Problem z supportem w Slic3r

Jakość druku Cię nie zadowala?
ozyreusz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 16
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:12

Re: Problem z supportem w Slic3r

Post autor: ozyreusz »

na 1.0 jest trochę lepiej, nie odkleiło się ale na podglądzie generacja tego supportu bardzo mi się nie podoba, element który nadrukowało na supporcie nadal ma jakość śmieciowa
S3D zrobił lepszą robotę jednak
Spróbuję 0.5
IMG_20180528_155857.jpg
IMG_20180528_161903.jpg

Jak to wygląda z mojej perspektywy, da się zmienić rozdzielczość supportu?
Przechwytywanie.PNG

A tak to zrobiło S3D i patrząc po przebiegu wygląda że będzie ok. Tylko nie chce mi się tygodznmia poświęcić na wyśrubowywanie dokładności wymiarowej, na slic3rze mam +0.04 do +0.09 więc dla mnie super, może flow multiplier zmniejszę żeby wokól zera było a nie tylko dodatnie. W S3D jest default więc kiszka
Przechwytywanie123.PNG
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Problem z supportem w Slic3r

Post autor: FlameRunner »

Czy Ty robisz contact Z distance na poziomie jednego milimetra? Tam powinno być raczej zero przecinek jeden milimetra. :P
ozyreusz
ozyreusz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 16
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:12

Re: Problem z supportem w Slic3r

Post autor: ozyreusz »

Jezu rzeczywiście dziękuję. Nie wiem czemu ale jak chce zmienić wartość to próbuje samo myśleć i czyści pole.
Po nocy w robocie zawsze jestem zamulony
ozyreusz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 16
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:12

Re: Problem z supportem w Slic3r

Post autor: ozyreusz »

Przechwytywanie234.PNG
Teraz wygląda to lepiej
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Problem z supportem w Slic3r

Post autor: McKee »

Do testów możesz wyciąć tylko ten problemowy kawałek - nie musisz przecież drukować całości figurki. Wydrukujesz to w 10min i sprawdzisz jakość supportów (z małymi stratami czasu i filamentu). Slic3r ma ładną opcję obcinania. Ogólnie jest to dobry zwyczaj obejrzenia poczętego wydruku na podglądzie (co robisz :thumbup:) i wydrukowania "ryzykownych" fragmentów.
MakersMuse o tym opowiadał na którymś z filmów na YouTube.
ozyreusz
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ozyreusz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 16
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:12

Re: Problem z supportem w Slic3r

Post autor: ozyreusz »

Niestety nadal to samo, chyba spróbuje zero mimo że to ponoć dla supportów rozpuszczalnych. S3D dał radę jak Extra inflation distance zwiększyłem, bo bez tego też była dziura. Słyszałem dużo dobrego o ideamaker. Ogólnie muszę poszukać czegoś co pozwoli mi polepszyć kontakt support model. Może znacie jakiś dobry poradnik?

A tak w ogóle to może nie da się wyciągnąć lepszej jakości bo nie wiem np grawitacja stoi na drodze
IMG_20180530_134351.jpg
Ogólnie jak robię jakieś testowe wydruki to wygląda to dobrze, tą kolumnie sam urwałem przez przypadek
IMG_20180530_134919.jpg
ozyreusz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 16
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:12

Re: Problem z supportem w Slic3r

Post autor: ozyreusz »

Niestety rezygnuje ze slic3r. Udało mi się otrzymać lepszą dokładność wymiarową w simplify 3d i opcje modyfikacji supportu są jednak o wiele większe. W sumie to się cieszę bo wydałem na niego sporo kasy, a nie używałem. Skoda mi tylko tej płynnej możliwości zmiany jakości podczas druku. Wiem że da się kilka procesów zrobić ale slic3r był do tego wygodniejszy.

Tak czy inaczej chciałbym wam gorąco podziękować za wsparcie. To był mój pierwszy wątek na tej stronie i nie spodziewałem się tak fachowej i szybkiej pomocy.
Dziękuję
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Problem z supportem w Slic3r

Post autor: kapi »

Cura też oferuje zmienne warstwy. Może sprobuj innego softu ?
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”