Anet A8 Rozwarstwienia i zniekształcenia

Jakość druku Cię nie zadowala?
|Serv
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2018, 18:47
Lokalizacja: Duisburg (DE)
Drukarka: Anet A8

Anet A8 Rozwarstwienia i zniekształcenia

Post autor: |Serv »

Witam,

W swojej drukarce powymieniałem łożyska na lepsze, ponaciągałem paski tak, żeby osiągnąć lepsze dokładności i wydrukowałem słynną kostkę, która przy otwartej konstrukcji opartej na akrylu wyszła nie najgorzej.
IMG_20180205_125757.jpg
Troszkę coś się zjechało na rozwidleniu Y, ale myślę, że większość drukarek może mieć problem w tym punkcie.
IMG_20180205_125821.jpg
Dodatkowo po kalibracji retrakcji test wyszedł tak (nie jestem pewien czy tego po tej kostrukcji miałbym się spodziewać):
IMG_20180205_125845.jpg
No i przyszedł czas na coś większego. Zaczęły się rozwarstwienia, znieksztłcone elementy... Niestety z tym, pomimo wielogodzinnych kombinacji nie mogę sobie poradzić.
IMG_20180205_125906.jpg
IMG_20180205_125936.jpg
IMG_20180205_125951.jpg
IMG_20180205_130010.jpg
Program wypluwa Cura, a jego ustawienia to:
cura1.jpg
cura2.jpg
cura3.jpg
Oczywiście używam do drukowania ABS.
Tak więc pytanie do bardziej doświadczonych, czy przy tych konstrukcjach nic więcej nie da się wyciągnąć prócz wsadzenia drukarki w jakieś pudło, czy jednak coś tu robię źle i dałoby się to poprawić?
Nadmienię, że drukarka stoi w kącie, w pokoju jest dość ciepło a żadne przeciągi nie miały miejsca.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anet A8 Rozwarstwienia i zniekształcenia

Post autor: FlameRunner »

Masz problemy z ekstruzją. Retrakcja, głowica, ekstruder... - tym bym się zajął na początku.
viewtopic.php?f=8&t=68
|Serv
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2018, 18:47
Lokalizacja: Duisburg (DE)
Drukarka: Anet A8

Re: Anet A8 Rozwarstwienia i zniekształcenia

Post autor: |Serv »

Ogółem ekstuder spełnia wszystkie chechpointy z listy. Spróbuję jeszcze ten test z ostatniego punktu.
Ponadto muszę się przyznać, że oryginalna rurka gwintowana łącząca głowicę z mechanizmem podajnika hmmm... popsuła się, a dokładniej była bardzo miękka i podczas dokręcania ułamałem gwinty, zastąpiłem ją więc zwykłą, stalową rurką na której wykonałem gwint M6, dałem dodatkowo pierścienie dopychające i oczywiście zastosowałem taśmę teflonową. Nowa rurka jest zdecydowanie dłuższa od oryginału, ponieważ na logikę stwierdziłem, że przez to mniej ciepła dostanie się na podajnik.
Całość jest dość sztywna, a więc wydaje mi się, że mogę ten fakt odrzucić z błędów jakie są teraz wykonywane?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Anet A8 Rozwarstwienia i zniekształcenia

Post autor: dragonn »

zastąpiłem ją więc zwykłą, stalową rurką na której wykonałem gwint M6,
Ale, ale... wywiałeś PTFE czy dalej jest w środku w tej stalowej rurce? I jak niby to PTFE ma się od góry trzymać żeby nie wypadać, moim zdaniem to nie ma prawa działać.
|Serv
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2018, 18:47
Lokalizacja: Duisburg (DE)
Drukarka: Anet A8

Re: Anet A8 Rozwarstwienia i zniekształcenia

Post autor: |Serv »

Rurka została w środku i z tego co sprawdzałem, jest dość stabilna, choć fakt, nie robiłem testów przy temperaturze roboczej.
Przy starej rurce nie widziałem żadnych dodatkowych "wichajstrów", które miałyby tą rurkę utrzymywać w miejscu, więc wydawało mi się, że będzie ok... Dodatkowo ze względu na fakt, że stalowa rurka jest dłuższa, od górnej części dopchnąłem ją poprzez wciśnięcie kawałka rurki aluminiowej (średnica wew 2mm, zew 4mm), która trzyma się bardzo dobrze (wpychać musiałem na imadle).
Mimo wszystko rozbiorę jutro cały moduł i sprawdzę, czy nie porobiły się jakieś luzy między teflonem a aluminium.

