Retrakcja Ultimaker Porownanie Rurek do Bowdena

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Retrakcja Ultimaker Porownanie Rurek do Bowdena

Post autor: PrzemoS »

Tak dokladnie mam wersje 2+ ( czyli bialy z przekladnia) przy czestej retrakcji jak np wiezyczka na 6.5 filament sie czopowal i zatykalo dysze musialem zejsc na 4.5 mm i jeszcze byl min problem az zszedlem na 2.5mm -3mm i jest idealnie .
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Retrakcja Ultimaker Porownanie Rurek do Bowdena

Post autor: virgin71 »

Hmmm, no mi się na 2+ nie czopuje niezależnie od długości retrakcji (w znaczeniu, że 6.5 też działa).
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Retrakcja Ultimaker Porownanie Rurek do Bowdena

Post autor: PrzemoS »

virgin71 pisze:Hmmm, no mi się na 2+ nie czopuje niezależnie od długości retrakcji (w znaczeniu, że 6.5 też działa).

np robilem retrakcje normalna bylo ok ale sprobuj zrobic ten test retrakcji co ja robilem i te wiezyczki maja ciagle co warstwe retrakcje bardzo szybka i w tym momencie przy 6.5 mi sie czopowalo musialem zjechac do 4.5 nawet mniej.
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Retrakcja Ultimaker Porownanie Rurek do Bowdena

Post autor: McKee »

Tak, tylko zauważ że nie masz oryginalnej drukarki z oryginalną głowicą, tylko składaka z podobnych elementów.
I okazało się, że średnica plastikowej rurki za kilka złotych ma znaczenie (i że rurka za kilka zł się nie bardzo nadaje).
Za chwile się okaże że radiator ma inne ożebrowanie, jest wykonany z innego materiału, powierzchnia dyszy jest mniej śląska, czujnik temperatury innej firmy, inne mocowania i setka innych różnic.
W zasadzie trochę na nowo odkrywasz Ultimakera ;)

Porównywanie parametrów które musisz ustawić w slicerze (moim zdaniem) nie ma sensu - masz podobną drukarkę z podobnymi możliwościami ale profil do niej musisz sam dobrać/stworzyć, bo jednak są drobne różnice.
A potem możecie się licytować na wydruki :rotfl: (Ale to będzie porównanie drukarzy a nie drukarek ;)).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Retrakcja Ultimaker Porownanie Rurek do Bowdena

Post autor: PrzemoS »

McKee pisze:Tak, tylko zauważ że nie masz oryginalnej drukarki z oryginalną głowicą, tylko składaka z podobnych elementów.
I okazało się, że średnica plastikowej rurki za kilka złotych ma znaczenie (i że rurka za kilka zł się nie bardzo nadaje).
Za chwile się okaże że radiator ma inne ożebrowanie, jest wykonany z innego materiału, powierzchnia dyszy jest mniej śląska, czujnik temperatury innej firmy, inne mocowania i setka innych różnic.
W zasadzie trochę na nowo odkrywasz Ultimakera ;)

Porównywanie parametrów które musisz ustawić w slicerze (moim zdaniem) nie ma sensu - masz podobną drukarkę z podobnymi możliwościami ale profil do niej musisz sam dobrać/stworzyć, bo jednak są drobne różnice.
A potem możecie się licytować na wydruki :rotfl: (Ale to będzie porównanie drukarzy a nie drukarek ;)).

wlasnie zle interpretujesz bo ta rurka za pareset zl Patryk zakupil wrecz idealnie sie nadaje (po co retrakcja 6.5mm jak mozna miec idealna 2.5mm :) , presety z Cury wrecz rowniez pasuja do tego um2:) Zapierdziela az milo :)

plug&play :)

Wydruki wychodza mega ale to nie ma co polemizowac to trzeba zobaczyc :)
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Retrakcja Ultimaker Porownanie Rurek do Bowdena

Post autor: McKee »

Tak wiem, że skończyło się na bardzo :shock: drogiej rurce.
I właśnie chodzi(-ło) mi o to, że podobnie jak byle rurka za kilka PLN psuła jakość, tak inne elementy też mogą psuć jakość (albo trwałość).
Virgin napisał że w oryginale nie ma tego problemu - domyślam się że inżynierowie zaprojektowali i wykonali swoje drukarki zgodnie z projektem. A "klony" jednak mają trochę (sporo?) różnic, więc działają trochę inaczej (i nie piszę, że "gorzej", bo czasem może być też lepiej). Tylko jeżeli "inaczej" to parametry druku też będą inne. Wydruki możecie porównywać ale nie ma co wymagać żeby klon pracował na tych samych ustawieniach, co oryginał.

