ABS -zawijanie jednego rogu.

Jakość druku Cię nie zadowala?
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2470
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

ABS -zawijanie jednego rogu.

Post autor: mcxmcx »

Pochwalony.

Druk z ABS, w jednym miejscu się podnosi wydruk tak jak od przegrzania w PLA.

Chłodzić akurat nie chce, bo ten filament nawet na 20% się wtedy kruszy.
Temperatura stół 90.
Prędkość 60mm/s outline 50.

I tylko jeden róg, pełna zabudowa, nic nie wieje.



Co zrobić drogie Bravo?Obrazek
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: ABS -zawijanie jednego rogu.

Post autor: Kopytko »

Pewnie wentylator chlodzenia glowicy dmucha na jakies kable lub obudowe od ktorych powietrze sie odbija i trafia na wydruk
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 2
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: ABS -zawijanie jednego rogu.

Post autor: SQ9KRD »

Był na szybie dimafix?? Wygląda jakby był ale wole się upewnić.
Ja już nauczyłem się iż wysoka temp otoczenia podczas druku dla ABS`u jest zbawienna :D
Zero chłodzenia i przeciągów.
Poprosiłem żonkę o pokrowiec na drukarkę i od kilku miesięcy drukuję w takim "kondoniku"

Obrazek

W zasadzie zapomniałem co to odklejanie się wydruku od stołu.
McKee
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2470
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: ABS -zawijanie jednego rogu.

Post autor: mcxmcx »

Tak, na dimafix-ie.

Ale nie mówię o otoczce która się podnosi, tylko o tym lewym kawałku rufy który się zawija do góry.

Problemem chyba było za duże wipe at end na koniec, a tam w rogu było dużo zmian warstw.

Takie dziury pozostawały z przodu a reszta właśnie na tamtym rogu zmiana warstw.


ObrazekObrazek
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: ABS -zawijanie jednego rogu.

Post autor: PrzemoS »

Jesli chodzi o ten Rog to musisz dopasowac predkosc dla 1 warstwy ABS potrafi bardziej wyginac sie ku gorze jak PLA chlodzacy (jeszcze jak masz z tej strony retrakcje np), do tego wyregulowanie odpowiedniej temp czasem wieksza temp bardziej naklada warstwy i nie podwija tak ... do tego KOMORA cos wspanialego, druga sprawa zawsze z ABS drukowalem dodajac BRIM plus DImafix zeby spac spokojnie :)
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 2
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: ABS -zawijanie jednego rogu.

Post autor: MaxXxi47 »

Drogi @mcxmcx - wg mnie podwinięty róg łódki i poderwana otoczka w tym samym miejscu mają ze sobą jednak coś wspólnego. Pokaż foto jak wygląda u ciebie wiatrak chłodzący radiator w głowicy. U siebie przy problemie odklejania się wydruku tylko w jednym miejscu zaobserwowałem że wentylator, o którym wspominam wyżej wwiewał odrobinę powietrza na stół chłodząc fragment wydruku. Zastosowałem kawałek przezroczystego plastiku z jakiegoś opakowania + taśmę dwustronną. Całość podkleiłem pod wiatrak ... i problem zniknął. Sprawdź czy podziała i daj znać ;)

Pozdrawiamy,
Brav .... eee ... znaczy Maxxx :D
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: ABS -zawijanie jednego rogu.

Post autor: McKee »

MaxXxi47 pisze:Zastosowałem kawałek przezroczystego plastiku z jakiegoś opakowania + taśmę dwustronną. Całość podkleiłem pod wiatrak ... i problem zniknął.
A możesz się zdjęciami podzielić? Inni też by chcieli skorzystać :cool:
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: ABS -zawijanie jednego rogu.

Post autor: Berg »

SQ9KRD pisze:Był na szybie dimafix?? Wygląda jakby był ale wole się upewnić.
Ja już nauczyłem się iż wysoka temp otoczenia podczas druku dla ABS`u jest zbawienna :D
Zero chłodzenia i przeciągów.
Poprosiłem żonkę o pokrowiec na drukarkę i od kilku miesięcy drukuję w takim "kondoniku"

Obrazek

W zasadzie zapomniałem co to odklejanie się wydruku od stołu.
super!
1. co to za materiał?
2. jak temp jest w środku?
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 2
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: ABS -zawijanie jednego rogu.

Post autor: MaxXxi47 »

Ależ oczywiście :) Jak tylko wrócę do domu to strzelę kilka i wkleję w temat aczkolwiek uważam że jest to modyfikacja na tyle prosta(cka wręcz :P) że nie potrzeba fot by zrozumieć o co chodzi.

Otóż problemem w moim przypadku jest wentylator ustawiony pionowo oraz dość mocno skrócony tunel chłodzący dodatkowo ze zmniejszonym światłem (coś w ten deseń tylko jeszcze bardziej zamknięty wylot - https://www.thingiverse.com/thing:2160958). Jako że wentylator daje non stop na pełnej mocy część powietrza nie przechodzi tylko jest rozwiewana w koło - trochę na boki, trochę do góry a trochę w dół ... wprost na stół. No a kiedy karetka jedzie drukować coś głębiej to automatycznie to wywiewane powietrze chłodzi wydruk, który ma aktualnie pod spodem.
Rozwiązaniem najlepszym w tym wypadku jest zastosowanie duktu tego typu - https://www.thingiverse.com/thing:1906391 bo raz że ma on większe światło a dwa, wentylator ustawiony pod kątem i jeśli jakieś powietrze wyleci to nie będzie to idealnie prosto w stół/wydruk a gdzieś tam hen hen dalej. Ja natomiast wyciąłem kwadrat z takiego opakowania
Obrazek
i przykleiłem do spodu wentylatora poziomo
Obrazek

Jednym słowem druciarstwo ;) No ale druty działają najdłużej.



EDIT
Materiał przypomina mi filc.
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 2
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: ABS -zawijanie jednego rogu.

Post autor: SQ9KRD »

rafaljot pisze: 1. co to za materiał?
2. jak temp jest w środku?
Temperatura podczas wydruku to ~40 C w całej komorze.
Materiał to filc krawiecki 5 mm grubości.
Komora całkowicie zamknięta.
Z tyłu na rzepach.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”