Niejednolita pierwsza warstwa.

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Niejednolita pierwsza warstwa.

Post autor: virgin71 »

Pierwszą warstwę na rafcie masz brzydką. Drukuj bez raftu, będzie zupełnie inaczej.
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: Niejednolita pierwsza warstwa.

Post autor: StudioKamar »

Nie do końca będzie bo pierwsze warstwy na stole wyglądają tak samo. Dobrze dobrze i nagle za wysoko.
Załączniki
IMG_20180208_123509.jpg
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: RE: Re: Niejednolita pierwsza warstwa.

Post autor: mcxmcx »

StudioKamar pisze:Nie do końca będzie bo pierwsze warstwy na stole wyglądają tak samo. Dobrze dobrze i nagle za wysoko.
Po 1 wywal ten autolevel, po 2, niedolewasz.

Jeżeli ten czarny element to jest od strony spodu, to panie... Ma być cały gładki świecący.

ObrazekObrazekObrazek
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Niejednolita pierwsza warstwa.

Post autor: FlameRunner »

Od raftu nie będzie gładki świecący i będzie właśnie taki "niedolany" - to nic złego.

Proponowałbym zrezygnować albo z "autolevelingu", albo z raftu - robienie obu na raz nie bardzo ma sens. ;)
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: RE: Re: Niejednolita pierwsza warstwa.

Post autor: mcxmcx »

FlameRunner pisze:Od raftu nie będzie gładki świecący i będzie właśnie taki "niedolany".
Tak, ale niech zacznie drukować na stole. Wylaczy autolevel i zobaczy że się da.

A co do raftu, można też gladziej.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: RE: Re: Niejednolita pierwsza warstwa.

Post autor: StudioKamar »

Ale co Ty myslisz ze nie probowalem bez autolevelu itp ? Generalnie kwestie niedolewania itp sobie odpuscmy moge to zrobic i wiem jak to zrobic ale mimo poziomowania stolu wydruk z jednej strony jest super po czym zaczyna byc deko wyzej drukowany zauwaz ze wyzej zaczyna drukowac zawsze od ktorejs z kolei nitki ktora drukuje czyli jakby nie byl w stanie zrobic jakiegos mikrokroku i przeskakiwal wyzej. Domyslnie w kodzie startowym mam wklejony gcode domyslny z skynetu z malymi modyfikacjami ale zastanawiam sie czy nie trzeba tam tez wstawic polecenia o ktore wczesniej pytalem.

Ogolnie potrafi mi sie zdarzyc tak ze wydrukuje pierwsza warstwe na 0'12 idealnie a bywa ze przy duzym elemencie z jednej strony polozy mi warstwe dobrze a z innej ryje po stole. Bez autolevelu tez tak bylo dlatego mam ustawione probkowanie 8/8 wtedy sie poprawilo.
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Niejednolita pierwsza warstwa.

Post autor: kapi »

tak czytam, i wnioskuję że stól / szkło może być krzywe. ew wałek prowadzący.
o ile elektryka działa, to mechanika robi psikusy.
tak sie domyślam.

ja na "nowozakupionych" wałkach miałem bicie rzędu 0,2 mm - widać było jak głowica ładnie "skacze".
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: RE: Re: RE: Re: Niejednolita pierwsza warstwa.

Post autor: mcxmcx »

@StudioKamar
Ale kolega leczy syfa pudrem.

Czy się da u kolegi stół spoziomowany, czy musisz jechać na autolevel u?

Jak masz płasko w każdym rogu, bez autolevel to połóż 3 szyby, może masz coś na wałku że blokuje i przeskakuje, zacznij druk od 12 mm etc.

Autolevel jest fajny jak masz równo i np jakieś wklęśnięcie lub górkę.

Ale nie wyleczyć wszystkiego.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: Niejednolita pierwsza warstwa.

Post autor: StudioKamar »

Jest jeszcze jedna rzecz którą chcę wypróbować zanim zacznę rozbierać i kombinować dalej. Jak mi się to uda to się odezwę i zobaczymy czy to to.
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: Niejednolita pierwsza warstwa.

Post autor: StudioKamar »

Troszeczkę czasu to trwało ale powoli małymi kroczkami rozkminiałem ten temat i mam nadzieję że w końcu dotarłem do sedna problemu to się podzielę. Jako że używam drukarki w nieco zimnym pomieszczeniu a ostatnio zima nam jeszcze dokładała powoli po eliminacji różnych możliwości zacząłem kombinować co może być przyczyną i a to kilka informacji wyczytałem w sieci które mnie naprowadziły ale ogólnie przeglądając stronę Prusy zacząłem konkretnie przyglądać się problemowi z racji ich nowej opcji w oprogramowaniu min temp która informuje żeby poniżej 16 stopni drukarki nie używać że temperatura jest za niska i trzeba ją podnieść.

Nie wchodząc w szczegóły robiłem różne próby rozgrzewałem pomieszczenie itp. Do około 13-14 bo do tylu mi się tylko udawało i efekty były obiecujące. Ostatnio drukuję części do AM8 pierwszą rzeczą którą miałem drukować były kątowniki 4 sztuki na stole. Jak zacząłem je drukować wychodziły paskudnie zawsze z każdego coś wychodziło nie tak żaden idealny nie był. Próbowałem podnosić temperatury itp. Ale trochę to tylko pomagało. No i w końcu skleciłem sobie obudowę o drukarki. Nie byle jaką bo co prawda obudowa jak obudowa z płyty pilśniowej ale zamontowałem w środku ceramiczny grzejnik tzw. Handy Heater

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/handy-heater-mini-grzejnik-elektryczny-duza-moc-tv-i7171203805.html
małe ustrojstwo przeznaczone do wetknięcia w gniazdko do ogrzewania malutkich przestrzeni. Całością steruje Octoprint z pluginem Enclosure i sprawdza się bardzo dobrze. Po pierwszej próbie druku po ustabilizowaniu temperaturki wewnątrz na 25 stopni byłem zdumiony. Ten sam gcode kątowniki pierwsza warstwa wszystkie idealnie położone na całej długości. Mniemam że to właśnie był mój problem od samego początku od tych warstw które nie były ekstrudowane prawidłowo co jakiś czas aż do tej pierwszej warstwy. Mam nadzieję że to właśnie to był prawdziwy powód a nie że niedługo wyjdzie na jaw jakiś inny problem.
Załączniki
IMG_20180305_135404.jpg
IMG_20180305_135415.jpg
IMG_20180305_135427.jpg
IMG_20180305_135451.jpg
McKee
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”