Linie na zewnetrznej powłoce Obiektu

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Linie na zewnetrznej powłoce Obiektu

Post autor: PrzemoS »

Witam mam pytanie czym to moze byc spowodowane takie linie na zewnetrznym obrysie obiektu????(jedne rowne do obiektu a jedne takie wystajace)

Obrazek

Obrazek
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 3
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: Linie na zewnetrznej powłoce Obiektu

Post autor: kaworu »

Jak regularne to pewno śruby prowadzące oś Z.
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Linie na zewnetrznej powłoce Obiektu

Post autor: PrzemoS »

no wlasnie jesli to problem z osia Z to na kazdym krancu obiektu mialbym nie rowna sciezke w gore tak mi sie wydaje a mam prosto. tylko na bokach mam tak wlasnie linie dziwne na zewnatrz ( a mam wsadzone nowe trapezowki )
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Linie na zewnetrznej powłoce Obiektu

Post autor: FlameRunner »

Dobrze widzę, że się podwinęło? To by tłumaczyło przynajmniej część niedoskonałości widocznych wyżej.
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 3
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: Linie na zewnetrznej powłoce Obiektu

Post autor: kaworu »

PrzemoS pisze:no wlasnie jesli to problem z osia Z to na kazdym krancu obiektu mialbym nie rowna sciezke w gore tak mi sie wydaje a mam prosto.
Niekoniecznie, to że śruby prowadzące chcą przesunąć głowice nie znaczy, że mogą. No i jeszcze pytanie który to problem jest, bo tych jest dobrych kilka. A jaki skok te śruby mają?
PrzemoS pisze:( a mam wsadzone nowe trapezowki )
Śruby trapezowe sa krzywe z zasady, zawsze. ;P
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Linie na zewnetrznej powłoce Obiektu

Post autor: PrzemoS »

kostka ostatnio probna wyszla mi idealnie nie widzialem na niej zadnych niedociagniec warstwa przy warstwie nie widzialem nawet laczen... os Z wszystko rowne X i Y tez:)) ( rozumiem jak by kostka byla taka jak ten druk ale wlasnie inaczej jest) skok sruby trapezowej 8

ponizej zdjecia gdzie poddalem probie tez os Z i wyszlo idealnie ..

Obrazek

Obrazek

kosteczka 240stopni (ABS SPECTRUM) bed 110

Obrazek
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 3
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: Linie na zewnetrznej powłoce Obiektu

Post autor: kaworu »

No ale jak masz regularne zniekształcenia w pionie, to sa IMO dwie opcje - albo cos z osią Z, i nie koniecznie same śruby, może coś się o nie ociera w którymś miejscu? Tych problemów to tam może być kilka (bo chyba nie są calowe?). Poza tym tego często nie widać na kostkach z jednym obrysem/w trybie wazy. Ja akurat miałem ocierające się o obudowę śruby, które generowały podobne artefakty, tym, że wtedy ich powtarzalność powinna być taka jak skok gwintu śrub (jeśli to same krzywe śruby).
A druga opcja, która oczywiście tez mi się trafiła - filament się ślizgał zadziwiająco regularnie na radełku silnika ekstrudera, było widać na kostkach i niektórych wydrukach. Dociśnięcie łożyska dociskowego rozwiązało problem.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Linie na zewnetrznej powłoce Obiektu

Post autor: Kopytko »

Przemek napisz co zmieniałeś w drukarce po tej super kosteczce. Ja strzelam na luzujące się łożyska w osi Z w plastikach. Co do kostki to widać ,ze zniekształcenia nieregularne. Może znowu przytkana rurka w ekstruderze? Przenosiłeś gdzieś drukarkę przesuwałeś?
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Linie na zewnetrznej powłoce Obiektu

Post autor: PrzemoS »

no nie nic nie zmienialem od czasu jak zrobiles mi ta os Z drukuje na tym samym co kostka... kurcze nie wiem co mam zrobic;/////// co sprawdzic jak przetestowac;//////// osiwieje normalnie:(( Stawiam Krate Piwa jak ktos mi pomoze;p
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Linie na zewnetrznej powłoce Obiektu

Post autor: FlameRunner »

FlameRunner pisze:Dobrze widzę, że się podwinęło? To by tłumaczyło przynajmniej część niedoskonałości widocznych wyżej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”