Kalibracja Flow rate

Jakość druku Cię nie zadowala?
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: Kalibracja Flow rate

Post autor: StudioKamar »

tpila1 pisze:Tutaj się zgodzę z kolegą kapi, slicer zawsze zakłada, że kroki są dobrze skalibrowane, więc sam w gcodzie reguluje flowrate na podstawie średnicy filamentu. Ja robię podobnie, wyrywkowo mierzę średnicę drutu w 3-4 różnych miejscach i uśrednioną wartość wpisuję w programie. Robiłem podgląd gcodu i flow na różnych odcinkach zmienia się w zależności od tego co wpisałem.
No ale wiesz jeśli ma sztywno ustawione flow sztywno ustawione średnicę filamentu i sztywno średnicę ekstrudowanego materiału na 1,2 x średnica dyszy to chyba nie powinien tego robić prawda ? Wykluczam oczywiście przypadki gdzie simplify3d np zmienia zapewne flowrate żeby wykonać grubszą lub cienszą ścierzkę lub wypełnienie przez Variable Extrusion Sizing
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1115
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Kalibracja Flow rate

Post autor: kapi »

StudioKamar pisze:
kapi pisze:ja reguluję średnicą filamentu, do trzeciego miejsca. tzn przykładowo mam ustawione 1,745 albo 1,755 bo jak mówicie - 100mm podawanego ma odpowiadać 100mm otrzymanego. zmienia się objętość własnie. i albo chcę więcej albo mniej materiału.
Nie sądzisz że to dużo trudniejsze od standardowej kalibracji współczynnika flowrate ? Masz na to gotowe kalkulatory masa publikacji
wiesz, mi ta metoda odpowiada,
mam kalkulator, ew excel. ale to zbyt wyrafinowane narzędzie.
wychodząc z prostych zależności, nawet mierząc materiał w jednym miejscu, ustalam jakąś wartość. i patrze na wynik.
drukując naszą forumową kostkę, przy wartościach między 1,745 a 1,75 ścianka oscyluje wokół zadanej grubości ścieżki, więc efekt zamierzony został osiągnięty.
rzadko się zdarza bym w trakcie wydruku coś zmieniał, chyba że prędkość :) :piwo:
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: Kalibracja Flow rate

Post autor: StudioKamar »

kapi pisze:
StudioKamar pisze:
kapi pisze:ja reguluję średnicą filamentu, do trzeciego miejsca. tzn przykładowo mam ustawione 1,745 albo 1,755 bo jak mówicie - 100mm podawanego ma odpowiadać 100mm otrzymanego. zmienia się objętość własnie. i albo chcę więcej albo mniej materiału.
Nie sądzisz że to dużo trudniejsze od standardowej kalibracji współczynnika flowrate ? Masz na to gotowe kalkulatory masa publikacji
wiesz, mi ta metoda odpowiada,
mam kalkulator, ew excel. ale to zbyt wyrafinowane narzędzie.
wychodząc z prostych zależności, nawet mierząc materiał w jednym miejscu, ustalam jakąś wartość. i patrze na wynik.
drukując naszą forumową kostkę, przy wartościach między 1,745 a 1,75 ścianka oscyluje wokół zadanej grubości ścieżki, więc efekt zamierzony został osiągnięty.
rzadko się zdarza bym w trakcie wydruku coś zmieniał, chyba że prędkość :) :piwo:
W sumie każdy robi jak lubi ważne że działa i wynik jest osiągnięty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”