Problem kalibracją delty

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
Wioletowy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 225
Rejestracja: 21 kwie 2017, 11:19
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: A8, I3 Haribo
x 3

Problem kalibracją delty

Post autor: Wioletowy »

Witam panowie mam problem z moją deltą zmieniłem jej soft na /marlina 1.1.8 i pojawiają się problemy, Nie mogę ustawić ruchu w poziomie tzn jest tzw. convex, ustawiania zaczynam od auto kalibracji w sofcie niestety wydruki się odklejają od podkładki z jednej strony przy silniku osi z. jeśli zmienię delta diagonal rod to niestety wymiar w osi XY zmienia się. Prosze o porady
remus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:36
x 4

Re: Problem kalibracją delty

Post autor: remus »

A nie masz ustawienia Motion dla osi Z następnie zapisujesz offset czyli Toją deltę (różnica) i zapisujesz do pamięci Store Setting. Wtedy zapamięta z tego co widziałem to większość softów ma te ustawienia.
Awatar użytkownika
Wioletowy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 225
Rejestracja: 21 kwie 2017, 11:19
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: A8, I3 Haribo
x 3

Re: Problem kalibracją delty

Post autor: Wioletowy »

Tak ale jak ustawić to zjawisko unoszenia się dyszy im bliżej punktu 0,0 się znajduje. Bo myśle ze to tez jest problem dlaczego powstaje nierówny wydruk
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Problem kalibracją delty

Post autor: Kopytko »

Wkleje po raz 4 miliardy ileś tam : https://www.thingiverse.com/thing:745523 , na dole opisu.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
jarn
Postów w temacie: 2
Posty: 200
Rejestracja: 06 maja 2017, 00:13
Lokalizacja: Strzelno
Drukarka: Delta, HevORT
x 37

Re: Problem kalibracją delty

Post autor: jarn »

M665 i nic więcej nie potrzeba do szczęścia. No może jeszcze M500 . A w skrócie M665 L(wklęsły zwiększasz lub wypukły zmniejszasz ) R(zwiększasz lub zmniejszasz jeśli nie trzyma wymiarów) i tak w kółko aż będzie perfekt. Oczywiście po zmianie tych parametrów sprawdzenie krańcówek na wieżach. Potem wydruk
Kopytko pisze:Wkleje po raz 4 miliardy ileś tam : https://www.thingiverse.com/thing:745523 , na dole opisu.
I jeśli nie trzyma wymiarów wracasz do początku.
remus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:36
x 4

Re: Problem kalibracją delty

Post autor: remus »

To mój chińczyk chyba nieźle jest skalibrowany, wydrukowałem i jest ok, płyta Makerbase.
Ale ja mam dopiero tydzień drukarkę.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Problem kalibracją delty

Post autor: Kopytko »

remus pisze:To mój chińczyk chyba nieźle jest skalibrowany, wydrukowałem i jest ok, płyta Makerbase.
Ale ja mam dopiero tydzień drukarkę.
Rozumiem ze tez masz delte ?
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Wioletowy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 225
Rejestracja: 21 kwie 2017, 11:19
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: A8, I3 Haribo
x 3

Re: Problem kalibracją delty

Post autor: Wioletowy »

Ustawiłem delta radius ustawiłem endstopy ale dalej kładzie nierówne warstwy.. na zdjęciu zaznaczyłem gdzie znajdują się wieże. Mam nadzieje ze ktoś mi pomoże bo już nie wiem jak to zrobić.
Załączniki
2DA27AF4-4086-4E26-A479-46BC557BE12A.jpeg
Awatar użytkownika
Wioletowy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 225
Rejestracja: 21 kwie 2017, 11:19
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: A8, I3 Haribo
x 3

Re: Problem kalibracją delty

Post autor: Wioletowy »

jarn pisze:M665 i nic więcej nie potrzeba do szczęścia. No może jeszcze M500 . A w skrócie M665 L(wklęsły zwiększasz lub wypukły zmniejszasz ) R(zwiększasz lub zmniejszasz jeśli nie trzyma wymiarów) i tak w kółko aż będzie perfekt. Oczywiście po zmianie tych parametrów sprawdzenie krańcówek na wieżach. Potem wydruk
Kopytko pisze:Wkleje po raz 4 miliardy ileś tam : https://www.thingiverse.com/thing:745523 , na dole opisu.
I jeśli nie trzyma wymiarów wracasz do początku.
odnosząc się do twojej wypowiedzi kolego to raczej nie zwiększam i nie zmniejszam eksperymentalnie L bo jest to parametr który wpływa bezpośrednio na długości ścian x i y. Myśle ze chodziło Ci bardziej o R czyli delta radius.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Problem kalibracją delty

Post autor: Kopytko »

A na bank masz stol rowny? Ja mam to samo dlatego daje pierwsza warstwe na 0.3mm i szerokosc 150% bo wiem ze mam nierowny poprostu stol. Dodatkowo zastanawia mnie ustawienie twoich wiez. Ja mam lewy dol x prawy dol y i tyl z.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”