CR10 E3D- nie podaje filamentu po retrakcji.

Jakość druku Cię nie zadowala?
Rafix095
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2016, 11:40
x 2

Re: RE: Re: CR10 E3D- nie podaje filamentu po retrakcji.

Post autor: Rafix095 »

chemik72 pisze:
Rafix095 pisze:A co myślicie o tym:
Titan Trianglelab drukarki 3D Wytłaczarki do pulpit FDM drukarki reprap j-head MK8 bowden darmowa wysyłka i3 uchwyt montażowy
http://s.aliexpress.com/EbI3i2Y3?fromSns=Copy to Clipboard

Mam na myśli zestaw 2, e3d v6 już mam więc tylko extruder + silnik. Czytałem, że zestaw jest niskiej jakości, testował ktoś?
Mam i jest ok.
Zastanawiam się czy warto to kupić... Nie zależy mi jakoś szczególnie na drukowaniu np. gumowego filamentu czy to poprawi jakość wydruków z pla/ abs? Trzeba coś zmieniać w firmware oprócz kalibracji kroków extrudera?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Moja drukarka:
Cr10+ Bltouch
Dual- Z
Ekstruder e3d tytan aero
Stół 230V
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 2
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: RE: Re: CR10 E3D- nie podaje filamentu po retrakcji.

Post autor: chemik72 »

Rafix095 pisze: Zastanawiam się czy warto to kupić... Nie zależy mi jakoś szczególnie na drukowaniu np. gumowego filamentu czy to poprawi jakość wydruków z pla/ abs? Trzeba coś zmieniać w firmware oprócz kalibracji kroków extrudera?
Myślę że warto ja bynajmniej mam 4 Tiatany z czego 2 oryginalne. Chiński chodzi bez zarzutu w jednej drukarce.W kolejce do nowej/kolejnej drukarki czeka Titan Aero (jeszcze nie testowałem) ale jakościowo wygląda ok. Nic nie trzeba zmieniać dodatkowo oprócz kroków :git: Czy poprawi jakość wydruków? to zależy co się ma obecnie ale jakiś spektakularnych efektów bym się nie spodziewał jeśli obecny extruder był dobry jakościowo.
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
Rafix095
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2016, 11:40
x 2

Re: RE: Re: RE: Re: CR10 E3D- nie podaje filamentu po retrakcji.

Post autor: Rafix095 »

Eee kupiłem, w końcu trzeba na coś wydać te ciężko zarobione pieniądze... Mam nadzieję że wszystko będzie ok. Teraz tylko jeszcze trzeba wykombinować jakieś mocowanie do tego ektrudera z wiatrakiem 5015 i bltouch...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Moja drukarka:
Cr10+ Bltouch
Dual- Z
Ekstruder e3d tytan aero
Stół 230V
bandinse
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 68
Rejestracja: 04 maja 2018, 13:24
x 2

Re: CR10 E3D- nie podaje filamentu po retrakcji.

Post autor: bandinse »

To jest ta sama głowica którą ty zamawiałeś z Chin? >> http://allegro.pl/glowica-j-head-hotend ... ml#thumb/2
Rafix095
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2016, 11:40
x 2

Re: RE: Re: CR10 E3D- nie podaje filamentu po retrakcji.

Post autor: Rafix095 »

Nie ja zamawiałem głowicę od Trianglelab, są nieco droższe i ponoć lepiej wykonane od większości klonów.

https://pl.aliexpress.com/item/Triangle ... autifyAB=0


Zamawiałem już od nich kilka rzeczy i przeważnie przesyłka dochodzi po mniej więcej 2 tygodniach jeżeli jesteś zainteresowany.
bandinse pisze:To jest ta sama głowica którą ty zamawiałeś z Chin? >> http://allegro.pl/glowica-j-head-hotend ... ml#thumb/2
Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Moja drukarka:
Cr10+ Bltouch
Dual- Z
Ekstruder e3d tytan aero
Stół 230V
bandinse
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 68
Rejestracja: 04 maja 2018, 13:24
x 2

Re: CR10 E3D- nie podaje filamentu po retrakcji.

Post autor: bandinse »

Co warto jeszcze zamówić do CR? coś moja drukarka się buntuje strasznie.
Rafix095
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2016, 11:40
x 2

Re: RE: Re: CR10 E3D- nie podaje filamentu po retrakcji.

Post autor: Rafix095 »

Na pewno dual z, koszt około 150zl na ali ale u mnie znacząco polepszyło jakość wydruków. Lusto 310x310mm zamiast oryginalnej szyby, która w większości cr10 była krzywa (koszt około 15zł u szklarza), ewentualnie bltouch (automatyczne poziomowanie stołu) i wzmocnienia ramy np. prętami m8 jak u mnie i jeżeli masz zamiar drukować z ABS'u to koniecznie jakaś obudowa- ja zrobiłem ze starej szafki...
bandinse pisze:Co warto jeszcze zamówić do CR? coś moja drukarka się buntuje strasznie.
Trianglelab Highall-metal v6 hotend 12 V/24 V zdalnego Bowen druku j-head Hotend i chłodzenia wentylator uchwyt do E3D HOTEND do PT100
http://s.aliexpress.com/yYneYray?fromSn ... bbc5b5.jpg[/img]ObrazekObrazek

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
bandinse
Moja drukarka:
Cr10+ Bltouch
Dual- Z
Ekstruder e3d tytan aero
Stół 230V
bandinse
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 68
Rejestracja: 04 maja 2018, 13:24
x 2

Re: CR10 E3D- nie podaje filamentu po retrakcji.

Post autor: bandinse »

Póki co zaryzykuję z tym extruderem z allegro, ze wzgl. na czas przesyłki i to że mają parę rzeczy które potrzebuję. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”