Jaki procent Twoich wydruków jest OK? [ankieta]

Jakość druku Cię nie zadowala?

Jaki procent Twoich wydruków jest OK?

100% [best of the best print master; jedyne co wyrzucam to brim i support]
1
3%
>=99% [OK]
4
10%
95%..98% [OK]
12
31%
85%..94% [dużo]
10
26%
60%..84% [trochę tego jest]
6
15%
40%..59% [no z połowa]
3
8%
1%..39% [zdarza się]
2
5%
0% [co za szit; mogłem kupić konsolę]
1
3%
 
Liczba głosów: 39
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Jaki procent Twoich wydruków jest OK? [ankieta]

Post autor: dziobu »

Witam,

To ankieta do wątku viewtopic.php?f=8&t=1953. Imho pomysł dobry a że nikt jej jeszcze nie zrobił to bedzie moja pierwsza ankieta bo w sumie wyniki też mnie interesują.

Obok wartości procentowych zawarłem opis słowny co by osoby nie lubiące szybkich numerków też miały szansę się wypowiedzieć.

Objaśnienie o to tu chodzi:
należy zaznaczyć jaki procent wydruków trakujecie jako "prawidłowe". Dotyczy to wszystkich sytuacji gdy puszczacie wydruk i to co jest efektem pracy drukarki uznajecie za "OK" lub nawet "brzydkie, ale ZOSTAWIĘ". Wydruki NIE UDANE to takie które zaraz po zdjęciu z drukarki wyrzucacie z przyczyn technicznych a nie projektowych, tj:
- wydruk się odkleił lub rozpadł (czyli w ogóle się nie skończył),
- zły support i coś nie wyszło jak trzeba lub supportu nie da się odkleić żeby wydruk mógł być użyteczny,
- złe parametry druku,
- po zobaczeniu jaki syf wyszedł (masa nitek, dziury, bloby) uznajecie że nie da się tego szlifować ani naprawić i też ląduje w koszu.

Do statystyki NIE wliczają się:
- wydruki przerwane z powodu działania siły wyższej (dziecko wyłącza UPSa, brak prądu, silnik odpadł, elektronika się sfajczyła, itp),
- błędy w projekcie (np gdy wyrzucacie wydruk bo w projekcie zabrakło wycięcia czy otwór jest zły - wtedy mimo wszystko wydruk wyszedł),
- wydruków kalibracyjnych.

Ogólnie chodzi o pośrednią odpowiedź na pytanie:
jaka jest szansa że wydruk który chcę, wyjdzie już za pierwszym razem. Czyli biorę dowolnego STLa (*1) i chcę wiedzieć na ile procent już pierwszy wydruk będzie tym czego mi trzeba, przy złożeniu że ten projekt widzę pierwszy raz w życiu.

I odpowiedź na chyba najbardziej nurtujące pytanie z poprzedniego wątku - NIE ważne ile macie drukarek i jakich, jak długo drukujecie, co na nich leci i z jakiego materiału. To mogą być skuwki do długopisów, części do promu kosmicznego albo sztuczne penisy. Obojętne. Po prostu jeśli co drugi wydruk leci do kosza to proszę wybrać pozycję zawierającą 50%. Ot cała filozofia tej ankiety ;)

TAK, odpowiedzi mają być na podstawie subiektywnych doświadczeń i własnych statystyk. Jeśli czujecie że większość plastiku drukarka mieli prosto do kosza, to można wybrać przedostatnią opcję.

