wystające warstwy

Jakość druku Cię nie zadowala?
siumo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 19
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:55
Drukarka: Hypercube
x 1

Re: wystające warstwy

Post autor: siumo »

FlameRunner pisze:Znaczy na dole masz sprzęgło elastyczne, a na górze masz łożysko wciśnięte na śrubę, udające łożysko wzdłużne?
Dokładnie tak to teraz wygląda, ale nie zostawię tego tak.
Macie rację ze ten wydrukowany zacisk samocentrujący załatwiłby sprawę.
Element trzymający łożysko pochodzi z oryginalnego projektu hypercube, autor tam eksperymentował ostatecznie użył silnika z zintegrowaną śrubą, co jest najlepszym rozwiązaniem.
Planuję użyć dwóch łożysk KFL08 na dole i górze.
z-wobbling'u nie było, Stół jest bardzo stabilny na wałkach 12mm, bez luzów.
kapi pisze:Łożysko u góry ma sens wtedy, gdy nad sprzeglem jest lozysko ktore "trzyma" pionowo śrubę.
Wtedy sprzęgło pracuje zgodnie z przeznaczeniem - czyli przenosi moment a nie siły pionowe.
Ja mam 2 takie łożyska w obudowach z wkrętami które trzymają śrubę osi Z z całym stołem .

tapatalk
Prawda.

Reasumując jeśli stół pracuje w pionie na elastycznym sprzęgle i ma się chińskie łożyska to to prawdopodobnie nie przesuwa się o zadaną odległość - można to sprawdzić czujnikiem zegarowym.
siumo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 19
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:55
Drukarka: Hypercube
x 1

Re: wystające warstwy

Post autor: siumo »

nie mogę edytować posta wyżej.

Założyłem czujnik zegarowy i obniżałem stół o 0.1. Beż łożyska wynik losowy! (0.05, 0.1, 0,15), z łożyskiem wynik powtarzalny ale nie 0.1 (jednak kalkulatorowe 400 kroków jest błędne)
Garreth
Postów w temacie: 1
Posty: 172
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 28

Re: RE: Re: wystające warstwy

Post autor: Garreth »

siumo pisze:nie mogę edytować posta wyżej.

Założyłem czujnik zegarowy i obniżałem stół o 0.1. Beż łożyska wynik losowy! (0.05, 0.1, 0,15), z łożyskiem wynik powtarzalny ale nie 0.1 (jednak kalkulatorowe 400 kroków jest błędne)
A ulozyles czujnik IDEALNIE prostopadle do stolu?:)

Co do trzymania sruby na gorze, ja wierze prusie i ultimakerowi i nie daje lozysk na gore srub.
Berg
siumo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 19
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:55
Drukarka: Hypercube
x 1

Re: wystające warstwy

Post autor: siumo »

Garreth pisze:A ulozyles czujnik IDEALNIE prostopadle do stolu?:)
Uchwyt na 4 śrubach, powiedziałbym "wystarczająco idealnie".

Zrobiłem też pomiary ruchów stołu po nagrzaniu do 70 stopni. Po zrobieniu kalibracji PID stół pracuje w zakresie 0.000-0.005
Załączniki
2018-02-16 17.36.43.jpg
Berg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”