problem z pofalowanymi wartswami

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 2
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: problem z pofalowanymi wartswami

Post autor: samezrp »

No to znaczy, że popracować trzeba nad extrusion width dla innych warstw. W slic3r to są osobne ustawienia, podejrzewam że w innych slicerach tak samo. Przynajmniej sprawdź.
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 1
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: problem z pofalowanymi wartswami

Post autor: MaxXxi47 »

pacy pisze:
Ale u mnie pierwsza warstwa wychodzi świetnie, dopiero przy kolejnych idzie za dużo filamentu.
Bo pierwsza warstwa jest na tyle blisko stołu że tworzy się ciśnienie w dyszy ale nie może wypchnąć nadmiaru filamentu. Wypycha go przy drugiej i kolejnych.
DRAGON CUSTOMS
pacy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 91
Rejestracja: 03 sie 2017, 21:47
x 7

Re: problem z pofalowanymi wartswami

Post autor: pacy »

MaxXxi47 pisze:
pacy pisze:
Ale u mnie pierwsza warstwa wychodzi świetnie, dopiero przy kolejnych idzie za dużo filamentu.
Bo pierwsza warstwa jest na tyle blisko stołu że tworzy się ciśnienie w dyszy ale nie może wypchnąć nadmiaru filamentu. Wypycha go przy drugiej i kolejnych.

Nie to nie to, jeśli pierwsza warstwa idzie za nisko od razu widać choćby po falbankach na brimie.

Problem rozwiązany, okazało się że pręty gwintowane m5 na których kreci drukarka wyrobiły się i przy zmianie warstwy nie podnosiły się ile trzeba.
W skali całego wydruku to był błąd niewielki dlatego przy kostkach kalibracyjnych wymiar w Z wychodził ok.
Natomiast tak wydrukowana druga warstwa powodowała problem z kolejnymi,.
Odwróciłem pręty i jest ok ale czas najwyższy uciekać na hypercube :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”