Nie działa autopoziomowanie nierówny druk

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Nie działa autopoziomowanie nierówny druk

Post autor: Kopytko »

JEżeli jest fala bez właczonego autolevelingu, to musisz szukac problemów z mechaniką. Typu, krzywe wałki ( bo na takich widzę masz delte). Delte najlepiej skonfigurowac na recznym ustawieniu i jak wszystko działa to dopiero bawić sie w auto.
Ja to robiłem na tym opiesie https://www.thingiverse.com/thing:745523 jest to dla marlina, ale i dla repitera dało się to zrobić, bo gość bardzo dobrze wszystko tłumaczy.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Wioletowy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 225
Rejestracja: 21 kwie 2017, 11:19
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: A8, I3 Haribo
x 3

Re: Nie działa autopoziomowanie nierówny druk

Post autor: Wioletowy »

ok ogarnąłem temat poziomu stołu, teraz pozostaje kalibracja osi x i y z jest o dziwo dobra. Drukuję Forumową kostkę i wychodzi wymiar 17x17x20 coś by tu wypadało pozmieniać :unknown: . Have you any advice ? :D
BTW. @Kopytko delikates jest na prowadnicach liniowych nie na wałkach :smile2:
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Nie działa autopoziomowanie nierówny druk

Post autor: Kopytko »

HEHEHe faktycznie:) NA zdjęciu z strony 2 wygląda jakby były wałki:)
Dalta fajna rzecz jak sie w końcu upora z tymi ustawieniami, ale później nie trzeba żadnych levelingów, ustawiona raz, drukuje miesiącami :D
Jak stół na sztywno bez żadnych zbędnych sprężynek:)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Wioletowy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 225
Rejestracja: 21 kwie 2017, 11:19
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: A8, I3 Haribo
x 3

Re: Nie działa autopoziomowanie nierówny druk

Post autor: Wioletowy »

Witam panowie błąd powrócił, niestety musiałem zdjąć stół aby podkleić go nowym korkiem i ogólnie taka akcja pimpmy3d, złożyłem wszystko do kupy wyczyściłem eeprom w ardu włączam sondę, ucieszoy zaczynam wydruk a tu du*a, znów nierówno. Dodam że robię tak odpalam repetiera po czym daję mu komendę g29 mierzy i daję m500 czyli zapisz do eeprom. w G code startowym zawarta komenda m421 czyli właczanie macierza krzywizny. i dalej kicha. Jakieś pomysły ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”