Koło zębate, problem z biciem na boki

Jakość druku Cię nie zadowala?
kataklysm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 50
Rejestracja: 13 kwie 2018, 00:24

Koło zębate, problem z biciem na boki

Post autor: kataklysm »

Witam, nie wiem gdzie szukać przyczyny mianowicie chodzi o koło zębate, drukuje się ładnie wygląda bardzo dobrze ale po założeniu na oś niestety wychodzi problem i koło "bije" kiedy się obraca. Czy ktoś miał podobny przypadek?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Koło zębate, problem z biciem na boki

Post autor: dragonn »

Mówisz o kołach zębatych na paski GT2?
Tak, u mnie tak miałem z każdym chińskim. Przeszedłem całkowicie na łożyska z flanszą + drukowane koła zębate.
P5240371.JPG
Tak to u mnie wygląda, a w karetkach mam łożyska z flanszą, jak skończy drukować mogę zrobić też zdjęcie
kataklysm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 50
Rejestracja: 13 kwie 2018, 00:24

Re: Koło zębate, problem z biciem na boki

Post autor: kataklysm »

dragonn pisze:Mówisz o kołach zębatych na paski GT2?
Tak, u mnie tak miałem z każdym chińskim. Przeszedłem całkowicie na łożyska z flanszą + drukowane koła zębate.
P5240371.JPG
Tak to u mnie wygląda, a w karetkach mam łożyska z flanszą, jak skończy drukować mogę zrobić też zdjęcie
Chodzi o koło zębate do elektrycznego longboardu :) jest to koło zębate które się przykreca do koła od deski na nim pracuje pasek 5m htd. Niestety koła które drukuje biją tak jakby były przekoszone lekko w któryś bok. Nie bardzo wiem gdzie szukać przyczyny
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Koło zębate, problem z biciem na boki

Post autor: dragonn »

Aaaa, trzeba było tak od razu mówić. Daj parę fotek jak to jest poskładane
kataklysm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 50
Rejestracja: 13 kwie 2018, 00:24

Re: Koło zębate, problem z biciem na boki

Post autor: kataklysm »

dragonn pisze:Aaaa, trzeba było tak od razu mówić. Daj parę fotek jak to jest poskładane
Tutaj zdjęcia zębatki założonej na koło: Zdjęcia

Tutaj przełożenie: https://vimeo.com/276594320

Koło sprawdzałem i jest proste zresztą sprawdzałem też ma innych i niestety to drukowane koło zębate ma bicie
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Koło zębate, problem z biciem na boki

Post autor: dragonn »

https://player.vimeo.com/video/276594320 daj linka normalnie bo tak nie da się powiększyć filmu :D. A zdjęcia wrzucaj na forum.
Która strona tej zębatki jest płasko na stole? Tak która jest przy kole czy ta naprzeciw? Może pierwsza warstwa nie jest idealna i przez to tak wychodzi. Ja bym spróbował odwrócić model lub drukować na rafcie.
kataklysm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 50
Rejestracja: 13 kwie 2018, 00:24

Re: Koło zębate, problem z biciem na boki

Post autor: kataklysm »

dragonn pisze:https://player.vimeo.com/video/276594320 daj linka normalnie bo tak nie da się powiększyć filmu :D. A zdjęcia wrzucaj na forum.
Która strona tej zębatki jest płasko na stole? Tak która jest przy kole czy ta naprzeciw? Może pierwsza warstwa nie jest idealna i przez to tak wychodzi. Ja bym spróbował odwrócić model lub drukować na rafcie.
Linka dałem normalnie, forum samo tak umieścilo.
Płasko na stole leży ta część którą widać na zdjęciu od góry (ta która nie przylega do koła deski). Może rzeczywiście spróbuję na rafcie bo właśnie bicie jest od tej strony która przylega do stołu a strona przeciwna która wchodzi w koło wydaje się być ok
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Koło zębate, problem z biciem na boki

Post autor: dragonn »

Czyli dobrze myślę, jeszcze po wydruku można spróbować przeszlifować spód na jakieś szybie. Ale wydaje mi się że sam raft powinien wystarczyć.
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Koło zębate, problem z biciem na boki

Post autor: tig33r »

dragonn pisze:Mówisz o kołach zębatych na paski GT2?
Tak, u mnie tak miałem z każdym chińskim. Przeszedłem całkowicie na łożyska z flanszą + drukowane koła zębate.
P5240371.JPG
Tak to u mnie wygląda, a w karetkach mam łożyska z flanszą, jak skończy drukować mogę zrobić też zdjęcie
Zapodaj thingversea plz.
kataklysm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 50
Rejestracja: 13 kwie 2018, 00:24

Re: Koło zębate, problem z biciem na boki

Post autor: kataklysm »

dragonn pisze:Czyli dobrze myślę, jeszcze po wydruku można spróbować przeszlifować spód na jakieś szybie. Ale wydaje mi się że sam raft powinien wystarczyć.
Szlifowanie spodu nic nie da bo bicie jest w bok przez co pasek chodzi w przód i tył podczas kręcenia. Wygląda to tak jakby zębatka skrecala w bok
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”