Dziwny problem z podawaniem filamentu

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: Dziwny problem z podawaniem filamentu

Post autor: Domell »

Jak ektruder stuka to silnik gubi kroki co też by potwierdzało przypuszczenie marka o za niską temperaturę.
Nie wymieniaj po koli wszystkiego bo to nie jest dobra metoda.

T.
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 8
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Dziwny problem z podawaniem filamentu

Post autor: Drunk_ZoZol »

Po kolei:

Temperatura - 210 stopni, taka mi wyszła po testach (Każdy filament sprawdzam pod względem temperatur) temperatura optymalna - wyższa = wychodziły brzydkie linie.

Wydruki jak na moje oko wydają mi się błyszczące, zerknijcie na to:
DSCN0101.JPG
Na ten moment wymieniłem samo łożysko z aluminiowego ekstrudera. I tak mam założyć aluminiowy, i nie widzę na razie przeciwwskazań. Nie założyłem całego, gdyż brakuje mi dwóch śrubek do niego...

Co do stukania silnika - wydaje mi się, że to nie silnik stukał, tylko łożysko - które było brudne i jak widać na zdjęciu - krzywe. Robię testy nowego, dam znać o wynikach. ;) Stukanie było tylko w momencie, kiedy łożysko stawało w miejscu - silnik pracował dalej (obserwowałem pracę radełka/zębatki i podczas stukania poruszała się całkowicie normalnie, w tym samym, równym tempie, podczas "stuknięcia" łożysko "odskakiwało" lekko na bok.)
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 8
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Dziwny problem z podawaniem filamentu

Post autor: Drunk_ZoZol »

Po teście nowego łożyska wygląda na to że jest w porządku - zarzucę większy wydruk (ten, który mnie dziś zaskoczył) i dam znać czy przeminęło z wiatrem czy jednak nie bałdzo.

Tak wygląda kostka - specjalnie zmieniałem w trakcie wydruku temperatury.
test.jpg
A i nie tyle co wychodziły brzydkie linie na wyższych temperaturach, co wychodziły lepsze mosty, i wydruk pod kątem 45 stopni. (na innych był krzywy bardziej lub mniej)

Testowane temperatury 225 aż do 190 stopni (zmiana co 5 stopni)


Aaa, co do czyścika - miałem założony przez jakiś czas (DD potrafił mi dać czarne linie... i nie, nie pomogło...), ale miałem wrażenie że bardziej przeszkadza niż pomaga, chyba złej gąbeczki użyłem :D
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 8
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Dziwny problem z podawaniem filamentu

Post autor: Drunk_ZoZol »

80% wydruku za mną, wygląda na to że problem został zażegnany. ^^
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 8
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Dziwny problem z podawaniem filamentu

Post autor: Drunk_ZoZol »

Jednak problem powrócił. Zdążyłem przedrukować przez ten czas prawie kilogram PLA.

Zauważyłem, że zaczyna się ten problem chwilę po rekreacji, gdy zaczyna wylewac wewnętrzna ścianę to bywa problem kropkuje, po chwili przestaje. Ale jako że co chwila dochodzi do retrakcji zaczyna coraz mniej być plastiku a więcej dziur. Zupełnie jak na pierwszym zdjęciu.

Zauważyłem iż tym razem filament zrobił się grubszy na końcu (po wyciągnięciu z hotendu). Jest to dysza która była standardowo zamontowana. Miesiąc czasu niemal ciągłego drukowania mogło ja załatwić. W czyszczenie się raczej nie będę bawić, po prostu ją wymienię na 0,5.

Chyba że macie inne pomysły co mógłbym zrobić. Filament wypływa ładnie gdy go puszczam z menu oraz ręcznie delikatnie pchając. Trzyma grubość i wygląda że jest w porządku. Przy jakimkolwiek wydruku pojawia się ten problem znowu.. Dodam że to, co drukowalem i się zepsuło było dziś drukowane dwa razy - za pierwszym razem wyszło idealnie. Za drugim w połowie przerwalem.. Jedno drukowane po drugim.
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: Dziwny problem z podawaniem filamentu

Post autor: Domell »

Dzisiaj po awarii i zmianach miałem podobny problem jak ty ale nie w osi E a w osi X, zmieniłem stepstick w osi X i nic, zmieniłem w osi X i Z i problem zniknął, czemu NIE WIEM, na bank uszkodzony stepstick ale nie wiem jaka była między nimi zależność bo zanim cokolwiek wymieniłem to w osi Z było ok, wymieniłem w X padł w Z a po wymianie obu wszystko śmiga bardzo dobrze.

https://www.youtube.com/watch?v=jSospSmAGL4

T.
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”