Nadmienię tylko, że rurka stalowa u górnej partii nagrzewa się tak słabo, że wepchnięta aluminiowa nie jest w stanie roztopić filamentu (sprawdzałem poprzez wyciąganie filamentu przy rozgrzanej głowicy - tylko końcówka na długości ok. 4-5mm była nadtopiona)

Dodatkowo pytanie, rurka teflonowa ma być dociśnięta aż do samej głowicy, czy ma się kończyć tuż nad nią? Nie pamiętam już jak to zrobiłem, ale przy okazji jutrzejszego majsterkowania sprawdzę to i chętnie zastosuję się do porad.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Anet A8 Rozwarstwienia i zniekształcenia

Post autor: McKee »

Wrzuć jakieś zdjęcia, rysunki, diagramy.
Czy masz rurkę pfte w środku? Czy jej długość jest dopasowana do reszty? (pfte powinno być trochę dłuższe żeby było szczelne w ucisku / po skręceniu). A może masz tzw Full-Metal - tylko metalowe części. Rurka którą wsadziłeś dobrze się pasuje z dyszą? (tam musi być szczelne połączenie).
To, gdzie są strefy topnienia i chłodzenia ma ogromne znaczenie - jeżeli coś pozmieniałeś w konstrukcji (dłuższa rurka / inna termo-przewodność materiału / brak PFTE / itp), to pamiętaj, że cała lista FlameRunnera ma zastosowanie w poprawnie zaprojektowanej głowicy. Ty jesteś / możesz być na etapie projektowania głowicy od nowa ;)
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Anet A8 Rozwarstwienia i zniekształcenia

Post autor: dragonn »

Dokładnie, wrzuć zdjęcia Twojego dzieła i zaznacz która strona jest od dyszy a która od ekstrudera bo to bardzo istotne. Co do miękkiej rurki - trzeba sobie wyrobić wyczucie do dokręcania takich rzeczy, mi się nie zdarzyło ani razu zerwać rurki, dyszy itp. co niektórym zdarza się notorycznie. Za to zawsze przesadzam z naciągnięciem pasków xD.
|Serv
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2018, 18:47
Lokalizacja: Duisburg (DE)
Drukarka: Anet A8

Re: Anet A8 Rozwarstwienia i zniekształcenia

Post autor: |Serv »

Przepraszam za przerwę w odpowiedzi, ale miałem dość mało czasu.
A więc zdjęciami się nie będę chwalił, bo jak się okazało po rozebraniu "teflonowa" rurka została... Podtopiona. Dziwne, widać chińczycy niezbyt się przyłożyli do jakości materiału. Coś powątpiewam w ilości teflonu w tym "teflonie". Drukowałem w temperaturze nie wyższej niż 240 st. więc takie coś nie miałoby prawa bytu przy teflonie.
O dziwo filament nie wylatywał nigdzie na boki, tylko wlatywał bezpośrednio w centrum dyszy. Widać nadtopienie spowodowało niezłe uszczelnienie :D

Zamówiłem już nową rurkę, jak wszystko zmontuję, przetestuję, to zdam raport.
Korzystając z okazji, zamówiłem długą rurkę i szybkozłączki, więc silnik z podajnikiem wrzucę gdzieś dalej, żeby nie odbierał tego ciepła, przy okazji na pewno odciążę oś X i filament w końcu nie będzie tak szarpany...

Czy w międzyczasie mógłby ktoś objaśnić mi te strefy gorące i chłodne? Modyfikując już drukarkę, chciałbym doprowadzić do możliwie wysokiej efektywności, niż 15 razy ją rozkręcać, więc rzeczowe informacje będą mi bardzo przydatne!
Mam bloczki aluminiowe, stalowe, frezarkę i... pół warsztatu ślusarskiego, więc mogę się bawić! :D
Pajacyk0v

Re: Anet A8 Rozwarstwienia i zniekształcenia

Post autor: Pajacyk0v »

I jak tam kolego poradziłeś sobie z tym niedolewaniem warstw???

Ja w swojej A6 od samego początku też walczę z podobnym efektem :/

U mnie w Curze 3 dużo bruździła włączona opcja Combing, która wyłączała retrakcję przy jałowym przesuwie nad modelem. Niby nie było widocznych nitek ale jakimś cudem przy tych ruchach wyciągało mi filament z dyszy no i przy starcie zewnętrznej warstwy występował typowy under-extrsion!

Przy wyłączonym combingu i retrakcji 1mm, 20mm/s jest znośnie choć nadal nie idealnie - przy starcie zewnętrznej warstwy tworzą się małe bąble (eng.: zits, blobs). Muszę się pobawić negatywnymi wartościami dla retraction extra prime amount bo eksperymentalny coasting nic nie daje.

PS.
Zayważyłem że testowanie na małych kostkach 20mm jest trochę o kant dupy potłuc. Nie te prędkości i przyśpieszenia. Teraz testuje na wycinku stożka o średnicy podstawy 6cm i wyniki są deko inne.

PS2.
U mnie oryginalnie założona rurka PTFE miała wyjaraną sporą dziurę po 3 mc użytkowania (w pewnym momencie ekstruder zaczął tak gubić kroki, że nie szło drukować). Obecnie zmieniłem na nową więc na jakiś czas mam z tym spokój.
sirdevon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”