Anycubic Kossel problem z pierwszą warstwą.

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
gnida
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2018, 07:53

Anycubic Kossel problem z pierwszą warstwą.

Post autor: gnida »

Witam.
Nie jestem do końca pewny czy to wina kalibracji ale przy większych wydrukach dzieje się coś dziwnego przy wypełnianiu (foto) obrys jest raczej ok z małymi wydrukami nie ma kłopotu (foto 2). Gdzie szukać przyczyny.
Drukarka to Anycubic Kossel na rolkach.
ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 1197
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Anycubic Kossel problem z pierwszą warstwą.

Post autor: emartinelli »

Jeśli nadlewanie występuje z jednej strony stołu i nasila się w stronę krawędzi to mój wniosek jest taki, że trzeba wypoziomować precyzyjnie sam stół. Jak jest mały model na środku to odchylenie jednej z krawędzi jest mało zauważalne na wydruku.
gnida
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2018, 07:53

Re: RE: Re: Anycubic Kossel problem z pierwszą warstwą.

Post autor: gnida »

emartinelli pisze:Jeśli nadlewanie występuje z jednej strony stołu i nasila się w stronę krawędzi to mój wniosek jest taki, że trzeba wypoziomować precyzyjnie sam stół. Jak jest mały model na środku to odchylenie jednej z krawędzi jest mało zauważalne na wydruku.
Kłopot w tym że obrys jest takiej samej szerokości zmierzyłem suwmiarką (różnica dopiero w trzecim miejscu po przecinku) a zgrubienia są punktowe na stole niczego nie ma... ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 1197
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Anycubic Kossel problem z pierwszą warstwą.

Post autor: emartinelli »

Ech, to delta, więc może ktoś ci jeszcze coś podpowie innego... robiłeś test krzyża, kwadratu lub okręgu (ale tak w rozmiarze stołu) i mierzyłeś wartości suwmiarką? Są jakieś znaczące różnice? W delcie znaczenie ma jeszcze równa długość ramion.
gnida
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2018, 07:53

Re: RE: Re: Anycubic Kossel problem z pierwszą warstwą.

Post autor: gnida »

emartinelli pisze:Ech, to delta, więc może ktoś ci jeszcze coś podpowie innego... robiłeś test krzyża, kwadratu lub okręgu (ale tak w rozmiarze stołu) i mierzyłeś wartości suwmiarką? Są jakieś znaczące różnice? W delcie znaczenie ma jeszcze równa długość ramion.
Stół jest wyregulowany do konstrukcji drukarki za pomocą suwmiarki. Jestem w kontakcie z producentem, własne idzie testowy obiekt zobaczę co mi powiedzą. Długości ramion hmm sprawdzę ale przy składaniu nie zauważyłem.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta”