Wydruk nie rusza z karty sd

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
sorgenskammer
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 24
Rejestracja: 13 wrz 2017, 08:56
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Tronxy X3
x 3

Re: Wydruk nie rusza z karty sd

Post autor: sorgenskammer »

Miałem podobny "problem" przy klonie chimery. Winne jest słabe chłodzenie/ciepło ucieka do góry i chłodzenie nie wyrabia (jaki ciepły jest radiator?). MArlin domyślnie czeka na stabilizację temperatury 10 sekund z histerezą 3 st. Widać to na twoich logach. Że PID się nie wyrabia - parametr W w logu temperatury to chyba "Wait". A wystarczy pogrzebać w Marlinie :

#define TEMP_RESIDENCY_TIME 10 //
#define TEMP_HYSTERESIS 3 // (degC) range of +/- temperatures considered "close" to the target one
#define TEMP_WINDOW 1

zmiejszyć czas na połowę i też będzie działać ;) (ale to nie załatwia sprawy).
virgin71, kamilussulimak
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Wydruk nie rusza z karty sd

Post autor: virgin71 »

sorgenskammer pisze:MArlin domyślnie czeka na stabilizację temperatury 10 sekund z histerezą 3 st. Widać to na twoich logach. Że PID się nie wyrabia - parametr W w logu temperatury to chyba "Wait".
Ja pierniczę. Aż mi wstyd, że tego nie zauważyłem. Niestety, dzisiaj drukarki za dobrze trzymają temperaturę, żeby ten błąd się pojawił. Kiedyś było to częstsze.
Musiałby kolega skrócić czas i zwiększyć histerezę, bo inaczej się nie wyrobi - szczególnie zmiana histerezy na 5.

Nie zmienia to faktu, że drukowanie z takimi wahaniami temperatury odbije się na jakości wydruków. U mnie tylko po włączeniu wiatraków jest spadek o ok.3-4 'C, pozostały czas to 1-2, choć przeważnie jest dość sztywna temperatura.
kamilussulimak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 36
Rejestracja: 25 lut 2018, 20:13
x 5

Re: Wydruk nie rusza z karty sd

Post autor: kamilussulimak »

Dziękuję wam za pomoc. Teraz przeszedłem właśnie na marlina i spróbuję to później ustawić .Tylko zastanawiam się czy przypadkiem nie mam grzałki na 12v a ja ją traktuje 24v, do 230 to w minute się nagrzewa (nie wiem czy nie za szybko)
Narazie czekam na pla ze spectrum filaments bo to moje stare pla nie nadaje się do drukowania.
kamilussulimak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 36
Rejestracja: 25 lut 2018, 20:13
x 5

Re: Wydruk nie rusza z karty sd

Post autor: kamilussulimak »

A co do radiatora to nie sprawdzałem ale myślę że będzie zimny bo wentylator wchodzi na straszne wysokie obroty i myśleę ze część powietrza może trafiać też na blok grzejny i chłodzić go
kamilussulimak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 36
Rejestracja: 25 lut 2018, 20:13
x 5

Re: Wydruk nie rusza z karty sd

Post autor: kamilussulimak »

sorgenskammer miałeś rację ,
czas z 10 na 2 musiałem ustawić i histerezę na 4 podniosłem.
-rozbiorę jeszcze ten łącznik co łączy blok grzejny z radiatorem i pomierzę to przewężenie może uda się to podtoczyć to nie będzie tak ciepło na górę uciekało
-zaizoluję głowicę
-pid tuning jeszcze raz zrobię i myślę ze wtedy nie ma mocy żeby dalej tempertura skakała
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Wydruk nie rusza z karty sd

Post autor: virgin71 »

Przy czym cały czas, to nie jest rozwiązanie problemu, tylko jego ominięcie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”