(*1)
Wszystkie rozważania dotyczą modeli mniej lub bardziej przystosowanych do druku i na pewno możliwych do wydrukowania na FDM.
x3d, kapi
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Jaki procent Twoich wydruków jest OK? [akieta]

Post autor: dziobu »

Fak ;/

Pierwsza wersja ankiety była na ilość złych wydruków i coś mi ff powalił, cofnąłem stronę i już tekstów nie popraiłem ;/ AAAA

"85%..94% [zdarza się]" -> "85%..94% [dużo]"
"40%..59% [no z połowę]" -> "40%..59% [no z połowa]"
"1%..39% [dużo]" -> "1%..39% [zdarza się]"

ech ;/
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Jaki procent Twoich wydruków jest OK? [akieta]

Post autor: kretu »

Cholera zagłosowałem a nie doczytałem że błędów w ustawieniu slicera nie wliczać a to u mnie najczęstsza przyczyna fuckupu:D więc spokojnie mogło być "zdarza się"/"OK" zamiast "trochę tego jest".
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Jaki procent Twoich wydruków jest OK? [ankieta]

Post autor: dziobu »

Nie no, dobrze jest. Złe nastawy to nie siła wyższa. Pod taką przykrywką do statystyki wchodzi Twoje doświadczenie i szczęscie ;) (wiem że to zależy od wielu innych rzeczy ale to jest statystyka).
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Jaki procent Twoich wydruków jest OK? [ankieta]

Post autor: Kopytko »

Za duzo testow i kombinacji aby bylo pinknie :p
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Jaki procent Twoich wydruków jest OK? [ankieta]

Post autor: dziobu »

Dlatego to jest wersja uproszczona.
I tak opis do ankiety jest za długi; powinno być jedno krótkie zdanie bo tak to nikomu się czytać nie chce ;p
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Jaki procent Twoich wydruków jest OK? [ankieta]

Post autor: Kopytko »

Chce sie czutac i czytalem. Ale wiele wydrukow ktorw maja byc finalnymi i tak leca na testach wiec uznaje je za poprawne jako wydruk. :p ja dalem odp tak jak uwazam ze wychodzi. :)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
xyzyx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 319
Rejestracja: 02 sie 2017, 06:22
Lokalizacja: Płock
Drukarka: HCX2
x 65

Re: Jaki procent Twoich wydruków jest OK? [ankieta]

Post autor: xyzyx »

No cóż oceniłem, ale myślę, że wyniki ankiety będą jednak niemiarodajne i mało precyzyjne :-)
Załóżmy, że ktoś wydrukował w ostatnim miesiącu dwa piętnastominutowe wydruki z czego 1 poszedł do kosza, czy to oznacza że ma 50% poprawnych wydruków? Brak parametru skali niestety, może warto zaznaczyć np w kg przerobionego filamentu w jakimś okresie do którego odnoszone są dane albo coś podobnego?
No i podawać rzetelne dane proszę, w tej technologii nie jest możliwe uzyskanie 100% poprawności jak ktoś rzeczywiście drukuje czyli więcej niż 1 wydruk na rok hehe, no proszę Was ;-)

PS. No i jaka dokładność - uważam że 2 najwyższe poziomy (co 1%) to przesada, nikt tego tak dokładnie nie oceni :-)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Jaki procent Twoich wydruków jest OK? [ankieta]

Post autor: dziobu »

Jest tyle parametrów które należało by uwzględnić że nawet nie będę ich wymieniać. Ale to nie praca magisterska ;)
Chodzi o subiektywną ocenę. To z definicji nie będzie precyzyjne, ale powinno dać ogólny obraz uzyskiwanych wyników z reprapów/FDM. Już mimo niewielkiej liczby głosów widać pewną zależność (oczywiście przy założeniu że głosy oddała reprezentatywna grupa osób ;D) także proponuję traktować to raczej jako ciekawostkę.

W tej ankiecie 100% też jest do uzyskania: masz M200 od tygodnia i wydrukowałeś 5 projektów które były na karcie.
W sumie 0% też jest do uzyskania: masz Anetkę od tygodnia... ;P
Awatar użytkownika
xyzyx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 319
Rejestracja: 02 sie 2017, 06:22
Lokalizacja: Płock
Drukarka: HCX2
x 65

Re: Jaki procent Twoich wydruków jest OK? [ankieta]

Post autor: xyzyx »

dziobu pisze:W sumie 0% też jest do uzyskania: masz Anetkę od tygodnia... ;P
dobre :brawo:

Ps. może dodatkowa ankieta o średnim przerobie filamentu ? Myślę, że handlowcom i producentom było by to na rękę ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”