Kłopot z ustawieniami Cura 3.2

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
margas
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 41
Posty: 98
Rejestracja: 05 kwie 2018, 09:54
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: JGaurora A5

Re: Kłopot z ustawieniami Cura 3.2

Post autor: margas »

Nie obraź się ale podajesz mi linki do poradników w języku angielskim a wyraźnie napisałem że nie potrafię posługiwać się tym językiem. po drugie nawet nie będę próbował wydrukować ty ostrosłupów nie wiedząc jakie mam zdeklarować ustawienia wyjściowe. Jednym słowem jestem w kaczej d…. bo jak na razie na próby poszła kilogramowa rolka filamentu który teraz zapełnia kosz a ja tracę cierpliwość bo od fachowców spodziewałem sugestii konkretnych ustawień. Przepraszam za ten ton ale jestem dosyć podenerwowany faktem że było już w miarę dobrze a teraz wszystko wzięło w łeb.
Kto pyta ludzi bardziej doświadczonych rzadziej błądzi ….
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Kłopot z ustawieniami Cura 3.2

Post autor: FlameRunner »

Od dwóch miesięcy narzekasz, że nie znasz angielskiego. W tym czasie mógłbyś posiąść porządne podstawy. Obecnie nieznajomość angielskiego to jak niepełnosprawność, sam zresztą widzisz.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Kłopot z ustawieniami Cura 3.2

Post autor: FlameRunner »

margas pisze:DO d... z (...) takimi pomocnymi ogólnikami. Zamiast lepiej jest coraz gorzej.
margas pisze:od fachowców spodziewałem sugestii konkretnych ustawień.
Wyślij mi tę drukarkę. W okazyjnej cenie 1000 zł netto (1230 zł brutto) gruntownie ją przetestuję, poprawię ewentualne błędy w montażu, oraz (co najważniejsze) przygotuję jeden profil druku pod wybrane przez Ciebie:
- slicer
- materiał
- wysokość warstwy
Sugeruję: Cura, Devil Design PET-G, 0,2 mm
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kłopot z ustawieniami Cura 3.2

Post autor: dragonn »

margas pisze:zdeklarować ustawienia wyjściowe
Ostatni raz - nie ma czegoś takiego, po prostu nie ma. Te parametry potrafią się różnić nawet w ramach tego samego modelu drukarki a porównując kompletnie różne modele drukarki to jak bym Ci podał jakie ja mam to u Ciebie one mogą być kompletnie do d***.
Ale pomimo tego podałem Ci od jakich wartości orientacyjnie możesz zacząć i co masz zwiększać, ale nie - Ty wolisz narzekać.

Moja rada i mówię to całkiem poważnie - sprzedaj to co masz i kup sobie Zortraxa M200 i używaj tylko oryginalnych filamentów, to jest idealna drukarka dla Ciebie.
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1115
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Kłopot z ustawieniami Cura 3.2

Post autor: kapi »

margas pisze:Nie obraź się ale podajesz mi linki do poradników w języku angielskim a wyraźnie napisałem że nie potrafię posługiwać się tym językiem.
nikt nie jest orłem, ale odrobina wysiłku lub pomyślunku.... takie powyższe sformułowanie odbiera innym, bardziej doświadczonym chęć pomocy innym, takim jak np ja......
ZOBACZ TU
ja już 1,5 roku walcze z maszyną - bo chcę , efekt jest pochodną trudu włożonego.

wiesz, nawet na giełdzie nie idzie zarobić tylko patrząc ....

zresztą,
zobacz mój podpis :D
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2667

Re: Kłopot z ustawieniami Cura 3.2

Post autor: Berg »

margas pisze: bo jak na razie na próby poszła kilogramowa rolka filamentu .
sorki za angielski. nie chce mi się sprawdzać tego wątku. ale pisałeś gdzieś co to za filament jest ?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kłopot z ustawieniami Cura 3.2

Post autor: dragonn »

Racja, nie było nigdzie napisane jaki to filament albo absolutnie sobie tego nie przypominam.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Kłopot z ustawieniami Cura 3.2

Post autor: McKee »

PEBKAC
(Klasyczny przykład)
kapi
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2667

Re: Kłopot z ustawieniami Cura 3.2

Post autor: Berg »

w sumie, to mam taki jeden, co tak ma, co bym nie robił leci z dyszy jak alergikowi na wiosnę.
Za to fajnie się nadaje do takie proste bryły bez retrakcji i na warstwę 0.05 bo płynny jest bardzo.
Awatar użytkownika
margas
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 41
Posty: 98
Rejestracja: 05 kwie 2018, 09:54
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: JGaurora A5

Re: Kłopot z ustawieniami Cura 3.2

Post autor: margas »

Nie wiem kto jest producentem tego filamentu .. kupiony na allegro od Colorfil. Zdaję sobie sprawę że nie ma uniwersalnych ustawień ale ja nie mam żadnych sensownych na których mógłbym się oprzeć. Do Olsztyna jej nie wyśle bo za przesyłkę i twój wkład pracy zapłacę jak za nową drukarkę na którą i tak z trudem nazbierałem bo renciście się nie przelewa. Chcę drukować różne elementy tylko na swoje potrzeby np; obudowy do złożonych układów elektronicznych i temu podobne. Zaczynam się zastanawiać czy mniej sterowo i taniej byłoby zlecić komuś wydrukowanie potrzebnych mi elementów.
Kto pyta ludzi bardziej doświadczonych rzadziej błądzi ….
Zablokowany

Wróć do „Kalibracja, problemy”