Rurka to tylko jeden z wielu elementów i może już wiemy dlaczego oryginalna jest droga ;)
Za jakiś czas może się okazać że np silniki mają lepsze łożyska, albo wałki są twardsze ... albo wprost przeciwnie: może wasze wałki są lepsze. Naprawdę ciekaw jestem jak będzie wyglądała dalsza eksploatacja waszych drukarek.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Retrakcja Ultimaker Porownanie Rurek do Bowdena

Post autor: PrzemoS »

McKee pisze:Tak wiem, że skończyło się na bardzo :shock: drogiej rurce.
I właśnie chodzi(-ło) mi o to, że podobnie jak byle rurka za kilka PLN psuła jakość, tak inne elementy też mogą psuć jakość (albo trwałość).
Virgin napisał że w oryginale nie ma tego problemu - domyślam się że inżynierowie zaprojektowali i wykonali swoje drukarki zgodnie z projektem. A "klony" jednak mają trochę (sporo?) różnic, więc działają trochę inaczej (i nie piszę, że "gorzej", bo czasem może być też lepiej). Tylko jeżeli "inaczej" to parametry druku też będą inne. Wydruki możecie porównywać ale nie ma co wymagać żeby klon pracował na tych samych ustawieniach, co oryginał.

Rurka to tylko jeden z wielu elementów i może już wiemy dlaczego oryginalna jest droga ;)
Za jakiś czas może się okazać że np silniki mają lepsze łożyska, albo wałki są twardsze ... albo wprost przeciwnie: może wasze wałki są lepsze. Naprawdę ciekaw jestem jak będzie wyglądała dalsza eksploatacja waszych drukarek.
Oryginal sam w sobie jest drogi za Wykonanie o ile wiesz zrobienie samej drukarki z oryginalnych czesci rowniez nie bedzie scalowalo sie w kwocie 14 tys zl wieksze koszta ida za wymyslenie i projekt to chyba logiczne :) a jesli chodzi o jakas wojne VS ORI jak piszesz to troche smieszne bo to zadna wojna tylko z czystej ciekawosci zrobie sobie pare drukow z 3 preeSetow i pokaze Virginowi i niech oceni czy podobnie jak Ori :)
czesci mechaniczne bralem z wyzszej polki jak walki itp nie zadne CHINSKIE :) TDI -CAD nie robi LIPY :) to chyba o tym kazdy wie :)

P.s tak wogole to temat jest o czyms innym Czyli Test Rurki a ty piszesz jakies pierdoly o dupie marynie. CZLOWIEKU poraz Kolejny OGARNIJ SIE!
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Retrakcja Ultimaker Porownanie Rurek do Bowdena

Post autor: virgin71 »

Coś Ty taki bojowy PrzemoS? McKee dość dobrze pisze tutaj. Jak składałem UMO sam, to okazało się, że wałki były lipne, elektronika słaba... i tak dalej. Niestety oryginał jest drogi, bo mam drogie części. Zamiennik piszczy na TMC, oryginał nie. Retrakcja super działa w oryginale, w mojej ssie. Sklejka w mojej jest dużo bardziej gówniana, pomimo, że jest dobra. Itp. itd.
Zatem konkluzja, że UM w oryginale działa dobrze na starcie jest dobra.
Faktycznie ceny UM Extended i Go są wysokie i mocno bezsensowne, mogę tylko potwierdzić. Zmiany w extended to tylko obudowa i śruba Z.
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Retrakcja Ultimaker Porownanie Rurek do Bowdena

Post autor: PrzemoS »

virgin71 pisze:Coś Ty taki bojowy PrzemoS? McKee dość dobrze pisze tutaj. Jak składałem UMO sam, to okazało się, że wałki były lipne, elektronika słaba... i tak dalej. Niestety oryginał jest drogi, bo mam drogie części. Zamiennik piszczy na TMC, oryginał nie. Retrakcja super działa w oryginale, w mojej ssie. Sklejka w mojej jest dużo bardziej gówniana, pomimo, że jest dobra. Itp. itd.
Zatem konkluzja, że UM w oryginale działa dobrze na starcie jest dobra.
Faktycznie ceny UM Extended i Go są wysokie i mocno bezsensowne, mogę tylko potwierdzić. Zmiany w extended to tylko obudowa i śruba Z.

Tylko ze czesci Mechaniczne jak tam on wymienia i jeszcze nie w tym temacie nie sa chinskie... Tomek walki i czesci mechaniczne ma z wyzszej pólki wiec pewnie gdybym zamowil waleczki od chinola itp to drukarka by mi sie rozleciala po tygodniu :)
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Retrakcja Ultimaker Porownanie Rurek do Bowdena

Post autor: virgin71 »

PrzemoS pisze: Tylko ze czesci Mechaniczne jak tam on wymienia i jeszcze nie w tym temacie nie sa chinskie... Tomek walki i czesci mechaniczne ma z wyzszej pólki wiec pewnie gdybym zamowil waleczki od chinola itp to drukarka by mi sie rozleciala po tygodniu :)
Wiesz, ale silników pololu nie brałeś nie? Same silniki UM kosztują krocie ~ 450zł (do extended pewnie jeszcze parę zł).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”