie :V), kilo PLA i PET-G, skalibrowałem stolik i pierwsze wydruki z PLA nie były złe, logo rf100 z karty wydrukowało bez problemów.

Potem próbowałem PETG, pierwsze warstwy bez problemu, potem linie zrobiły się strasznie cienkie, do momentu w którym praktycznie nie było ich widać.

Zapakowałem znów PLA, wyczyściłem milion razy i na pierwszy rzut oka wszystko ok, ale drukarka nagle znalazła sobie "martwy punkt" na stole, gdzie albo nie drukuje w ogóle albo bardzo cienko, co widać na fotach. Drukarka zdaje się w ogóle nie wypuszczać filamentu w tych miejscach, reszta wydruku też nie wygląda zachwycająco.
Instrukcja renkforca nie pomaga, nie znam niemieckiego żeby poszukać u nich odpowiedzi, a ja jestem kompletnie zielony co może być nie tak.

Czyściłem i wyrównywałem stolik, wszystko rusza się płynnie, filament odwija się swobodnie, ustawienia druku standardowe, takie jak przy pierwszych wydrukach (z petg zwiększyłem tylko temp).

Jakiś pomysł co jeszcze mogę z tym zrobić?
Załączniki
IMAG0007.JPG
IMAG0006.JPG
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: 'Martwy punkt' na stole renkforce rf100

Post autor: mcxmcx »

Że kabelek od ekstrudera zepsuty? Że tam coś wieje?
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
papkie
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 60
Rejestracja: 27 cze 2017, 13:52
Lokalizacja: Trójmiasto
Drukarka: Graber i3
x 4
Kontakt:

Re: 'Martwy punkt' na stole renkforce rf100

Post autor: papkie »

Cześć!

Ja miałem podobną sytuację gdy drukowałem zbyt szybko i ekstruder nie nadążał już po jakimś czasie wypluwać filamentu.
Może tutaj być parę przyczyn, przegrzewający się stepstick ekstrudera, zapychająca się dysza itp.

Zerknij tutaj:
viewtopic.php?f=8&t=68
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: 'Martwy punkt' na stole renkforce rf100

Post autor: dziobu »

mcxmcx pisze:Że kabelek od ekstrudera zepsuty? Że tam coś wieje?
Popieram. Miałem to samo. Przetarty kabel do ekstrudera - u mnie w pewnym układzie wysokość (Z) + pozycja na stoliku silnik po prostu nie działał. Rezultat był identyczny.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: 'Martwy punkt' na stole renkforce rf100

Post autor: Berg »

scuffle
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 23 wrz 2017, 17:25

Re: 'Martwy punkt' na stole renkforce rf100

Post autor: scuffle »

Dzięki, macie rację. Ekstruder faktycznie traci moc kiedy dochodzi do tego konkretnego miejsca. Zablokowałem wiązkę kabli sztywno i póki co działa, nowy kabel na szczęście tani.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”