[Anet A8] Ubytki w warstwach

Jakość druku Cię nie zadowala?
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: [Anet A8] Ubytki w warstwach

Post autor: StudioKamar »

No i niestety dwa wydruki zrobiłem bez większych problemów a trzeci już jak zawsze. Nie wiem czy to tak do końca problem z ekstruzją skoro wydruk który jak widzicie zajmuje 20/20 cm ma dookoła równo brak tych samych warstw ? Silnik ekstrudera musiał by przestać pracować akurat na tej warstwie w dwóch modelach. Jakieś pomysły ??Wiem że wcześniej mówiliśmy o tym że smarowanie śruby trapezowej to niby zbieg okoliczności ale mi to pomogło na kilka tygodni a nie dwa dni. O problemach z ciągnięciem filamentu raczej bym zapomniał wszędzie mam przelotki na łożyskach i stojak na łożyskach przelatuje bez oporu.
Załączniki
IMG_20180118_181740.jpg
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: [Anet A8] Ubytki w warstwach

Post autor: StudioKamar »

Nie wiem jak edytować post więc napiszę kolejny. Słuchajcie czy tego typu problemy moga być wynikiem słabego zasilacza ?
W takim sensie że uważa się że zasilacz do Anetek nie nalezy do najmocniejszych a po założeniu mosfetów musi dostarczać jeszcze więcej energii. Ogólnie kupujac anete w pewnej firmie powiedzieli mi że jedną z rzeczy o której musze myśleć w pierwszej kolejności jest zasilacz i np po rozpoczęciu druku mam same krzaki na LCD drukarki co po zapytaniu moj sprzedawca oświadczył że to wina właśnie zasilacza czy to może być faktycznie problem ? Bo na pierwszych warstwach to ona raczej tych linii nie robi
Awatar użytkownika
11master
Postów w temacie: 1
Posty: 164
Rejestracja: 30 paź 2017, 07:53
Drukarka: AA8; Sapphire+
x 4

Re: [Anet A8] Ubytki w warstwach

Post autor: 11master »

Hej. Nie wiem jaki masz zasilacz - pewne jest, że do anetki dawali zasilacz o wydolności z ,5A więcej niż potrzeba - wiadomo zysk się liczy. Nie wiem kiedy kupiłeś i czy jeszcze bardziej nie tną kosztów. Jeśli jednak założyć, że to jednak nie zasilacz - bo inaczej takich wątków było by więcej, to z doświadczenia powiem, że:
sprawdź czy masz wszystko dobrze przykręcone w ekstruderze - ja miałem luzy na łożysku śrubka sama się luzuje.
Sprawdź dokładnie w sliserze te warstwy przy których wyskakuję błąd - u mnie cura kiedyś robiła takie głupoty sama z siebie.
Sprawdź czy nie haczy o nic oś Y - kable, trytki, uchwyty cokolwiek.
Spróbuj innym slicerem pociąć.

Ze zdjęcia trudno wywnioskować do końca ten nawis jest dookoła? tylko po zewnętrznej stronie? poza tym reszta ścianki jest w pionie, czy jest jakieś przesunięcie? jak szybko drukujesz?
Anet A8 BOX
Sapphire + klipperowana
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: [Anet A8] Ubytki w warstwach

Post autor: StudioKamar »

Ta szczelina jest dookoła czasami też wewnątrz jak model ma wewnętrzne ściany nic nie jest przesunięte w osiach x/y poprostu brak tej warstwy reszta idzie normalnie. Drukuję około 30mm /s zewnętrzne obrysy a około 45mm/s wewnętrzne sciany i wypełnienie
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: [Anet A8] Ubytki w warstwach

Post autor: dragonn »

StudioKamar pisze:W takim sensie że uważa się że zasilacz do Anetek nie nalezy do najmocniejszych a po założeniu mosfetów musi dostarczać jeszcze więcej energii.
Dobra, przestanie wygadywać herezje. Polecam doczytać jak działa mosfet. Ilość energii która ciągnięta jest z zasilacza nie zmienia się od tego jaki mosfet jest (zmiana jest na poziomie błędu pomiarowego). Mosfet w Anet wymienia się z innych powodów:
- wtyczki nie wyrabiają takie prądu w elektronice
- sam mosfet nie ma jak odprowadzić ciepła oraz jest zbyt słaby (co nie oznacza że do stołu popłynie mniejszy prąd).

