Zależność wysokości warstwy od jej grubości

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
11master
Postów w temacie: 3
Posty: 164
Rejestracja: 30 paź 2017, 07:53
Drukarka: AA8; Sapphire+
x 4

Re: Zależność wysokości warstwy od jej grubości

Post autor: 11master »

Ok dzięki. poszukam sobie resztę. Używam cury. Chciałem się tylko upewnić, że na pewno nie chodzi o zmianę szerokości dyszy w profilu drukarki, a potem jakiś dziwnych komplikacji. Sprawdzę. Ciekawi mnie tylko jak będą się zachowywały zew. ścianki tak 'na oko', czy nie będą gorsze troszkę?
Anet A8 BOX
Sapphire + klipperowana
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 6
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Zależność wysokości warstwy od jej grubości

Post autor: samezrp »

11master pisze: Ciekawi mnie tylko jak będą się zachowywały zew. ścianki tak 'na oko', czy nie będą gorsze troszkę?
?
Generalnie ustawienie "extrusion width" to jedna z podstawowych kalibracji filamentu. Nie mnie mniej ważna niż poziomowanie stołu, bo co z tego jeśli stół równy, jak nierówne wydruki. Dzięki temu ustawieniu slicer wie, ile ma wypchnąć materiału, żeby nie było dziur, ale też żeby nie było "firanek" na pierwszej warstwie, które się robią gdy za wiele materiału wychodzi, należy to zrobić PO skalibrowaniu ekstrudera (żeby wypychał 100mm kiedy 100mm jest zadane).
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Zależność wysokości warstwy od jej grubości

Post autor: mcxmcx »

No dobra, a jak mi pobiera jakieś 50mm / 70mm zamiast 100mma ścianki są dobre na szerokość i na wysokość etc?

Już kiedyś o to pytałem, i próbowałem to ogarnąć ale wróciłem do ustawienia kroków tytana z Wiki E3D i jest dobrze.

Smoothie tytan i 3mm drut.

Cura, simplify, slic3er.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 6
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Zależność wysokości warstwy od jej grubości

Post autor: samezrp »

Ano to, że jeśli zmienisz cokolwiek w teraźniejszych ustawieniach slicera, to wszystko Ci się rozjedzie.
Poza tym być może jeśli masz nierówne pobieranie (raz 50, raz 70) może to oznaczać, że w trakcie kalibracji pchasz tak szyko, że głowica nie jest w stanie przepchnąć filamentu i ekstruder gubi kroki albo się radełko ślizga, a slicer przygotowuje druk wolniej i nic takiego się nie dzieje.
Przy okazji wymiany czy czyszczenia dyszy, albo jeśli możesz wyciągnąć ekstruder z titana obadaj jak pcha bez obciążenia, bo być może tak jak powinien. Możesz też zwolnić podawanie filamentu:

Kod: Zaznacz cały

G1 E100 F60
E100 to 100mm do wypchnięcia
F60 z prędkością 60mm na minutę, da Ci to 1mm na sekundę, a to powinno przejść przez głowicę spokojnie.
Tak czy tak bym to skalibrował.
Kopytko
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: RE: Re: Zależność wysokości warstwy od jej grubości

Post autor: mcxmcx »

No właśnie bez dyszy tak wypycha. A drukuje dobrze.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 6
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Zależność wysokości warstwy od jej grubości

Post autor: samezrp »

I raz 50, drugi raz 70mm?
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Zależność wysokości warstwy od jej grubości

Post autor: tig33r »

Ale to najpierw ustawiasz poprawnie kroki na ekstruderze, a dopiero później szerokość ścieżki kalibrujesz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”