pofalowana ściana

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 1
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: pofalowana ściana

Post autor: chemik72 »

PS.: żeby ci nie było za wesoło: nad "stopami słonia" popracuj: http://support.3dverkstan.se/article/23 ... e#elephant
Lub w Slic3r PE :thumbup:
Obrazek
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 8
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: pofalowana ściana

Post autor: samezrp »

McKee pisze: PS.: żeby ci nie było za wesoło: nad "stopami słonia" popracuj:
No i teraz spać nie będę mógł :/ :D

@chemik72: A dzięki, ta opcja jakoś mi uciekła.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: pofalowana ściana

Post autor: Kopytko »

Jest naprawdę ok, popracuj tylko nad odległością od stołu jak wspomniał @MCKee i będzie igiełka:)

Edit: o nastepna strona była:P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: pofalowana ściana

Post autor: McKee »

samezrp pisze:Widać lekkie pofalowanie w Y, podejrzewam typowe dla ekstudera direct wynikające z jego masy, proszę potwierdźcie.
Kurcze. Masz rację. Jak się wie czego szukać to rzeczywiście widać - dodaje jak to u mnie wygląda - po prawej widać, bo mam za luźny pasek na X (i wiem o tym), i to widać na zdjęciu wyraźnie. Żadnej kalibracji nie robiłem - parametry "na oko", PLA od Arthx-a, warstwa 0.2mm, 3 ścianki + wypełnienie honeycomb - 10%:
WP_20180103_19_10_13_Rich.jpg
PS.: Co to za slicer był? (bo u mnie góra inaczej wygląda).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: pofalowana ściana

Post autor: Domell »

hej McKee wiesz co? masz luźny pasek w X

A pokaż ten element z góry.

Pozdro.
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 8
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: pofalowana ściana

Post autor: samezrp »

McKee pisze: PS.: Co to za slicer był? (bo u mnie góra inaczej wygląda).
Slic3r PE 1.38.4 przez repetier hosta z octagramspiral jako górna i dolna warstwa.
Wycięcie miałeś po stronie 0, 0? I stawiasz na luźny X? Bo masz w tym samym miejscu pofalowanie, a to w osi Y jest... Chyba że... X stoi, a Y jedzie, i to wprawia wózek w drgania jak stół zaczyna jechać, o tym nie pomyślałem. Podciągnę pasek na X i obadam.

edit:
jeszcze jedno, zwróć uwagę na pierwszym zdjęciu tego elementu bez kalibracji ekstrusion multipier, a w zasadzie z za małą ekstruzją. Wtedy to wyłazi jeszcze bardziej, ale to chyba efekt uboczny, bo w pierwszych pudełkach problem był w osi X, a teraz mam zdecydowanie w osi Y.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: pofalowana ściana

Post autor: McKee »

Domell: jutro spróbuję obfotografować (trochę element już jest połamany - sprawdzałem jak dobrze warstwy trzymają).
samezrp: faktycznie - masz rację: zdjęcie jest od Y-ka. I tu się zdziwiłem, bo wiem, że X mam słabo napięty, czuję to pod palcami, łatwo się ugina i widać echo na wydrukach, a paski na Y-ku są lepiej napięte (zamknięte i bez możliwości regulacji / dalszego napięcia). I na tym wydruku tego nie widać, tylko jest odwrotnie :shock:.
Ogólnie: taka jakość mi nie przeszkadza, bo gołym okiem nie bardzo widać te "echa". Wiem, że pasek X jest do naciągnięcia, ale jakoś nie miałem czasu/ochoty go naciągnąć. Bardziej mnie frustruje brak regulacji Y niż niewyregulowany X ;)
Trudno to w świetle uchwycić żeby było bardzo widoczne.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”