Retrakcja Ultimaker Porownanie Rurek do Bowdena

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Retrakcja Ultimaker Porownanie Rurek do Bowdena

Post autor: PrzemoS »

virgin71 pisze:
PrzemoS pisze: Tylko ze czesci Mechaniczne jak tam on wymienia i jeszcze nie w tym temacie nie sa chinskie... Tomek walki i czesci mechaniczne ma z wyzszej pólki wiec pewnie gdybym zamowil waleczki od chinola itp to drukarka by mi sie rozleciala po tygodniu :)
Wiesz, ale silników pololu nie brałeś nie? Same silniki UM kosztują krocie ~ 450zł (do extended pewnie jeszcze parę zł).

silniki 400zl :)
GLowica 400zl
Plyta glowna z lcd 570zl
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Retrakcja Ultimaker Porownanie Rurek do Bowdena

Post autor: virgin71 »

Głowica z bowdenem, wałkami głowicy i ekstruderem (z silnikiem) od UM to 2k - pakiet do zmiany UM2 na UM2+. Sam pakiecik fajny i warty uwagi.
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Retrakcja Ultimaker Porownanie Rurek do Bowdena

Post autor: PrzemoS »

virgin71 pisze:Głowica z bowdenem, wałkami głowicy i ekstruderem (z silnikiem) od UM to 2k - pakiet do zmiany UM2 na UM2+. Sam pakiecik fajny i warty uwagi.

zobacze u Ciebie jak to bedzie wygladalo... jesli bedzie jakas sensowna roznica to czemu nie :) kolejne 2 kola pojdzie ;/
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Retrakcja Ultimaker Porownanie Rurek do Bowdena

Post autor: Kopytko »

Nie gryźć sie! :P

Co do rurki to racje ma Virgin ori rurka jest w UM 3,2 x6,25 i jest wykonana z PFA. Dlatego też szukałem rurki która była by oryginalną. Droga ,zę droga bo trzeba było kupić większa ilość metrów. A te odcinki na wymiar na alieexpres , co też są dostępne, wychodzą nieporównywalnie drożej.
Co do jakości elementów, nie mozna mówić ,że sa takiej samej jakości , jednak części z Chin nie sa juz taką przepaścią jak kiedyś. Płyta główna taka sama reszta podzespołów też. Może nawet mamy częściowo lepsze wałki , łożyska itp bo firmowe ( ja nie brałem z chin).
Ale skupiając się na glowicy i blokowania, to tu może być pies.... jednak porównując gładkość ścianek pod mikroskopem, dobrych dysz i łączników ( łacznikobloku , w tytm przypadku) , to zawsze lepsze były te markowe ( no może nie łącznik e3D, bo powlekany tytanem gładszy jest).
Może Przemkowi nie wyszły retrakcje 6,5 bo jednak jakiś zadziorek jest i haczy, ale też z mojego doświadczenia jakie się przez te lata nabyło, i mierząc blok UM od strefy ciepłej do łącznika teflonowego, to przy bardzo dobrym bowdenie , część plastyczna wychodzi poza mosiężną część. tak więc możliwe , że nadgorliwość ( dobra ) Przemka i blokowanie rurki bowdena na wszelkie sposoby by nawet 0,1mm się nie poruszała przyniosła efekt, że te 6,5 jest za duzo. Mam nadzieje ,że wiecie o czym pisze, bo mi łatwo sobie to wyobrazić wizualnie:P Co do samych cześci nie ORI , to nie odbiegają zbytnio od fabrycznych elementów, a miałem w rękach oba.
Ale nie ma Tu co polemizować i próbować porównywać CLONA do ORI , bo wiele zależy nie od drukarki a od wielu innych czynników.
Ja to dopiero odkryje , jak się zbiore do złożenia ( nie chce mi się) , PRzemek odkrywa na nowo a Virgin już odkrył.
Więc przestać drzeć koty , bo to bez sęsu.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Retrakcja Ultimaker Porownanie Rurek do Bowdena

Post autor: PrzemoS »

Kopytko pisze:Nie gryźć sie! :P

Co do rurki to racje ma Virgin ori rurka jest w UM 3,2 x6,25 i jest wykonana z PFA. Dlatego też szukałem rurki która była by oryginalną. Droga ,zę droga bo trzeba było kupić większa ilość metrów. A te odcinki na wymiar na alieexpres , co też są dostępne, wychodzą nieporównywalnie drożej.
Co do jakości elementów, nie mozna mówić ,że sa takiej samej jakości , jednak części z Chin nie sa juz taką przepaścią jak kiedyś. Płyta główna taka sama reszta podzespołów też. Może nawet mamy częściowo lepsze wałki , łożyska itp bo firmowe ( ja nie brałem z chin).
Ale skupiając się na glowicy i blokowania, to tu może być pies.... jednak porównując gładkość ścianek pod mikroskopem, dobrych dysz i łączników ( łacznikobloku , w tytm przypadku) , to zawsze lepsze były te markowe ( no może nie łącznik e3D, bo powlekany tytanem gładszy jest).
Może Przemkowi nie wyszły retrakcje 6,5 bo jednak jakiś zadziorek jest i haczy, ale też z mojego doświadczenia jakie się przez te lata nabyło, i mierząc blok UM od strefy ciepłej do łącznika teflonowego, to przy bardzo dobrym bowdenie , część plastyczna wychodzi poza mosiężną część. tak więc możliwe , że nadgorliwość ( dobra ) Przemka i blokowanie rurki bowdena na wszelkie sposoby by nawet 0,1mm się nie poruszała przyniosła efekt, że te 6,5 jest za duzo. Mam nadzieje ,że wiecie o czym pisze, bo mi łatwo sobie to wyobrazić wizualnie:P Co do samych cześci nie ORI , to nie odbiegają zbytnio od fabrycznych elementów, a miałem w rękach oba.
Ale nie ma Tu co polemizować i próbować porównywać CLONA do ORI , bo wiele zależy nie od drukarki a od wielu innych czynników.
Ja to dopiero odkryje , jak się zbiore do złożenia ( nie chce mi się) , PRzemek odkrywa na nowo a Virgin już odkrył.
Więc przestać drzeć koty , bo to bez sęsu.
Ja codziennie cos odkrywam Pamietam jak sie uczylem profili dla Mendla az doszedlem do prawy ze wkladalem druk i ogien juz mnie nie interesowalo nic a w tej sobie znowu testuje co i jak :) Te profile co np sa dla Cury sa swietne ale nie dla malych overhangow bo np zrobilem zabe z Profilu Normal 0.15 a czas tam jest ustawiony 5sec na 10mm/s i podwijalo juz nogi do gory i to mocno wiec czas w tym profilu tez bym mial do zmiany. a Wentylatorki naprawde daja mocnego Kopa..

P.s Wczoraj np mialem ustawione total budget Power w UM2 na 170W .. a zasilacze mam 295W i sie zastanawialem rowniez co te silniczki tak pracuja ostro i nie dynamicznie .... Zmienilem na 295W i jest Ciszej i bardzo ladna praca calego sprzetu nawet Oswietlenie mi juz nie miga jak wczesniej :) Taka mala zmiana opcji a jak CIESZY :)
Domell
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”