Bloby przy początku nowej warstwy.

Jakość druku Cię nie zadowala?
porlock
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 185
Rejestracja: 14 wrz 2017, 22:45
x 2

Re: Bloby przy początku nowej warstwy.

Post autor: porlock »

Ekstruder bezpośredni, z ta retrakcja pokombinuje, na razie zszedłem do 2mm ale nie widzę jakiejś znacznej poprawy
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Bloby przy początku nowej warstwy.

Post autor: McKee »

Moim zdaniem dalej za dużo (ale to co u mnie się sprawdza u Ciebie nie musi). Zacznij od 0.5mm. Szukaj zmiany - niekoniecznie od razu "znacznej poprawy".
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
porlock
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 185
Rejestracja: 14 wrz 2017, 22:45
x 2

Re: Bloby przy początku nowej warstwy.

Post autor: porlock »

A co myślicie o koncepcji że dysza się rozepchala i nie trzyma wymiaru 0.4 ?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8938
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Bloby przy początku nowej warstwy.

Post autor: dziobu »

Wydrukuj kostkę kalibracyjną ze ścianką o grubości jednego obrysu i bez góry to zobaczysz.
porlock
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 185
Rejestracja: 14 wrz 2017, 22:45
x 2

Re: Bloby przy początku nowej warstwy.

Post autor: porlock »

Tak wiem ze to nie jest taka kostka o której mówisz, ale chciałem sprawdzić retrakcję.

retrakcja 0.5mm, wq*w 105% :sorry: :thumbdown: :unknown:

!! POMOCY !!

:shock: :shock: :? :shock: :shock:
Załączniki
IMG_20180116_210620004.jpg
IMG_20180116_210607433.jpg
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Bloby przy początku nowej warstwy.

Post autor: Kopytko »

Do sprawdzenia sama dysza, może nie być taka jaka myślisz ,zę jest, nawet jak kupiłeś niby 0,4 to spotkałem się z rozmiarami nawet większymi jak 0,6, może być problem z kanałem wylotowym w dyszy, jest za krótki, miałem dysze z kanałem ok 0,2mm. a powinno być ok 0,7mm przy dyszy 0,4.
Dodatkowo zależy tez jaka masz ustawioną prędkość w Z i jaka prędkość travel. Może podaj te parametry.a i jeszcz przesadnie mała kalceleracja też wzmaga ten efekt. Dodatkowo dziwi mnie to ,że masz to na środku ścian, jaki parametr ustawiłeś ,ze jest rozrzucone w kostce i na srodku scian? Jaki slicer?
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Bloby przy początku nowej warstwy.

Post autor: virgin71 »

Na pewno są dobre kroki i nie jest to nadekstruzja?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8938
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Bloby przy początku nowej warstwy.

Post autor: dziobu »

porlock pisze:Tak wiem ze to nie jest taka kostka o której mówisz, ale chciałem sprawdzić retrakcję.
To wydrukuj jeszcze tamtą kostkę. Druk trwa kilkanaście minut a powie dość dużo.
porlock
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 185
Rejestracja: 14 wrz 2017, 22:45
x 2

Re: Bloby przy początku nowej warstwy.

Post autor: porlock »

Kopytko pisze:Do sprawdzenia sama dysza, może nie być taka jaka myślisz ,zę jest, nawet jak kupiłeś niby 0,4 to spotkałem się z rozmiarami nawet większymi jak 0,6, może być problem z kanałem wylotowym w dyszy, jest za krótki, miałem dysze z kanałem ok 0,2mm. a powinno być ok 0,7mm przy dyszy 0,4.
Dodatkowo zależy tez jaka masz ustawioną prędkość w Z i jaka prędkość travel. Może podaj te parametry.a i jeszcz przesadnie mała kalceleracja też wzmaga ten efekt. Dodatkowo dziwi mnie to ,że masz to na środku ścian, jaki parametr ustawiłeś ,ze jest rozrzucone w kostce i na srodku scian? Jaki slicer?
Travel mialem 130mm/s zmniejszyłem własnie na 60mm/s ale bez zmian, prędkości w z nie ustawiałem bo slic3r PE nie ma takiej możliwości, mam na środku śćiany bo jest celowo na "random" ustawione. Akceleracji nie ruszam, drukarka to anetA8 i ona gcode z jerkie i akceleracja ignoruje, ma swoje parametry w firmware.

Mam taki pomysł możne ktoś mógłby druknac mój gcode i wstawić fotkę ? Jeśli będzie dobrze to duża poszlaka ze u mnie problem mechaniczny a nie softowy, i w tedy ostatnia szansa chyba tzn wymienię dysze i rurkę teflonową na nowe.

https://drive.google.com/file/d/1n3-00A ... PczG9/view
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Bloby przy początku nowej warstwy.

Post autor: Kopytko »

JA nie mam direct na bezposrednim :( same titany itp:( może ktoś ma to druknie. Choć nie wiem czy to coś da.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”