Zasilacz również ma więcej niż 5A, Drukarka z grzanym stołem bierze ponad 100W, z powietrza sobie tego nie weźmie a przy 5A moc zasilacz to 60W.
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: [Anet A8] Ubytki w warstwach

Post autor: StudioKamar »

Według nalepki na moim zasilacz jest 12v 20A
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: [Anet A8] Ubytki w warstwach

Post autor: StudioKamar »

Kolega Jagus polecil mi w wiadomosci zmiane oryginalnyych sprzegiel sprezynowych ktore sa na osi z na stale polaczenie. Nie zamowilem jeszcze aluminiowych zrobie to dopiero ale polecil mi rownierz polecane na forum drukowane sprzegla. Wydrukowalem je i zalozylem. Pierwsza roznica która zauwazylem to przy poruszaniu jednasię sruba recznie druga porusza sie za nia nie dzialo sie tak poprzednio zawsze jedna sie blokowala. Wydrukowalem jeden testowy wydruk po tej zmianie ocencie sami.
Załączniki
IMG_20180120_202407.jpg
IMG_20180120_202422.jpg
IMG_20180120_202431.jpg
IMG_20180120_202441.jpg
Awatar użytkownika
jagus
Postów w temacie: 1
Posty: 318
Rejestracja: 03 kwie 2017, 09:56
Lokalizacja: Jaworze koło BB
Drukarka: Anet-A8 and HCevo
x 90

Re: [Anet A8] Ubytki w warstwach

Post autor: jagus »

No i super jeszcze wyeliminuj luzy które gdzieś pewnie są głównie w tych plastikach od osi Z( ja mam swoje drukowane na nowo z możliwością skręcenia łożysk i założone zamiast jednych długich łożysk fi8 po dwa igusy bo gdy ruszałem trzymając za extruder osią X do tyłu i przodu były dość duże luzy a nawet te plastiki po pewnym czasie sie rozciagły )jeśli tego nie robiłeś chyba że to prawie co nowa sztuka oraz dobrze naciąg paski i drukuj na tych prędkościach co pisałem ale to też zależy co sie drukuje.
Moje maszynki:
Anet A8 po tuningu
Hypercube Evo już drukuje :)
Frezarka root3 cnc
Tokarka LD250 juz zmeczona ale wciąż działa
Spawarka mig-mag oraz inne warsztatowe sprzęty konstruktora :DD :git:
Yahoo1983
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 03 kwie 2021, 12:18

Re: [Anet A8] Ubytki w warstwach

Post autor: Yahoo1983 »

Witam także posiadam Anet A8. W mojej nieststy ubytki powstają tylko z prawej strony wydruku . Na zdjęciu widać trzy przykładowe głowy android i na każdym z prawej strony jest "szew" i na spodzie ubytek filamentu . Jak się tego pozbyć? Dysza to 0.4 . Temperatury to 205 i 60°
Załączniki
IMG_20210406_111703.jpg
Awatar użytkownika
tomek_3100
Postów w temacie: 1
Posty: 253
Rejestracja: 12 lis 2019, 08:33
Drukarka: Xy2 pro, V2
x 32
Kontakt:

Re: [Anet A8] Ubytki w warstwach

Post autor: tomek_3100 »

Pomijając, że kotleta odgrzebałeś i na zdjęciach za wiele nie widać...
Jak rozumiem porady z wątku, który znalazłeś już zastosowane i nie pomogły...
1. Może model uszkodzony? Spróbuj co innego wydrukować...
2. Krzywo ścięta(tania chińska) dysza i stąd tylko z jednej strony problem.
Anet A6---sprzedana:)
CoreXY ---sprzedana:)
Tronxy xy2 pro -- wół roboczy :)
CoreXY v2--- kalibruje...
Flsun i3- zmodowana/sprzedana
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”