Konfiguracja od zera

Jakość druku Cię nie zadowala?
Siduu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 39
Rejestracja: 21 lis 2017, 20:00
x 1

Re: Konfiguracja od zera

Post autor: Siduu »

Lub ktory digital pin. Po schemacie nie moge dojsc do tego co ustawic w konfiguracji repetiera. Czy moze atx power on pin?
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Konfiguracja od zera

Post autor: mcxmcx »

Zależy co chińczyk narysował na płytce etc, ale weź sobie pierwszy z brzegu tutorial i przejdź:

http://www.instructables.com/id/Configu ... lin-firmw/

Albo sprawdź czy masz t0 i t1 czy t1 i T2. Tak samo z grzałkami.


Tym co zastałem się nie przejmuj, przestało działać, pogrzebano kablami i teraz robota od 0.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Siduu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 39
Rejestracja: 21 lis 2017, 20:00
x 1

Re: Konfiguracja od zera

Post autor: Siduu »

Napisze o co dokładnie chodzi z tą drukarką. Została mi ona pożyczona od mojego promotora pracy inżynierskiej. Jest ona mi potrzebna tylko do wydruku części. Przy drukowaniu zauważyłem, że end stopy na osi Z są źle ustawione, więc zachciało mi się samemu to naprawić. Wgrałem on nowa cały firmware i jestem teraz tu gdzie jestem. Przepinać nic nie chce, bo to nie moje i muszą ją oddać panu doktorowi :P Działała drukarka przed moimi podbojami, więc to tylko kwestia skonfigurowania. Została tylko jedna rzecz do ogarnięcia! HELP! :D

Robiłem już ten tutorial. Grzałki już działają jedna jest podpięta dobrze do digital pina 10, a druga w miejsce fana do digital pina 9. Teraz zostały tylko te nieszczęsne termistory.... Już wiem gdzie są podłączone. Do aux1 A3 i A4. Na schemacie koło A3 jest D57, a koło A4 jest D58. Wpisywałem w configa piny 3, 4, 57 i 58, ale nie działa. Problem chyba jest w tym, że nie config na stronie repetiera nie widzi chyba rozgraniczenia między digital pinem, a analog pinem. Więc A3 = D3 dla niego. Gdzie pod A3 nic nie jest podpisane, ale pod D3 już jest X-MIN
https://i.imgur.com/7onyVlE.jpg
https://i.imgur.com/2OpnLzf.jpg
https://i.imgur.com/U2DhWNA.jpg

na obrazku wyżej widać dwa kable biało zielone, one są od termistorów. Idą do czegoś co nie wiem czym jest, rozchodzi się na 2 kable, potem na 3, gdzie dwa idą do plusa i minusa, a trzeci (niebieski) do tych dwóch pinów. Jak je teraz wprowadzić w configa? :/
Ostatnio zmieniony 23 lis 2017, 18:49 przez Siduu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Konfiguracja od zera

Post autor: dragonn »

Ktoś to wsadził termopary i wzmacniacze od E3D, ja CIę odeślę tu http://reprap.org/wiki/ExtThermoCouple_1.0 i powiem Ci że najprawdopodobniej tam był raczej wgrany Marlin a nie Reptier.
Siduu
Siduu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 39
Rejestracja: 21 lis 2017, 20:00
x 1

Re: Konfiguracja od zera

Post autor: Siduu »

no był marlin, ale z marlinem już sobie nie poradze totalnie, bez takiego configa jak w repetierze... bo nawet nie wiem jaki sensor wybrać z tamtej listy... wiem, że to jest 100k NTC, ale nie widze takiego w marlinie. Nawet w configu nie widze gdzie się piny przypisuje...
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Konfiguracja od zera

Post autor: dragonn »

Niby jak tam ma być 100k NTC jak ja widze jak byk dwa wzmacniacze od E3D do termopary, wszystko jest w link co podałem. Co najwyżej do stołu jest 100k NTC i wszystko jest w Marlinie.
Siduu
Siduu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 39
Rejestracja: 21 lis 2017, 20:00
x 1

Re: Konfiguracja od zera

Post autor: Siduu »

no ok, to jeszcze pytanie co do samego motherboarda. W marlinie mam do wyboru:

#define BOARD_RAMPS_13_EFB 33 // RAMPS 1.3 (Power outputs: Hotend, Fan, Bed)
#define BOARD_RAMPS_13_EEB 34 // RAMPS 1.3 (Power outputs: Hotend0, Hotend1, Bed)
#define BOARD_RAMPS_13_EFF 35 // RAMPS 1.3 (Power outputs: Hotend, Fan0, Fan1)
#define BOARD_RAMPS_13_EEF 36 // RAMPS 1.3 (Power outputs: Hotend0, Hotend1, Fan)
#define BOARD_RAMPS_13_SF 38 // RAMPS 1.3 (Power outputs: Spindle, Controller Fan)

nie bardzo wiem która
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Konfiguracja od zera

Post autor: dragonn »

Jak już to BOARD_RAMPS_14_EFB chyba że faktycznie wiesz na 100% że masz RAMPS 1.3
Siduu
Siduu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 39
Rejestracja: 21 lis 2017, 20:00
x 1

Re: Konfiguracja od zera

Post autor: Siduu »

1.4, złe skopiowałem 1.3 zamiast 1.4 tu wpisałem. Ok czyli EFB, no dobra to walcze na marlinie..
Ostatnio zmieniony 23 lis 2017, 19:14 przez Siduu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Konfiguracja od zera

Post autor: dragonn »

No to czemu chcesz wybraĆ 1.3 :d?
Siduu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”