Anet A8 - Przerywanie podawania filamentu

Jakość druku Cię nie zadowala?
lutecki
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 22 gru 2017, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Anet A8

Anet A8 - Przerywanie podawania filamentu

Post autor: lutecki »

Cześć,
Od jakiegoś czasu mam problem z drukowaniem. Objawia się on jakby przerywaniem podawania filamentu do głowicy. Na wydruku wygląda to tak że głowica drukuje i na kilka sekund jest przerwa - całość się porusza, ale filament nie wychodzi z dyszy. Kiedy trzymam palce przy samym wlocie to czuję jak się przesuwa do środka, a w momencie gdy "drukuje na sucho" to też pod palcami czuję że filament nie jest wciągany. Przez to nie jestem w stanie prawie niczego wydrukować, bo brim też jest zerwany i po chwili całość zaczyna się odklejać. Najlepsze jest to że chyba dzieje się to tylko na pierwszej warstwie, kolejne lecą już dobrze. Na pewno nie jest to wina za małej odległości między stołem a głowicą, bo to sprawdzałem. Tnę programem Cura, ustawień nie zmieniałem, a drukowało przez wiele tygodni dobrze.

Pomóżcie bo nie mogę synowi do przedszkola zamówionych zabawek wydrukować :)
Załączniki
IMG_6001 2.JPG
IMG_5999 2.JPG
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Anet A8 - Przerywanie podawania filamentu

Post autor: dziobu »

Próbowałeś podczas drukowania ruszyć kablem do ekstrudera? Może się przetarł/urwał i po prostu przerywa zależnie od pozycji głowicy.
gregor1890
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2017, 08:23
Drukarka: anet a8

Re: Anet A8 - Przerywanie podawania filamentu

Post autor: gregor1890 »

Może Ci sie radełko na silniki extrudera poluzowało i ślizga sie po ośce
Awatar użytkownika
Hejterro
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 161
Rejestracja: 21 sie 2017, 20:40
x 17

Re: Anet A8 - Przerywanie podawania filamentu

Post autor: Hejterro »

Miałem to samo, jak miałem założony adapter do materiałów elastycznych w ekstruderze mk8. Wywalenie tego do "normalnych" materiałów naprawiło sprawę.
tpila1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 128
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:04
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 34

Re: Anet A8 - Przerywanie podawania filamentu

Post autor: tpila1 »

Kiedyś przy początkach drukowania miałem podobny problem, wydrukowałem trochę modeli, niektóre nawet po kilkanaście godzin i było ok. Później przy jakiejś pierdule takie coś się działo. Zrobiłem kilka razy cold pulla i pomogło. Okazało się, że przy zmianach filamentu zostawały czasami nitki i się gromadziły gdzieś w po drodze między radełkiem a dyszą, doszło do tego, że kiedy filament delikatnie odstawał średnicą na plus to po prostu się blokował.
Prusa i3 MK3(S)
Prusa i3 MK2 3030 Haribo Edition
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: Anet A8 - Przerywanie podawania filamentu

Post autor: StudioKamar »

A że tak zapytam w jakiej temperaturze otoczenia drukujesz ? Bo ja jak mam chłodno w pomieszczeniu to też mi się przytyka. Pomogło podciągnięcie temperatury druku na ten czas kiedy jest chłodno potem się ociepli to się sprawa poprawi. Ponadto jak robiłem w większej jakości np wysokość warstwy 0.12 to z racji tego że ekstruder miał mniej materiału do wypchnięcia wyrabiał się z ogrzewaniem go i wydruki wychodziły bardzo fajnie.
lutecki
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 22 gru 2017, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Anet A8

Re: Anet A8 - Przerywanie podawania filamentu

Post autor: lutecki »

Temp otoczenia to 21-22C. Dzisiaj postaram się to rozebrać i zobaczę czy to radełko, a może faktycznie coś się przytyka. Tylko, że te odległości "niedruku" wyglądają bardzo równomiernie, więc może faktycznie coś z radełkiem...
Awatar użytkownika
diox
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 32
Rejestracja: 20 wrz 2017, 21:57
x 2

Re: Anet A8 - Przerywanie podawania filamentu

Post autor: diox »

na radełku są 2 śrubki imbusowe , dokręć je i zobacz czy problem występuje dalej

opcionalnie podnieś głowicę na pozycje około 50 załaduj filament , rozgrzej i wypluj około 100mm filamentu i zobacz czy idzie równo czy też nie przeskakuje
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. Mahatma Gandhi
perkos77
Postów w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2020, 22:20

Re: Anet A8 - Przerywanie podawania filamentu

Post autor: perkos77 »

witam, mam identyczny problem proszę o pomoc jeśli ktoś potrafi mi pomóc , jak ruszy drukowanie to filament normalnie przerywa idzie z przerwami i to nie jest problem techniczny z drukarką tylko jakieś ustawienie programu cura bo na wcześniejszym komputerze kroje dane plik i daje na karcie do drukarki i drukuje bez problemu a na tym nowy komputerze potnie i drukuje przerywając podawanie filamentu i cały druk wychodzi jak siatka , masakra nie mam już sił do tego , cały dzień zmarnowany na kombinacje ustawień i nic.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anet A8 - Przerywanie podawania filamentu

Post autor: FlameRunner »

perkos77 pisze:...
My tu lubimy, gdy posty są pisane starannie, nawet w regulaminie jest o tym mowa.
Więcej informacji znajdziesz tutaj: Jak pisać, by zostać zrozumianym?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”